Справа № 355/1015/15-п
Провадження № 3/355/284/15
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2015 року суддя Баришівського районного суду Київської області К.В.Коваленко, розглянувши матеріали, які надійшли з Баришівської міжрайонної прокуратури Київської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_2, пенсіонерка, маючої статус депутата Селичівської сільської ради Баришівського району Київської області шостого скликання,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, маючи статус депутата Селичівської сільської ради Баришівського району Київської області шостого скликання та будучи субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, скоїла адміністративне корупційне правопорушення, яке полягає у порушенні вимог фінансового контролю шляхом не подання без поважних причин у встановлений законом термін декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Правопорушення вчинено за наступних обставин. Згідно з Протоколом №1 першої сесії Селичівської сільської ради Баришівського району Київської області шостого скликання №01-01-06 від 11.11.2010 року «Про підсумки виборів сільського голови та депутатів Селичівської сільської ради», ОСОБА_1 обрано депутатом Селичівської сільської ради Баришівського району Київської області шостого скликання.
Виходячи з положень ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради с депутатом місцевої ради.
Згідно з ч. 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Підпунктом «б» пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» визначено, що депутати місцевих рад є суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення.
Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону (в тому числі депутати місцевих рад), зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додасться до цього Закону.
Згідно з ч. 4 ст. 12 цього Закону порядок зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, та відомостей, передбачених частиною третьою цієї статті, затверджується Кабінетом Міністрів України відповідно до вимог, встановлених законом.
Порядок зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, та відомостей щодо відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 16 від 11.01.12 (далі -11 о рядок).
Цей Порядок визначає механізм зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру осіб, зазначених у пункті 1 та підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (в тому числі депутатів місцевих рад), та відомостей щодо відкриття такими особами валютного рахунка в установі банку-нерезидента (пункт 1 Порядку).
Згідно з п. 2 вказаного Порядку декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права в особових справах осіб, зазначених у пункті 1 цього Порядку (в тому числі депутатів місцевих рад).
Виходячи із вищевказаних норм, депутати місцевих рад, які не працюють на постійній основі у відповідній раді, повинні подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік до кадрових підрозділів державних органів, підприємств, установ, організацій за місцем основної роботи.
Депутати місцевих рад, які працюють в раді на постійній основі, є самозайнятими особами, тимчасово непрацюючими або пенсіонерами, подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік до апаратів відповідних рад або апаратів їх виконавчих комітетів.
Однак, в порушення зазначених норм, ОСОБА_1 будучи депутатом Селичівської сільської ради Баришівського району Київської області шостого скликання, тобто будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», який з початку 2015 року до 18.06.2015 року включно не працювала на постійній основі на підприємствах, в установах, організаціях та у відповідній раді, являючись пенсіонером, подала до Селичівської сільської ради Баришівського району Київської області декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік несвоєчасно, а саме 18.06.2015 року, хоча повинна була подати вказану декларацію до 01.04.2015 року, як це визначено ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
При цьому, згідно протоколу тридцятої сесії Селичівської сільської ради Баришівського району Київської області шостого скликання сільський голова повідомив депутатів щодо необхідності подачі декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік до 01 квітня 2015 року.
ОСОБА_1 була ознайомлена з обмеженнями та вимогами щодо подання декларації, встановленими ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», оскільки була присутня на вказаній сесії, про що свідчать її пояснення. Факт усвідомлення ОСОБА_1 обовязку подання відповідної декларації щорічно до 1 квітня також підтверджується поясненнями сільської голови Селичівської сільської ради ОСОБА_2, секретаря Селичівської сільської ради ОСОБА_3
Крім того, згідно з поясненнями ОСОБА_1, остання з початку 2015 року до 18.06.2015 року включно не перебувала у відпустці по догляду за дитиною, не була тимчасово непрацездатною, не перебувала за межами України та не перебувала під вартою, а тому вона не мала поважних причин для неподання декларації.
Тобто, депутат Селичівської сільської ради Баришівського району Київської області шостого скликання ОСОБА_1 вчинила правопорушення пов'язане з корупцією, яке полягає в неподанні декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», що тягне за собою відповідальність, передбачену ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання зявилася. Свою вину в скоєнні адміністративного правопорушення визнала повністю, пояснивши свій проступок проблемами сімейного характеру.
Прокурор Баришівської міжрайпрокуратури Київської області ОСОБА_4 в судовому засіданні зауважила, що ОСОБА_1 будучи депутатом Селичівської сільської ради Баришівського району Київської області шостого скликання, діяла всупереч вимог ч.1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», за відсутності поважних на те причин у встановлений цим Законом термін до 01.04.15р. не подала до Селичівської сільської ради Баришівського району Київської області декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік, чим допустила порушення вимог фінансового контролю. Відповідно до ст. 21 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» за вчинення корупційних правопорушень вона, як депутат місцевої ради, повинна бути притягнута до адміністративної відповідальності в установленому законом порядку.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Селичівської сільської ради Баришівського району Київської області шостого скликання, тобто будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, вчинила правопорушення пов'язане з корупцією, яке полягає в неподанні декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Встановлене підтверджується:
- поясненнями голови Селичівської сільської ради Баришівського району Київської області шостого скликання ОСОБА_2;
- поясненнями секретаря Селичівської сільської ради Баришівського району Київської області шостого скликання ОСОБА_3;
- Протоколом №1 Першої сесії Селичівської сільської ради Баришівського району Київської області шостого скликання із списком депутатів сільської ради;
- копією рішення Селичівської сільської ради Баришівського району Київської області №01-01-06 від 11.11.2010 року;
- поясненнями депутата Селичівської сільської ради Баришівського району Київської області шостого скликання ОСОБА_1;
- копією паспорта ОСОБА_1 серії СМ № 021723;
- іншими матеріалами справи.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винною в скоєнні адмінправопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати стягненню у вигляді штрафу в розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 170 (сто сімдесят) гривень, з перерахуванням суми штрафу в дохід Держави на розрахунковий рахунок №31111106700016, УДК в Київській області, КОД: 37862784, МФО 821018.
Стягнути із ОСОБА_1, судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) гривень 54 копійки (судовий збір, розрахунковий рахунок 31215206700016, код ЄДРПОУ 37862784, МФО банку: 821018, назва отримувача: Баришівський районний суд Київської області, банк отримувача: ГУДКСУ у Київській області, м. Київ) ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України «Про судовий збір», за розгляд справи в суді.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Баришівського районного суду ОСОБА_5