Справа № 521/7883/15-п
Номер провадження 3/521/2748/15
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01.07.2015 року Малиновський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого Журик С.В.
при секретарі Рижих В.В.
представника Одеської митниці ДФС ОСОБА_1
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Одесі справу № 0036/50007/15, що надійшла 18.05. 2014 року з Одеської митниці ДФС, відносно гр.України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешкаючого: м. Ізмаїл, вул. Шишкіна, 16-а, про порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України,
ВСТАНОВИВ:
24.01.2015 о 09 годині 15 хвилин в пункт пропуску „Рені - Джюрджюлешть-авто" митного поста «Ізмаїл» Одеської митниці ДФС по смузі руху «зелений коридор» прибув легковий автомобіль «VW PASSAT», д/н BG723MJ, країна реєстрації Респулика Сербія, який прямував з Сербії (м. Белград) до Румунії (м. Бухарест) під керуванням громадянина України ОСОБА_2. Після переведення даного автомобіля за ініціативою прикордонної служби до смуги руху «червоний коридор», під час огляду кабіни даного автомобіля в боковій кишені двері водія у поліетиленовому пакеті, серед інших медикаментів без ознак приховування було виявлено 30 пігулок з написом «BROMAZEPAM».
Виявлення вище вказаного медпрепарату стало можливе після звичайного візуального огляду кабіни даного автомобіля без застосування технічних засобів митного контролю.
Відповідно до таблиці III списку №2 " Психотропні речовини, обіг яких обмежено і стосовно яких допускаються виключення деяких заходів контролю", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 №770, «BROMAZEPAM» відноситься до психотропних речовин, обіг яких обмежено тобто є обов'язковими для декларування при переміщенні через митний кордон України.
Маючи серед особистих речей виявлений медпрепарат громадянин ОСОБА_2 порушив встановлений митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, обравши формою проходження митного контролю проїзд через «зелений коридор», маючи медпрепарат, переміщення якого через митний кордон України заборонено або обмежено.
У зв'язку з встановленням факту недекларування зазначених лікарських засобів, які підлягають обов'язковому письмовому декларуванню під час переміщення через митний кордон України, 24.01. 2015 року посадовою особою Одеської митниці ДФС відносно гр. України ОСОБА_2 складено протокол про порушення митних правил № 0036/50007/15 за ознаками статті 471 МК України.
Згідно висновку TOB "Експоцентр-Одеса" від 23.04.2015 року № 0257-inf, вартість затриманих медпрепаратів становить 75 гривень.
На підставі вказаних обставин посадовою особою митниці відносно гр.України ОСОБА_2 було складено протокол про порушення митних правил №0036/50007/15 від 24.01.2011 року за ознаками ст. 471 МК України.
Згідно ст. 268 КпАП України справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за відсутністю цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи, і, якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. При складанні протоколу про порушення митних правил, гр.України ОСОБА_2 був повідомлений, що розгляд вчиненого ним порушення відбудеться у приміщенні Малиновського районного суду міста Одеси, однак до суду у призначений час останній не зявився, про причини неявки суду не повідомив.
Представник Одеської митниці ДФС у суді подання підтримав, та вважав, що вина гр.України ОСОБА_2 доведена повністю матеріалами справи.
Вислухавши представника Одеської митниці ДФС та дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях ОСОБА_3 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, за кваліфікуючою ознакою: порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України товарів, переміщення яких через митний кордон України обмежене законодавством України.
У відповідності до Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Держмитслужби України від 18 лютого 2006 року № 137, «зелений» коридор - це зона спрощеного митного контролю, яка є частиною зони митного контролю на території (у приміщенні) аеропорту, облаштована належним технічним та інформаційним обладнанням і призначена для здійснення в спрощеному порядку митного контролю товарів, що переміщуються громадянами через" митний кордон України, не підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню й на переміщення яких через митний кордон України не встановлено заборон або обмежень.
Згідно з п.1.9 даних Правил, громадянин самостійно приймає рішення про проходження спрощеного митного контролю чи митного контролю з поданням митної декларації - „зеленим" чи „червоним" коридором. Митний контроль предметів громадян закінчується з моменту переміщення цих предметів за межі зони митного контролю - у разі обрання громадянином „зеленого" коридору; відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина який обрав проходження митного контролю „зеленим" коридором, - з моменту - перетину громадянином білої лінії, що позначає закінчення „зеленого" коридору.
Відповідно до ст. 366 МК України громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання „зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не піддягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Частиною 1 ст. 197 МК України встановлено, що у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються митними органами на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державним, органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів митним органам передбачено законами України.
Відповідно до пп. 1 п. 1 Порядку та обсягу ввезення громадянами на митну територію лікарських засобів, затвердженого постановою КМ України від 23 травня 2012 року № 458, до особистих речей, які переміщуються в ручній поклажі та/або в супроводжуваному багажі громадянина, можуть бути віднесені лікарські засоби, що містять наркотичні та психотропні речовини у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім'я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров'я.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявления за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Вина гр.України ОСОБА_2 підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 0036/50007/15 від 24.01.2015 року, доповідною запискою від 24.01.2015 року, письмовими поясненнями гр.України ОСОБА_2 та іншими матеріалами справи.
Суддя при накладенні стягнення враховує: характер вчиненого правопорушення, ступінь вини гр.України ОСОБА_2, його ставлення до вчиненого проступку, тому вважає необхідним і достатнім стягненням для останнього є штраф 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією вилученого за протоколом про порушення митних правил № 0036/50007/15 від 24.01.2015 року товару.
Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 27, 33, 34, 252, 280, 283, 284 КпАП України, ст. ст. 464, 465, 471, 527, 528, 529 МК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути гр.України ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 1700 гривень з конфіскацією на користь держави вилученої за протоколом про порушення митних правил № 0036/50007/15 від 24.01.2015 року товару.
Стягнути з гр.України ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 36 гривень 54 копійки (Платіжні реквізити: отримувач коштів УК у м. Одесі (м. Одеса, Малиновський район); код за ЄДРПОУ 38016923; банк отримувача ГУ ДКС України в Одеській області; МФО 828011; рахунок 31216206700007; код класифікації доходів бюджету 22030001 «Судовий збір (ДСА України, 050)», символ звітності 206; призначення платежу судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, Малиновський районний суд м. Одеси, код ЄДРПОУ 05383419, пункт 5).
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі. На цю постанову також може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Журик С.В.