Єдиний державний реєстр судових рішень Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
15.05.2009 р. № 2а-37759/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: П'янової Я.В.
При секретарі: Басової Н.М.
За участю представників сторін:
Позивача: Руденко Ю.Г.
Відповідача: Кулик О.К., Куріцина І.І.
Прокурора: Божко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго", в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Півгічному регіоні" до ЖК "Людмила" про стягнення суми,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго", в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Півгічному регіоні", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до ЖК "Людмила", в якому просить стягнути з відповідача у доход держбюджету штраф у сумі 1020 грн., одержувач р/р 31112106700007 УДК у Московському районі м.Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 24134596, код платежу до держбюджету 21081100.
Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Харківській області 20.10.2008 року було проведено обстеження до ЖК "Людмила" щодо технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії, про що було складено акт обстеження №1777/08.
За результатами обстеження було видано обов’язковий до виконання припис №1777/08/ПР від 20.10.2008р. про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки №07/10-0041 від 04.03.2009 року.
Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Харківській області за виявлені порушення вимог діючого законодавства про електроенергетику було накладено штраф, про що було винесено відповідну постанову №07/10-0045 від 10.03.09р. про накладення на відповідача штрафу на суму 1020 грн.
Але до теперішнього часу штраф не сплачений.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, та просили суд позов задовольнити.
Представники відповідача в судовому засіданні заявили клопотання, в якому просили суд у зв'язку з тяжким матеріальним становищем підприємства, як неприбуткової організації, дати розстрочку на сплату штрафу на рік.
Суд, вислухавши пояснення представників сторін та прокуроа, дослідивши матеріали справи в їх сукупності встановив таке.
Згідно зі ст. 2 Закону України „Про електроенергетику” - цей закон регулює відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, постачанням енергії і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об’єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії.
Відповідно до ст. 9 Закону України „Про електроенергетику” державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій та мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. Цей порядок встановлений постановою від 17.05.2002 року №665 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 07.08.1996 року №929”, якою затверджено Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії. Повноваження державних інспекцій та їх підрозділів визначені ст. 9 Закону України “Про електроенергетику” та Положенням про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1312 від 21.07.1999 року.
Згідно вищевказаних нормативних актів в компетенцію Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії входить здійснення нагляду за технічним станом та організацією технічної експлуатації електричних установок, тепловикористовуючих установок і теплових мереж, дотриманням вимог правил і нормативних актів з питань енергопостачання.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Харківській області провела обстеження електричного обладнання відповідача, про що було складено акти обстеження (перевірки).
На підставі зазначених актів до ЖК "Людмила" був виданий обов’язковий до виконання припис № 1777/08/ПР від 20.10.2008 року про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав у повному обсязі, що підтверджується актом перевірки №07/10-0041 від 04.03.2009 року.
За порушення вимог законодавства про електроенергетику передбачена відповідальність згідно зі ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" та п.5 "Положення про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого Постановою КМУ №1312 від 30.07.1999 року. На підставі перелічених нормативних актів до відповідача застосовано фінансову санкцію, а саме Постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у Харківській області №07/10-0045 від 10.03.2009 року було накладено штраф у розмірі 1020 грн.
Листом №166-20 від 11.03.2009 року постанова №07/10-0045 від 10.03.2009 року була направлена відповідачу, що підтверджено супровідним листом позивача та поштовим повідомленням, належним чином засвідчені копії яких залучені до матеріалів справи.
Згідно з п.10 вказаного положення суб’єкт господарської діяльності повинен сплатити встановлений штраф у доход держбюджету України протягом 30 днів з моменту прийняття постанови про його накладення, але відповідачем до цього часу не сплачена сума штрафу у доход держбюджету у розмірі 1020 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження –із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Згідно з ч. 1 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
Прокурор та представник позивача не заперечували проти задоволення заявленого відповідачем клопотання щодо надання розстрочення виконання судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши заявлене клопотання щодо надання відповідачу розстрочення виконання судового рішення, та заслухавши думку учасників адміністративного процесу, суд дійшов висновку про задоволення цього клопотання.
Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 160-163, 167, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні»до ЖК "Людмила" про стягнення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Житлового кооперативу "Людмила" (61135, м.Харків, пр.Тракторобудівників, 89-А, кв.121-180, код 23008688) у доход держбюджету штраф у сумі 1020 (одна тисяча двадцять) гривень, одержувач: р/р 31112106700007 УДК у Московському районі м.Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 24134596, код платежу до держбюджету 21081100.
Розстрочити сплату штрафу Житлового кооперативу "Людмила" на 12 місяців, з виплатою рівними долями щомісяця, а саме: по 85,00 гривень.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова у повному обсязі виготовлена 20.05.2009р
Суддя П'янова Я.В.