Дата документу Справа №
Апеляційний суд Запорізької області
Єдиний унікальний № 310/334/15-ц Головуючий у 1 інстанції : Полянчук Б.І.
Провадження № 22-ц/778/4582/15
У Х В А Л А
26 червня 2015 р. м. Запоріжжя
Суддя апеляційного суду Запорізької області Дзярук М.П., при вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження у справі за апеляційною скаргою Бердянської районної державної адміністрації на заочне рішення Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 06 травня 2015 року у справі за позовом Бердянської міжрайонної прокуратури в інтересах держави в особі головного управління Держземагенства у Запорізькій області до Бердянської районної державної адміністрації Запорізької області, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування розпорядження голови Бердянської районної державної адміністрації, визнання недійсним державного акту, зобовязання зробити дію,-
В С Т А Н О В И В:
Заочним рішенням Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 06 травня 2015 року позов задоволено.
Ухвалою Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 15 червня 2015 року заяву про перегляд заочного рішення залишено без задоволення.
На вказане заочне рішення Бердянська районна державна адміністрація подала апеляційну скаргу. В апеляційній скарзі зазначає, що Бердянська районна державна адміністрація звільняється від сплати судового збору, посилаючись на ст..47 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» Бердянська державна адміністрація є державною службою та не має жодної копійки власних коштів, тому відповідно до ч.2 ст. 8 Закону України «Рол судовий збір » просить звільнити їх від сплати судового збору, враховуючи принцип змагальності у суді та пільги по сплаті судового збору, які мають органи прокуратури. Районна державна адміністрація теж має право на судовий захист від незаконних звинувачень та не може бути заручником відсутності коштів на сплату судового збору.
Проте, вказане клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.36 ч.1 ст. 2 Бюджетного кодексу України, місцевий фінансовий орган - установа, що відповідно до законодавства України здійснює функції з складання, виконання місцевих бюджетів, контролю за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів, а також інші функції, пов'язані з управлінням коштами місцевого бюджету. Для цілей цього Кодексу орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань фінансів віднесено до місцевих фінансових органів. Сільський, селищний, міський (міста районного значення) голова забезпечує виконання функцій місцевого фінансового органу, якщо такий орган не створено згідно із законом.
До місцевих фінансових органів у системі виконавчої влади належать Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим, фінансові управління та відділи обласних, Київської та Севастопольської міських, районних, районних у Києві й Севастополі державних адміністрацій, Державна податкова адміністрація в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві й Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (окрім міст Києва й Севастополя) та районах міст, контрольно-ревізійні управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві й Севастополі, контрольно-ревізійні підрозділи (відділи, групи) в районах, містах і районах міст, територіальні органи Державного казначейства України. Вказані підрозділи не входять до складу місцевих державних адміністрацій та мають центральне підпорядкування.
Виходячи з викладеного, від сплати судового збору звільняються фінансові управління та відділи обласних, Київської та Севастопольської міських, районних, районних у Києві й Севастополі державних адміністрацій. Отже, Бердянська районна державна адміністрація не звільняється від сплати судового збору.
Згідно до вимог п.п.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», від 08.07.2011 року який набрав чинності з 01.11.2011 року (зі змінами внесеними 23.10.2013 року), судовий збір за подачу апеляційної скарги у справах позовного провадження з розгляду спору немайнового характеру сплачується в розмірі 50% ставки з 0,2 розміру мінімальної плати, що становить 121,80 грн.
Отже, апелянту необхідно сплатити судовий збір за подачу цієї апеляційної скарги у розмірі 121 грн. 80 коп.
Реквізитами банківської установи, уповноваженої приймати судовий збір за подачу апеляційних скарг є: банк одержувача: ГУДКСУ у Запорізькій області, одержувач: УДКСУ у м. Запоріжжі Запорізької області, код одержувача (код за ЄДРПОУ): 38025409, код банку одержувача (МФО) 813015, рахунок одержувача: 31218206780007, призначення платежу: судовий збір, код суду 02891457, п. 8 ч. 2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір.
На підставі ст. 121, ч.2 ст. 297 ЦПК України апеляційну скаргу необхідно залишити без руху і апелянту надати строк для усунення недоліків скарги.
Керуючись ст. ст. 121, 297 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Бердянської районної державної адміністрації на заочне рішення Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 06 травня 2015 року
у цій справі залишити без руху.
Надати апелянту строк терміном пять днів з моменту отримання ухвали суду для надання суду апеляційної інстанції оригіналу квитанції про сплату судового збору у розмірі 121,80 грн. на вказаний належний рахунок в межах строку встановленого судом.
Попередити, що у випадку неналежного або неповного виконання цієї ухвали, або пропуску строку, наданого для усунення недоліків апеляційної скарги, до апеляційної скарги будуть застосовані правила ч. 2 ст. 121 ЦПК України апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута.
Суддя: