Постанова № 45976229, 17.06.2015, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.06.2015
Номер справи
819/1298/15
Номер документу
45976229
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/1298/15

17 червня 2015 р.м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:

судді Ходачкевич Н.І.

при секретарі судового засідання Цимбал А.

за участю:

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Заготсервіс" до Збаразька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Заготсервіс" звернулось до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Збаразької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Тернопільській області про визнання податкового повідомлення-рішення нечинним.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з підстав викладених у позовній заяві, просить позов задовольнити.В судовому засіданні пояснив, що товариство не допускало порушень норм діючого законодавства, а саме: п.327.3 ст.327 Податкового кодексу України, оскільки дозвіл №УКР 1935 «А»/ТЕР, виданий 26.02.2010 року з терміном дії до 06.08.2014 року. При цьому, протягом вказаного періоду TOB «Заготсервіс» не отримувало жодної інформації щодо зміни терміну дії даного дозволу чи його скасування/анулювання від жодних контролюючих органів.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив повністю з підстав викладених у письмових запереченнях, та пояснив, що в 2013 році дозвіл №УКР 1935 «А»/ТЕР, виданий 26.02.2010 року не діяв, а тому TOB «Заготсервіс» повинно було обчислювати та сплачувати збір за спеціальне використання водних ресурсів в 2013 році за весь обсяг використаної води, що підлягає оплаті як за понадлімітне використання, тобто у п'ятикратному розмірі виходячи з фактичних обсягів використання води. Просить у задоволенні позову відмовити повністю.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - департамент екології та природних ресурсів Тернопільської обласної державної адміністрації в судове засідання з»явилась надала копію листа від 29.05.12р. за № 2-2/1115 щодо зміни терміну дії дозволу на спеціальне водокористування ТОВ "Заготсервіс" № УКР-1935 "А"/ТЕР виданий 26.02.2010р., проте доказів направлення даного листа ТОВ "Заготсервіс" не надано.

Заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини.

В період з 25.11.2014р. по 12.01.2015р. Збаразькою ОДПІ Головного управління Міндоходів у Тернопільській області проведено документальну планову виїзну перевірку TOB «Заготсервіс», з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2013р. по 31.12.2013р.

За результатами документальної виїзної перевірки було складено Акт перевірки від 19.01.2015р. за №1/2200/30915913 про порушення позивачем 1)п. 198.6. ст. 198, п. 201.10. ст. 201, п. 199.1. ст. 199 Податкового кодексу України, в результаті допущених порушень податкового законодавства, що відображено в п. 3.2.2.2. розділу 3 акту перевірки, встановлено заниження сум ПДВ по спеціальному режимі оподаткування переробного підприємства у загальній сумі 685110 грн., т.ч. по періодах:червень 2013 року 293633 грн.; -липень 2013 року 169937 грн.;серпень 2013 року 38831 грн.; -вересень 2013 р. 25352 грн.;жовтень 2013 року 91663 грн.;листопад 2013 року35898 грн.;грудень 2013 року29796 грн.; 2)п. 10, п. 13 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України, яке полягає в тому, що TOB «Заготсервіс» несвоєчасно перерахувало суми ПДВ на спеціальний рахунок переробного підприємства всього в сумі 65015,88 грн., в т.ч. за липень 2013 року 29211,50 грн., за серпень 2013 року 35804,38 грн.

3)п. 327.3 ст. 327 Податкового кодексу України, яке полягає в тому, що TOB «Заготсервіс» занизило збір за спеціальне використання водних ресурсів за період з 01.01.2013р. по 31.12.2013р. в сумі 35626,16 грн., в т.ч. за 1 кв. 2013 року в сумі 6667,28 грн., за 2 кв. 2013 року в сумі 8558,88 грн., за 3 кв. 2013 року в сумі 9502,96 грн., за 4 кв. 2013 року в сумі 10897,04 грн. '

4)п. 2.6. глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004р. за №637, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13.01.2005р. за №40/10320, а саме: несвоєчасне оприбуткування в касі товариства в липні 2013 року готівкових коштів в сумі 3538,76 грн.

5)п. 2.6. глави 2, п. 4.2. глави 4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004р. за №637, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13.01.2005р. за №40/10320, а саме: не оприбуткування в касі товариства в вересні 2013 року готівкових коштів в сумі 35804,38 грн.

6) п. 2.11. глави 2, п. 7.41. глави 7 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004р. за №637, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13.01.2005р. за №40/10320, а саме: працівниками TOB «Заготсервіс» подано авансові звіти на суму 1367,90 грн., в яких витрачання готівкових коштів в сумі 1367,90 грн. не підтверджена розрахунковим документом про сплату готівки в сумі 1367,90 грн.

7) п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу України, яке полягає в тому, що - протягом 1 кварталу 2013 року громадянам TOB «Заготсервіс» виплачувався дохід за здану ВРХ, але в податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (виплаченого) платників податку, і сум утриманого з них податку такі операції не відображено.

На підставі Акту перевірки від 19.01.2015р. за №1/2200/30915913 Збаразькою ОДПІ були винесені податкові повідомлення-рішення, а саме:

-від 12.02.2015р. .№0000142200, яким за порушення п.198.6 ст.198, п.201.10 ст.201, п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України збільшено суму грошового зобов'язання TOB «Заготсервіс» по ПДВ на суму 1 027 665,00 грн., з яких 685 110,00 грн. за основним платежем та 342 555,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями;

-від 12.02.2015р. №0000152200, яким.за порушення п.327.3 ст.З27 Податкового кодексу України збільшено суму грошового зобов'язання TOB «Заготсервіс» по збору за спеціальне водовикористання загальнодержавного значення на суму 44 532,70 грн., з яких 35 626,16 грн. за основним платежем тв. 8 906,54 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями;

-від 12.02.2015р. №0000132200, яким за порушення пп.2.6., пп.2.11 глави 2, п.4.2. глави 4, пп.7.41 глави 7 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004р. за №637 застосовано до TOB «Заготсервіс» штрафні (фінансові) санкції в розмірі 198 083,60 грн.

Податкові повідомлення-рішення від 12.02.2015р. №0000152200 та №0000132200 (в частині) позивачем оскаржено в адміністративному порядку до ГУ ДФС у Тернопільській області.

За результатами розгляду вказаної первинної скарги було прийняте рішення ГУ ДФС у Тернопільській області від 22.04.2015р. за № 669/10/19-00-10-01 -06/4267 «Про результати розгляду скарги», згідно з яким ГУ ДФС у Тернопільській області залишило без змін податкове повідомлення-рішення Збаразької ОДПІ від 12.02.2015р. №0000152200, яким визначено суму грошового зобов'язання із збору за спеціальне використання води, та скасовано податкове повідомлення-рішення Збаразької ОДПІ від 12.02.2015р. №0000132200 в частині 179 021,89 грн., застосованих санкцій посиланням на абз. З статті Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» і залишено його без змін в іншій частині.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши і дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно п.327.3 ст.327 Податкового кодексу України, за відсутності у водокористувача дозволу на спеціальне водокористування із встановленими в ньому лімітами використання води збір справляється за весь обсяг використаної води, що підлягає оплаті як за понадлімітне використання».

Відповідно до п 327.1 ст.327 Податкового кодексу України, уразі перевищення водокористувачами встановленого річного ліміту використання води збір обчислюється і сплачується у п'ятикратному розмірі виходячи з фактичних обсягів використаної води понад встановлений ліміт використання води, ставок збору та коефіцієнтів. П 327.2 ст.327 Податкового кодексу України визначено, що за понадлімітне використання води збір обчислюється за кожним джерелом водопостачання окремо згідно з установленими ставками збору та коефіцієнтами».

Перевіркою встановлено, що протягом 2013 року TOB «Заготсервіс» було платником збору за спеціальне використання водних ресурсів та в податкових деклараціях збору за спеціальне використання водних ресурсів відображало суми нарахованого збору виходячи із обсягів фактичного використання води, на підставі дозволу на спеціальне водокористування.

В ході проведення перевірки перевіряючими було надіслано на адресу Департаменту екології та природних ресурсів Тернопільської обласної державної адміністрації від 10.12.2014р. за №6258/8/2200 з проханням надати інформацію стосовно чинності Дозволу на спеціальне водовикористання №УКР 1935 «А»/ТЕР від 26.02.2010р. На вказаний запит було отримано відповідь від 25.12.2014р. №2-2/2342 про те, що Дозвіл на Спеціальне водовикористання №УКР 1935 «А»/ТЕР від 26.02.2010р. виданий Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області та департаментом екології та природних ресурсів обладміністрації не анульовувався. Проте, відповідно до подання прокуратури Підволочиського району Тернопільської області від 22.05.2012р. №07/4-13 вих.12 термін дії даного дозволу змінено до 27.08.2012р., про що було повідомлено водокористувача листом від 29.05.2012р. №2-2/1115.

На підставі вказаного перевіряючими зроблено висновок, що в 2013 році вказаний вище дозвіл не діяв, а відтак TOB «Заготсервіс» повинно було обчислювати та сплачувати збір за спеціальне використання водних ресурсів в 2013 році за весь обсяг використаної води, що підлягає оплаті як за понадлімітне використання, тобто у п'ятикратному розмірі виходячи з фактичних обсягів використання води.

Проте, дані твердження відповідача судом до уваги не приймаються, оскільки на момент проведення документальної перевірки TOB «Заготсервіс» представило оригінал дозволу №УКР 1935 «А»/ТЕР, виданий 26.02.2010 року з терміном дії до 06.08.2014 року. Жодних доказів щодо зміни терміну дії даного дозволу чи його скасування/анулювання суду не надано.

Крім того, факт дійсності вказаного дозволу визнано Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області, якою в період з 18 по 19 вересня 2012 року проведена планова перевірка TOB «Заготсервіс» з дотримання вимог природоохоронного законодавства, де визнається факт наявності станом на 19 вересня 2012 року у TOB «Заготсервіс» діючого дозволу за №УКР 1935 «А»/ТЕР від 26.02.2010р., виданого Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області та департаментом екології та природних ресурсів обладміністрації з терміном дії до 06.08.2014 року, що підтверджується Акт перевірки.

Факт дійсності вказаного дозволу протягом усього 2012 року був визнаний також під час проведення перевірки Збаразькою об'єднаною ОДПІ Головного управління Міндоходів у Тернопільській області 08.07.2013р. про що складено акт за №3/22/30915913 про результати планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Заготсервіс» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2011р. по 31.12.2012р., валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2011р. по 31.12.2012р. Вказаною перевіркою не встановлено заниження або завищення повноти визначення збору за спеціальне використання водних ресурсів за період з 01.10.2011р. по 31.12.2012р.

Крім того, представником департаменту екології та природних ресурсів Тернопільської обласної державної адміністрації не надано доказів направлення листа від 29.05.12р. за № 2-2/1115 щодо зміни терміну дії дозволу на спеціальне водокористування ТОВ "Заготсервіс" № УКР-1935 "А"/ТЕР виданого 26.02.2010р ТОВ "Заготсервіс".

Таким чином, із урахуванням встановлених обставин у справі та доказів якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що висновки органу державної податкової служби, викладені в акті перевірки, не підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому, позивачем не допущені порушення податкового законодавства в межах цього спору.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення - рішення від 12.02.2015р. №0000152200 є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч.3 ст.2 КАС України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з вимогами ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Керуючись ст.ст. 94, 158-167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задоволити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 12.02.2015р. №0000152200.

3. Стягнути з державного бюджету на користь ТзОВ "Заготсервіс", Підарорчиський райн, смт Підволочиськ, вул. Незалежна,15 судовий збір в сумі 182,70 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 22.06.2015р.

Головуючий суддяХодачкевич Н.І.

копія вірна

СуддяХодачкевич Н.І.