Постанова № 45976152, 23.06.2015, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.06.2015
Номер справи
816/1682/15
Номер документу
45976152
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2015 року м. ПолтаваСправа № 816/1682/15

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Сич С.С.,

за участю:

секретаря судового засідання Шевченко О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И В:

22 травня 2015 року Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості /надалі - позивач; Кременчуцький МРЦЗ/ звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 /надалі - відповідач/ про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю в розмірі 377 грн. 71 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що 13.01.2014 відповідачу за його особистою заявою Кременчуцьким МРЦЗ присвоєно статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю. Однак, ОСОБА_1 під час перебування на обліку в Кременчуцькому МРЦЗ працював на Інженерно-виробничому підприємстві "Ременерго" з 09.07.2014 по 11.07.2014, у зв'язку з чим безпідставно отримав допомогу по безробіттю за вказаний період в сумі 377 грн. 71 коп. Матеріальна допомога відповідачем у добровільному порядку на розрахунковий рахунок позивача не перерахована, що стало підставою для звернення Кременчуцького МРЦЗ з даним позовом до суду.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, надіслав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач у судове засідання не з'явився.

Повістка про виклик до суду, направлена відповідачу за адресою проживання, зареєстрованою у встановленому законом порядку, повернулася до суду з відміткою поштової установи "за закінченням терміну зберігання".

Згідно з частиною 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

З огляду на викладене, відповідач вважається належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи.

Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про можливість розгляду даної справи за відсутності представника позивача та відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України "Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Згідно з частиною 6 статті 10 Закону України "Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" функції виконавчої дирекції Фонду виконує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, та його територіальні органи, що здійснюють свою діяльність відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" та цього Закону. Керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, входить до складу правління Фонду.

Пунктом 1 частини 2 статті 16 цього Закону передбачено, що кошти бюджету Фонду використовуються на виплату забезпечення та надання соціальних послуг, передбачених статтею 7 цього Закону, фінансування заходів, передбачених статтею 71 цього Закону.

Судом встановлено, що 13.01.2014 ОСОБА_1 звернувся до Кременчуцького МРЦЗ із заявою про надання йому статусу безробітного та призначення виплати допомоги по безробіттю /а.с. 8/.

Наказом Кременчуцького МРЦЗ від 13.01.2014 № НТ140113 відповідачу надано статус безробітного з 13.01.2014. Наказом Кременчуцького МРЦЗ від 20.01.2014 № НТ140120 ОСОБА_1 призначено допомогу по безробіттю з 20.01.2014 /а.с. 15/.

Наказом Кременчуцького МРЦЗ від 17.10.2014 № НТ141017 відповідачу припинено виплату допомоги по безробіттю та припинено реєстрацію безробітних у звязку з поданням безробітним заяви про припинення реєстрації /а.с. 16/.

Разом з тим, розслідуванням страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", оформленим актом № 66 від 24.03.2015 /а.с. 12/, встановлено, що у період перебування ОСОБА_1 на обліку у Кременчуцькому МРЦЗ з 13.01.2014 по 17.10.2014 відповідач одночасно працював Інженерно-виробничому підприємстві "Ременерго" з 09.07.2014.

Так, наказом Інженерно-виробничого підприємства "Ременерго" № 47-К від 09.07.2014 ОСОБА_1 прийнятий на роботу в Інженерно-виробниче підприємство "Ременерго" старшим майстром з ремонту ПГТУ з 09.07.2014 по 11.07.2014 /зворот а.с. 11/.

Листом ТОВ Інженерно-виробничого підприємства "Ременерго" № 48 від 02.03.2015 підтверджено, що ОСОБА_1 працював в ІВП "Ременерго" на посаді старшого майстра з ремонту ПГТУ з 09.07.2014 по 11.07.2014 /а.с. 11/

Спеціальним законом, що визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття є Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".

Так, згідно зі статтею 6 цього Закону право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги мають застраховані особи.

Частиною 1 статті 7 цього Закону встановлено, що видами забезпечення за цим Законом є: допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності; допомога на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні.

Статтею 1 Закону України "Про зайнятість населення" визначено, що безробітний - це особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про зайнятість населення" до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.

Відповідно до частини 2 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Однак, усупереч вказаній нормі Закону, ОСОБА_1 не повідомив Кременчуцький МРЦЗ про те, що він працевлаштувалася в Інженерно-виробниче підприємство "Ременерго".

З огляду на викладене, відповідачем безпідставно отримано допомогу по безробіттю за період з 09.07.2014 по 11.07.2014 в загальній сумі 377 грн. 71 коп., що підтверджується розрахунком, копія якого наявна у матеріалах справи.

Згідно частини 3 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг особі внаслідок умисного невиконання нею обов`язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати її забезпечення та надання соціальних послуг.

Пунктом 7 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України, Пенсійного фонду України від 13.02.2009 № 60/62, визначено, що рішення про повернення коштів особою чи роботодавцем оформлюється наказом. Протягом двох робочих днів після прийняття рішення центр зайнятості надсилає особі чи роботодавцю рекомендованим листом повідомлення про необхідність протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення повернути незаконно виплачені кошти.

Кременчуцьким МРЦЗ видано наказ від 24.03.2015 № 94 "Про повернення допомоги по безробіттю ОСОБА_1В." та складено повідомлення № 977 від 24.03.2015 щодо відшкодування Кременчуцькому МРЦЗ коштів, виплачених як допомога по безробіттю в сумі 377 грн. 71 коп. /а.с. 13-14/.

Вказане повідомлення направлене Кременчуцьким МРЦЗ відповідачу та отримане останнім 31.03.2015, що підтверджується зворотним повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення, копія якого наявна в матеріалах справи /зворот а.с. 14 /.

Доказів оскарження відповідачем рішення про повернення допомоги по безробіттю суду не надано. Відповідачем кошти у добровільному порядку на розрахунковий рахунок позивача не перераховано.

З огляду на викладене, позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості (р/р 37175165303202, банк ГУДКСУ у Полтавській області, одержувач Кременчуцький МРЦЗ, МФО 831019, ЗКПО 22548262) кошти в сумі 377 грн. 71 коп. (триста сімдесят сім гривень сімдесят одна копійка).Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено 30 червня 2015 року.

СуддяС.С. Сич