Справа № 444/1315/15-п
Провадження № 3/444/428/2015
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 червня 2015 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мартинишин Я. М. , розглянувши матеріали адміністративної справи в залі суду в м.Жовкві, які надійшли від ВДАІ Жовківського РВ УМВС України в Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого та зареєстрованого: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, індивідуальний ідентифікаційний №3284016017,
- за ст. 130 ч. 1 КпАП України,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 05.06.2015 року о 00 год. 50 хв. в м.Жовква, Львівської області, на перехресті вул. Вокзальної та вул.Дорошенка, керував автомобілем НОМЕР_1, в стані алкогольного спяніння, чим своїми діями останній порушив п. 2.9 А ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст.130 ч.1 КпАП України.
Правопорушник в судовому засіданні свою провину не визнав, та суду пояснив, що саме в цей день жодних спиртних напитків він не вживав. Окрім того, він вважає висновок щодо реультатів медичного огляду незаконним та таким що складений із порушенням чинного законодавства. А тому просив суд його суворо не карати, оскільки транспортний засіб є його основним джерелом доходів його сім»ї.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали даної справи, суддя не надає віри показам правопорушника ОСОБА_2 про те, що він не керував автомобілем в стані алкогольного спяніння і розцінює такі, що дані з метою уникнення відповідальності, дані його покази спростовуються матеріалами даної справи .
Факт вчинення порушення передбаченого ст.130 ч.1 КпАП України ОСОБА_1 підтверджується, зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах даної справи, зокрема :
- протоколом про адміністративне право порушення серії АП1 № 349405 від 05.06.2015 року;
- висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного чи іншого спяніння №126 від 05.06.2015року, з якого вбачається , що правопорушник ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп»яніння;
- пояснення свідків гр.ОСОБА_3 та гр.ОСОБА_4 від 05.06.2015р., які знаходяться в матеріалах справи , з яких вбачається що ОСОБА_1 був зупинений працівниками міліції, та від останнього був чутний різкий запах алкоголю з порожнини рота ;
- довідкою ВДАІ Жовківського РВ згідно бази даних НАІС ДДАІ видачі посвідчень водія Жовківського МРЕР ДАІ гр. ОСОБА_1 отримав посвідчення водія серії ВСВ №300723 від 11.01.2007р.
Окрім того, згідно п.2.5 Правил дорожнього руху водій зобов'язаний на вимогу працівника міліції пройти в установленому законом порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до п. 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я уповноважена особа Державтоінспекції в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст.130 ч. 1 КпАП України є вірною, так як останній керував транспортним засобом в стані алкогольного спяніння.
Відповідно до ст.33 КпАП України стягнення накладається в межах, установлених цим Кодексом. При накладенні стягнення враховуються характер правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, які б помякшували або обтяжували відповідальність правопорушника ОСОБА_1 судом не встановлено.
Санкція ст.130 ч.1 КпАП України, передбачає стягнення у вигляді штрафу, або позбавлення права керування транспортними засобами,або адміністративний арешт.
Оскільки правопорушник вчинив правопорушення на транспорті, що за своєю природою носить досить високий рівень суспільної небезпеки, так як транспорт є підвищеним джерелом небезпеки, з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника ОСОБА_1 з врахуванням вище перелічених обставин, доцільним буде обрати стягнення в мажах санкції статті, за якою він притягається до адміністративної відповідальності, а саме застосувати стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст.4 п.2 п.п.5 Закону України Про судовий збір з останніми змінами та доповненнями від 23.10.2014 року, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,03 розміру мінімального заробітної плати .
Керуючись ст. ст. 27, 130 ч. 1, 280, 283, 284, 307, 308 КпАП України, суддя,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 130 ч.1 КпАП України, та застосувати до нього стягнення у вигляді штрафу в сумі 3400 /три тисячі чотириста / грн. 00 коп.- в дохід держави .
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого та зареєстрованого: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, індивідуальний ідентифікаційний №3284016017) судовий збір в розмірі 36 грн. 54 коп. , який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України , та які слід сплати по реквізитам рахунків Жовківського районного суду Львівської області : отримувач УДКСУ у Жовківському районі р/р 31212206700286, МФО - 825014, ЄДРПОУ - 36762986, код - 36762195, призначення платежу : судовий збір.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора , за винятком постанов про застосування стягнення , передбаченого ст.32 КпАП України .
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою , яку притягнуто до адміністративної відповідальності , її законним представником , захисником , потерпілим , його представником або на неї може бути винесено подання прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови .
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до органу державної податкової служби у Жовківському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області для подальшого предявлення до виконання органу державної виконавчої служби за місцем знаходження суду та за місцем проживання правопорушника, роботи або місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з дня винесення .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України .
Суддя Мартинишин Я. М.