У Х В А Л А
25 червня 2015 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:
судді-доповідачаГриціва М.І.,суддів:Кривенди О.В., Панталієнка П.В.,розглянувши заяву ОСОБА_4 про перегляд Верховним Судом України судових рішень у справі за позовом управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому до ОСОБА_4 про стягнення коштів,
встановила:
Заявник подав заяву, в якій просить переглянути і скасувати постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 26 травня 2014 року про задоволення позову, ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 2 вересня 2014 року про повернення апеляційної скарги та ухвалу Вищого адміністративного суду України від 14 травня 2015 року про залишення без змін рішення апеляційної інстанції.
Вважає, що судові рішення ухвалені з порушення норм процесуального права й усупереч Конституції України. Підставами перегляду зазначає положення статей 235, 236, 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України перевіривши наведені у заяві доводи і дійшла висновку про її необґрунтованість з огляду на таке.
Відповідно до частини першої статті 236 КАС сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень: 1) в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку; 2) Вищого адміністративного суду України з питань, передбачених статтею 1711 цього Кодексу. У статті 237 цього Кодексу передбачено підстави, з огляду на які може бути ініційований перегляд судових рішень Верховним Судом України. Зокрема, після касаційного перегляду адміністративна справа переглядається тільки з підстави неоднакового застосування касаційним судом одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах (пункт 1 частина перша) чи неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права - при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі або яке прийнято з порушенням правил підсудності справ або встановленої законом юрисдикції адміністративних судів (пункт 2 частина перша). Іншою підставою перегляду є порушення норм матеріального чи процесуального права, що призвело до ухвалення Вищим адміністративним судом України незаконного судового рішення з питань, передбачених статтею 1711 КАС (пункт 4 частина перша).
Ухвала касаційного суду, про перегляд якої подано заяву, не підпадає під перелік (категорію) судових рішень, передбачених частиною першою статті 237 КАС, при ухваленні яких неоднакове застосування норм матеріального чи процесуального права може бути предметом перегляду Верховного Суду України.
Зі змісту заяви та доданих до неї копій судових рішень простежується, що касаційний суд під час розгляду касаційної скарги на судові рішення судів попередніх інстанцій не тлумачив норм матеріального або процесуального закону, а перевіряв законність та обґрунтованість процесуального рішення суду апеляційної інстанції про повернення апеляційної скарги з тієї причини, що недоліки апеляційної скарги, зазначені в ухвалі суду про залишення її без руху, не були усунуті.
Зі спрямованості аргументації заяви також можна зрозуміти, що її автор просить переглянути оскаржене рішення з мотивів, характерних для повторного касаційного розгляду, що є неприпустимим.
Зазначені обставини унеможливлюють допуск справи до провадження Верховного Суду України.
З огляду на викладене, керуючись статтею 240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України
ухвалила:
Відмовити у допуску до провадження Верховного Суду України справи за позовом управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому до ОСОБА_4 про стягнення коштів для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 14 травня 2015 року.
Суддя-доповідач М.І. Гриців
Судді: О.В. Кривенда
П.В. Панталієнко