Постанова № 45940918, 01.07.2015, Овруцький районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
01.07.2015
Номер справи
286/2013/15-а
Номер документу
45940918
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Овруцький районний суд Житомирської області

Справа № 286/2013/15-а

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2015 року

Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Невмержицький С. С. , розглянувши у скороченому провадженні в місті Овруч справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії , -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому просив визнати неправомірними дії управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира щодо не прийняття, не здійснення перевірки, реєстрації, обліку розрахункового листа поданого 19.08.2011 року на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 28.03.2011 року у справі №2а-2740/11 та розрахункового листа поданого 09.07.2013 року на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 18.11.2011 року у справі №2а-14895/11 Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області та не подання органам Державного казначейства платіжних документів для здійснення видатків, вказаних у розрахункових листах,

зобовязати управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира перевірити, зареєструвати, облікувати розрахунковий лист, поданий 19.08.2011 року на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 28.03.2011 року у справі №2а-2740/11 Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області та розрахунковий лист, поданий 09.07.2013 року на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 18.11.2011 року у справі №2а-14895/11 Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області та подати органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення видатків, вказаних у розрахункових листах, мотивуючи тим, що постановами суду від 28.03.2011 року та від 18.11.2011 року Територіальним управлінням Державної судової адміністрації було зобов'язано провести донарахування вищевказаних коштів, відповідні нарахування проведено, але відповідач будучи розпорядником коштів їх не виплачує, що призвело до порушення її прав.

Позивач в судове засідання не з»явився, але просить справу розглядати в його відсутність.

Відповідач в судове засідання не з»явився, але надіслав заперечення на позов, просить відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог за безпідставністю.

Відповідно до п.2 ч.1, ч.4 ст.183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини та давши їм належну юридичну оцінку, дослідивши матеріали даної справи та адміністративних справ №2а-2740/11 та №2а-14895/11 суд вважає, що позов підлягає задоволенню, з таких підстав.

Судом встановлено, що постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 28.03.2011 року у справі №2а-2740/11, залишеною без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 20.08.2012 року зобов'язано Територіальне управління Державної судової адміністрації в Житомирській області провести донарахування ОСОБА_2 доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 01 вересня 2010 року по 28 лютого 2011 року в розмірі, визначеному ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленим Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та «Про Державний бюджет України на 2011 рік» щомісячно, пропорційно відпрацьованому часу, і подати розрахункові документи до управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира.

Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 18.11.2011 року у справі №2а-14895/11, залишеною без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 10.04.2013 року зобов'язано Територіальне управління Державної судової адміністрації в Житомирській області провести донарахування ОСОБА_2 доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 01 квітня 2011 року по 22 липня 2011 року в розмірі, визначеному ст.39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленим Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» щомісячно, пропорційно відпрацьованому часу, і подати розрахункові документи до управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира.

Позивач отримала виконавчі листи на виконання постанов Овруцького районного суду Житомирської області від 28.03.2011 року у справі №2а-2740\11 та від 18.11.2011 року у справі №2а-14895/11 і направили їх на виконання до відділу примусового виконання рішень Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції Житомирській області ( а.с. 11,13).

Державним виконавцем відділу примусового виконання рішень УДВС ГУЮ у Житомирській області винесено постанови про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання виконавчих листів по справі №2а-2740/11,

№2а-14895/11 ( а.с. 12,14), але кошти позивачем не отримані.

На виконання постанов Овруцького районного суду Житомирської області від 28.03.2011 року у справі №2а-2740\11 та від 18.11.2011 року у справі №2а-14895/11 Територіальне управління Державної судової адміністрації надало Управлінню праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира розрахунок видатків на виплату компенсацій та допомог, надання пільг особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, згідно якого за період з з 1 вересня 2010 року по 28 лютого 2011 року та з 1 квітня 2011 року по 22 липня 2011 року, позивачу донараховано доплату за роботу в зоні гарантованого добровільного відселення згідно ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в сумі 8502,61 грн. та 4964,70 грн., що підтверджується листом Територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області від 27.05.2015 року №2591/15 та розрахунковими листами ( а.с.15,16).

Згідно листа Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира № 2878/09 від 12.07.2013 року та № 2653/09 від 29.08.2011 року, розрахунок на відшкодування виплати підвищеної праці за роботу на території радіоактивного забруднення на виконання постанов Овруцького районного суду по справі №2а-2740\11 та №2а-14895/11 взято до відома. Управління праці та соціального захисту населення районної ради не є прибутковою організацією, а являється розпорядником коштів Державного бюджету лише в межах бюджетних асигнувань, встановлених Законом України про Державний бюджет на відповідний рік ( а.с. 17-20)..

Відповідно до п.8 ст.7 Бюджетного кодексу України встановлено принцип цільового використання бюджетних коштів згідно з яким бюджетні кошти використовуються тільки на цілі, визначені бюджетним призначенням. Отже, фінансові зобов»язання будуть зареєстровані та взяті на облік лише при умові, що Законом України про Державний бюджет на 2014 рік будуть виділені кошти для сплати за судовими рішеннями.

Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Статтею 62 Закону визначено, що роз'яснення порядку застосування цього Закону провадиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов'язковими для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної виконавчої влади України, місцевими органами державної виконавчої влади, всіма суб'єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності.

Згідно п.п.5,6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 936 від 20.09.2005 року, нарахування коштів за ст.39 Закону проводиться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці.

Згідно п.п.5,6 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, соціальні виплати за ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці, а тому підприємства, установи, організації та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності виступають в даних правовідносинах як суб'єкти владних повноважень на основі законодавства. Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за несвоєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів. Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що проводяться в установленому законодавством порядку.

Відповідно до Порядку використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, затвердженого постановою КМ України від 20.06.2000 року №987, та п.2 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України №936 від 20.09.2005 року, розпорядниками коштів є управління праці та соціального захисту населення.

Виходячи з викладеного, управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира будучи уповноваженим органом та розпорядником коштів для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зобов»язане прийняти,перевірити, зареєструвати, облікувати розрахунки, надані Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області, та подати органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків.

Відповідно до ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

На підставі викладеного, суд дійшов переконання, що відповідач діяв всупереч вимогам Закону, а тому, суд визнає дії відповідача протиправними й вважає, що позов підлягає задоволенню.

Рішенням Овруцького районного суду від 12 лютого 2013 року розірвано шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 ( а.с. 5) і позивач змінила прізвище з «Павлюк» на «ОСОБА_1), що підтверджується копією паспорта серії ВН 622990.

Позивач сплатив судовий збір в сумі 73,08 грн.

В порядку ч.1 ст.94 КАС України суму судового збору, сплачену позивачем при поданні до суду позовної заяви, слід стягнути із Державного бюджету України.

Керуючись ст.19 Конституції України, ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та ст.ст. 8-11, 18, 71, 160, 161, 162, 267 КАС України , суддя,- №2а-14895/11 ( а.с. 12,14), але кошти позивачем не отримані.

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира щодо не прийняття, не здійснення перевірки, реєстрації, обліку розрахункового листа поданого 19.08.2011 року на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 28.03.2011 року у справі №2а-2740/11 та розрахункового листа поданого 09.07.2013 року на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 18.11.2011 року у справі №2а-14895/11 Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області та не подання органам Державного казначейства платіжних документів для здійснення видатків, вказаних у розрахункових листах.

Зобовязати управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира перевірити, зареєструвати, облікувати розрахунковий лист, поданий 19.08.2011 року на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 28.03.2011 року у справі №2а-2740/11 Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області та розрахунковий лист, поданий 09.07.2013 року на виконання постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 18.11.2011 року у справі №2а-14895/11 Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Житомирській області та подати органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення видатків, вказаних у розрахункових листах.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 73.08 грн.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана через Овруцький районний суд Житомирської області в Житомирський апеляційний адміністративний суд протягом 10 днів з дня отримання її копії.

Суддя: ОСОБА_4