Справа № 459/1778/15-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"24" червня 2015 р. Червоноградський міський суд Львівської області
в складі: головуючого - судді Кріль М.Д.
при секретарі Данилів О.І.
за участю: позивачки ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Червонограда Львівської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Червонограді Львівської області про перерахунок призначеної пенсії по інвалідності 2 групи державного службовця, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка в червні 2015 року звернулася до суду з даним позовом, в заяві вказала, що з 12.03.2012 року їй було призначено пенсію по інвалідності 2 групи внаслідок загального захворювання. З 15.10.2013 року її переведено на пенсію по інвалідності 2 групи державного службовця відповідно до ЗУ «Про державну службу». За час перебування на державній службі вона отримувала матеріальну допомогу на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань, грошову винагороду за безперервну працю, які включалися до фонду оплати праці та носять системний характер, крім того, їй виплачувалася індексація заробітної плати. На усі види виплат які вона отримувала за час перебування на державній службі, було нараховано та сплачено страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування. 12.12.2014 року вона звернулася до відповідача з проханням провести перерахунок розміру її пенсії, узявши до уваги суми вказаних виплат, при цьому надавши довідку про складові заробітної плати № 3034/06, однак їй було відмовлено у здійсненні перерахунку. Просить зобовязати відповідача провести перерахунок розміру її пенсії, перерахунок провести з 15.10.2013 року.
Позивачка в судовому засіданні позов підтримала, позовні вимоги змінила та просить провести перерахунок пенсії з 01.12.2014 року.
Представник відповідача позов не визнала, вважає, що пенсія призначена відповідно до пенсійного законодавства. В запереченні вказала, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Крім того, ні в якому разі індексація не може бути складовою заробітної плати для визначення пенсії відповідно до ст. 37 ЗУ «Про Державну службу» оскільки індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотку.
Дослідивши докази суд встановив слідуюче.
Як вбачається з рішення від 19.12.2014 року управління Пенсійного фонду України в м. Червонограді про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1, остання одержувала з 12.03.2012 року пенсію по інвалідності ІІ групи внаслідок загального захворювання. З 15.10.2013 року її переведено на пенсію по інвалідності ІІ групи державного службовця за нормами ЗУ «Про державну службу» згідно заяви від 15.10.2013 року та пакету документів.
Розмір призначеної ОСОБА_1 пенсії обраховувався слідуючим чином: загальний стаж, обчислений станом на дату звільнення (14.10.2013 року) становить 29 років 06 місяців 20 днів, стаж державної служби 22 роки 01 місяць 19 днів. Заробітна плата для розрахунку пенсії державного службовця складає: 1582,10 грн. + 1652,84 грн. (39 668,08 грн.: 24 місяці) = 3234,94 грн. Пенсія обчислена в розмірі 80 % заробітної плати державного службовця: 3234,94 грн.* 80 % = 2587,95 грн. З урахуванням індексації в сумі 187,90 грн., загальний розмір пенсії по інвалідності ІІ групи державного службовця ОСОБА_1 з 01.12.2014 року становить 2775,85 грн.
ОСОБА_1 звернулася з заявою від 12.12.2014 року до відповідача з проханням провести перерахунок пенсії за віком державного службовця за даними довідки від 12.12.2014 року № 3034/06 виданої Червоноградським міським центром зайнятості, форма якої затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 року № 5-1 з включенням графи «Інші виплати», з урахуванням матеріалів пенсійної справи (особовий рахунок № 158882), на підставі норм чинного законодавства.
Згідно з ст.37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
У частині 1 статті 1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Статтею 2 даного Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Частиною 2 статті 33 Закону України «Про державну службу» передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань входить до системи оплати праці державного службовця.
Крім того, статтею 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.
Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Стаття 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат (матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та індексація заробітної плати), з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати. Аналогічна правова позиція міститься в постанові Верховного Суду України від 20 лютого 2012 року.
Як вбачається з довідки № 3034/06 від 12.12.2014 року виданої Червоноградським міським центром зайнятості про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарних місяців роботи, що подається для призначення відповідно до ЗУ «Про державну службу», виданої ОСОБА_1 про розмір надбавок, премії та інших виплат за період з 01.10.2011 року до 30.09.2013 року, на всі виплати, включені в довідку, нараховано страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року єдиний внесок на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку що позов є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 70, 138, 158-163, 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задоволити.
Зобовязати Управління Пенсійного фонду в м. Червонограді Львівської області провести перерахунок розміру пенсії ОСОБА_1, включивши в суму середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії матеріальну допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, грошову винагороду за безперервну працю, суми індексації заробітної плати, які позивачка отримувала до виходу на пенсію і з яких сплачувала внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Перерахунок пенсії ОСОБА_1 провести з 01.12.2014 року.
Судовий збір з відповідача не стягувати за клопотанням позивачки.
Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання в 10-денний строк апеляційної скарги з дня її проголошення.
Суддя: М. Д. Кріль