печерський районний суд міста києва
Справа № 757/19423/15-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15.06.2015 року cуддя Печерського районного суду міста Києва Бабенко С.Ш.,
розглянувши матеріали, які надійшли з Міжрегіонального Головного управління ДФС України - Центрального офісу з обслуговування великих платників податків, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця м.Полтави, який обіймає посаду директора ТОВ «Фудмаркет», проживає за адресою: АДРЕСА_1,
за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
25.05.2015р. головним державним ревізором-інспектором Міжрегіонального Головного управління ДФС України - Центрального офісу з обслуговування великих платників податків складений протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1
У протоколі зазначено, що ОСОБА_1, будучи керівником ТОВ «Фудмаркет», допустив ведення податкового обліку з порушенням вимог п.203.1 ст.203 Податкового Кодексу України, а саме, порушено строки подання податкової декларації з податку на додану вартість за звітний період березень 2015р.
Перевіряючи можливість прийняття до провадження вказаного протоколу, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню до особи, яка його склала, з наступних підстав.
На підставі ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), в тому числі і місце проживання; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
У порушення вимог закону в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, або дані про відмову цієї особи від їх надання та підписання протоколу, їй не роз'яснені права і обов'язки, передбачені статтею 268 КУпАП.
У протоколі про адміністративне правопорушення міститься відмітка про те, що відносно ОСОБА_1, складено Акт про неможливість ознайомлення, підписання та вручення протоколу №75/28-10-39-10 від 25.05.2015р. Між тим, до представлених суду матеріалів протоколу долучений Акт про неможливість ознайомлення, підписання та вручення протоколу про адміністративне правопорушення у зв,язку з неявкою посадової особи від 25.05.2015р. №74/28-10-39-10, з якого випливає, що головний бухгалтер ТОВ «Фудмаркет» ОСОБА_2 не з,явилась 25.05.2015р. у зазначений час для ознайомлення, підписання та вручення протоколу про адмінправопорушення (а.с.8). Будь-яких даних про виклик ОСОБА_1 для ознайомлення, вручення йому протоколу про адмінправопорушення матеріали представленого суду протоколу про адміністративне правопорушення не містять. Таким чином, об,єктивних даних, які б підтверджували факт вручення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, протоколу про адмінправопорушення, суду не представлено, що є порушенням вимог ч.2 ст. 255 КУпАП.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Відсутність в протоколі про адмінправопорушення зазначених даних без належного оформлення уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення особою протоколу унеможливлює повний та всебічний розгляд справи відносно особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та позбавляє суд можливості з'ясувати всі обставини справи.
Керуючись ст.ст.7, 256, 276, 278 КУпАП,,
П О С Т А Н О В И В:
Протокол про адміністративне правопорушення №148/39-10 від 25.05.2015р. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП та додані до нього інші матеріали справи повернути Міжрегіонального Головного управління ДФС України - Центрального офісу з обслуговування великих платників податків для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя С.Ш.Бабенко