ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
09 червня 2015 рокусправа № 804/9692/14
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді:Добродняк І.Ю
суддів: Бишевської Н.А. Семененка Я.В.
за участю секретаря судового засідання:Новошицька О.О.
за участю представників:
позивача:- не зявився
відповідача:- не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську
апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 серпня 2014 року
у справі № 804/9692/14
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Запоріжжя»
до Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області
про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро Запоріжжя» звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог від 25.07.2014 (а.с.26), просило:
- визнати протиправними дії відповідача з проведення заходів зустрічної звірки, за результатами яких складено акти №1586/04-66-15-00/39030509 від 05.06.2014 та №1730/04-66-15-00/39030509 від 26.06.2014 про неможливість проведення зустрічної звірки;
- визнати протиправними дії відповідача щодо корегування податкових зобовязань та податкового кредиту з ПДВ ТОВ «Агро Запоріжжя» в автоматизованій системі співставлення податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на підставі актів №1586/04-66-15-00/39030509 від 05.06.2014 та №1730/04-66-15-00/39030509 від 26.06.2014 про неможливість проведення зустрічної звірки;
- зобов'язати відповідача вилучити з діючих електронних автоматизованих систем співставлення податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів інформацію, внесену на підставі актів №1586/04-66-15-00/39030509 від 05.06.2014 та №1730/04-66-15-00/39030509 від 26.06.2014 про неможливість проведення зустрічної звірки;
- зобов'язати відповідача утриматися від направлення до інших органів державної податкової служби актів №1586/04-66-15-00/39030509 від 05.06.2014 та №1730/04-66-15-00/39030509 від 26.06.2014 про неможливість проведення зустрічної звірки.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в ході проведення зустрічних звірок відповідачем складено акти про неможливість проведення звірок. При цьому на адресу місцезнаходження підприємства жодного письмового запиту про надання необхідних первинних документів з метою проведення зустрічної звірки відповідачем не надано, натомість позивачем отримано лист за №5727/04-66-22-03-14 від 03.04.2014 щодо надання інформації за лютий 2014 року, в той час як жодного запиту про надання первинних документів чи будь-якої інформації щодо підтвердження взаємовідносин за період - березень 2014 року до позивача не надходило. Позивач зазначає, що показники податкового кредиту та податкових зобовязань конкретного платника податків, які відображаються в автоматизованій базі співставлення, формуються на підставі показників, поданих таким платником податків, податкових декларацій з ПДВ з додатком №5, і повинні їм відповідати, а відтак самостійна зміна відповідачем в автоматизованій базі співставлення вказаних вище показників на підставі акту про неможливість проведення зустрічної звірки без прийняття податкового повідомлення-рішення та без зміни цих показників самим позивачем порушує права та законні інтереси позивача.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.08.2014 адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправними дії відповідача щодо корегування податкових зобовязань та податкового кредиту з податку на додану вартість позивача в автоматизованій системі співставлення податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на підставі актів №1586/04-66-15-00/39030509 від 05.06.2014 та №1730/04-66-15-00/39030509 від 26.06.2014 про неможливість проведення зустрічної звірки; зобов'язано відповідача вилучити з діючих електронних автоматизованих систем співставлення податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів інформацію, внесену на підставі актів №1586/04-66-15-00/39030509 від 05.06.2014 та №1730/04-66-15-00/39030509 від 26.06.2014 про неможливість проведення зустрічної звірки. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Постанову суду в частині задоволення позовних вимог мотивовано обґрунтованістю доводів позивача щодо проведення відповідачем заходів зустрічної звірки та відсутністю, у звязку з цим, законних підстав для коригування показників податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість товариства в електронних автоматизованих системах.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог. Відповідач зазначає, що запити про надання інформації та документів були вручені податковим органом позивачу у повній відповідності до ОСОБА_1 кодексу України. Відповідачем правомірно складено акт про неможливість проведення зустрічної звірки у звязку з ненаданням підприємством документів на підтвердження взаємовідносин з контрагентами за період лютий 2014 року, а відтак позивачем неправомірно сформовано показники податкової звітності з огляду на дані, що не підтверджені документами.
Представники сторін в судове засідання не зявились, про час та місце розгляду справи повідомлені судом належним чином.
Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги, внаслідок наступного.
Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи, 03.04.2014 листом № 5727/04-66-22-03-14 відповідачем сформовано запит щодо підтвердження позивачем взаємовідносин з ТОВ «Дніпроавтотранс-зв'язок» (код ЄДРПОУ 32688160) за лютий 2014 року з вимогою надати оригінали та копії документів у 10-денний термін з дня отримання цього запиту.
30.05.2014 листом №30/05-1 позивачем надав відповідь на запит, в якій, з посиланням на відсутність у запиті законних посилань на будь-які причини та підстави, визначені законом для надання копій документів щодо експортної операції за лютий 2014 року, відмовив у наданні запитуваної податковим органом інформації.
05.06.2014 відповідачем складено акт №1586/04-66-15-00/39030509 «Про неможливість проведення зустрічної звірки позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині правильності формування податкового кредиту та податкових зобовязань за лютий 2014 року».
В акті встановлено порушення позивачем вимог ст. 185 ОСОБА_1 кодексу України в частині відсутності обєкту оподаткування податком на додану вартість по ланцюгу постачання товарів (робіт/послуг) з контрагентами постачальниками та контрагентами-покупцями, зазначеними в акті за лютий 2014 року.
26.06.2014 відповідачем складено акт №1730/04-66-15-00/39030509 «Про неможливість проведення зустрічної звірки позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині правильності формування податкового кредиту та податкових зобовязань за березень 2014 року».
В акті встановлено, що позивач здійснював діяльність, спрямовану на здійснення операцій, повязаних з наданням податкової вигоди третіх осіб. Позивачем не підтверджено податковий кредит з податку на додану вартість (первинні документи фінансово-господарської діяльності підприємства до звірки не надано, місцезнаходження платника податків не встановлено, у підприємства відсутні обєкти оподаткування податком на додану вартість по операціях з продажу товарів (послуг) підприємцям-покупцям), чим порушено ст.185 ОСОБА_1 кодексу України.
На підставі вказаних актів від 05.06.2014 та від 26.06.2014 відповідачем здійснено коригування даних щодо податкового кредиту та податкових зобов'язань товариства в Системі автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів.
З огляду на фактичні обставини справи, норми законодавства, що регулюють спірні правовідносини, колегія суддів погоджується з судом першої інстанції про протиправність оскаржуваних дій відповідача.
За приписами ч.1 ст.195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Відповідачем в апеляційній скарзі вищенаведені обставини щодо коригування даних податкового кредиту та податкових зобов'язань товариства не спростовуються. Відповідач зазначає, що таке коригування не є свідченням порушень законних прав та інтересів позивача з огляду на те, що дії з коригування на підставі актів про неможливість проведення зустрічних звірок є правомірними та не створюють для платника жодних правових наслідків у вигляді виникнення, зміни або припинення його прав, не породжуючи для нього будь-яких обов'язків, що, в свою чергу, свідчить про відсутність підстав для задоволення позовних вимог товариства в цій частині.
При цьому судом встановлено, що саме в складених актах про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Агро Запоріжжя» зафіксовано відсутність об'єктів оподаткування та неможливість реального здійснення платником податків операцій по ланцюгу постачання за лютий і березень 2014 року.
Правовідносини з отримання податкової інформації органами державної податкової служби врегульовані статтею 73 ОСОБА_1 кодексу України.
Відповідно до п.73.5 ст.73 ПК України з метою отримання податкової інформації контролюючі органи мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків.
Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється контролюючими органами з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.
Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.
Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1232 відповідно до п.73.5 ст.73 ПК України затверджено «Порядок проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок», який визначає чіткий механізм проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок.
Згідно п.п.4-7 наведеного вище Порядку № 1232 орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.
У разі отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження (протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження суб'єкту господарювання запиту) орган державної податкової служби проводить зустрічну звірку.
За результатами проведеної зустрічної звірки складається довідка, яка підписується суб'єктом господарювання (законним чи уповноваженим представником) і посадовими особами органу державної податкової служби та особисто вручається суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку або надсилається суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом із повідомленням про вручення.
Довідка про проведення зустрічної звірки підлягає реєстрації в органах державної податкової служби (як ініціатора, так і виконавця).
Пункт 7 «Реалізація матеріалів проведеної зустрічної звірки» Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених Наказом ДПА України від 22.04.2011 №236 (розроблених відповідно до п.73.5 ст.73 ПК України), визначає, що результати проведеної зустрічної звірки суб'єкта господарювання підлягають врахуванню в результатах перевірки платника податків органом ДПС - ініціатором та долучаються до матеріалів такої перевірки (п.7.1 Методичних рекомендацій).
При цьому, згідно п.7.2 Методичних рекомендацій при отриманні матеріалів зустрічної звірки після закінчення перевірки платника податків орган ДПС - ініціатор:
у разі підтвердження реальності здійснення господарських відносин із суб'єктом господарювання (їх виду, обсягу, якості, розрахунків тощо) - долучає матеріали зустрічної звірки до матеріалів перевірки;
у разі непідтвердження реальності здійснення господарських відносин із суб'єктом господарювання (їх виду, обсягу, якості, розрахунків тощо) - здійснює заходи щодо проведення документальної позапланової перевірки такого платника податків з урахуванням вимог Кодексу.
Отже наведеними нормами податкового законодавства встановлено можливість проведення податковим органом зустрічної звірки лише у разі отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження (якщо така інформації у органу державної податкової служби (виконавця) відсутня) та певні наслідки проведення зустрічної звірки і застосування результатів такої зустрічної звірки.
Можливості проведення податковим органом зустрічної звірки у разі неотримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження, зокрема, Порядок № 1232 не передбачає.
Відповідно до п.3.1 наведених вище Методичних рекомендацій з метою проведення зустрічної звірки орган ДПС, що ініціює проведення такої звірки, надсилає органу ДПС, на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання запит про проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання за допомогою Інформаційної системи «Зустрічні звірки».
У разі відсутності в органі ДПС - виконавця запитуваної інформації та її документального підтвердження, такий орган протягом 2-х робочих днів з дня отримання запиту надсилає завірений печаткою Запит про надання інформації та її документального підтвердження (додаток 2) суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному (уповноваженому) представникові під розписку. Такий запит реєструється як вихідна кореспонденція у загальному порядку (п.3.2 Методичних рекомендацій).
Згідно з п.4.4 Методичних рекомендацій у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання (додаток 3), реєструє його у Журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від писання Довідки про результати проведення зустрічної звірки) (додаток 4) та вживає відповідних заходів, передбачених актами ДПС України.
Отже стосовно акту про неможливість проведення зустрічної звірки, слід зазначити, що виходячи з приписів п.73.5 ст.73 ПК України, Порядку № 1232, акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання є документом, який фіксує факт неможливості проведення зустрічної звірки, і законодавством України не надано право органам ДПС в акті про неможливість проведення зустрічної звірки співставляти дані первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, робити висновки щодо підтвердження (непдтвердження) реальності здійснення господарських відносин та використовувати такі акти в якості документального підтвердження господарських відносин платника податків та зборів.
В даному випадку викладені в актах про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Агро Запоріжжя» щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків висновки не є результатами зустрічних звірок в розумінні наведених вище правових норм через фактичне непроведення таких звірок, зафіксовані у вказаних актах дані щодо господарських відносин позивача не можуть вважатися податковою інформацією, отже не можуть бути враховані і використані в подальшому податковим органом.
Крім того, слід зазначити, що норми чинного податкового законодавства, зокрема, положення ОСОБА_1 кодексу України, виключають можливість застосування до платника негативних правових наслідків (зокрема, у вигляді вилучення з електронної бази даних задекларованих ним показників) до моменту донарахування платникові податкового зобов'язання в порядку статті 54 ПК України та його узгодження у передбаченому чинним законодавством порядку.
ОСОБА_1 кодекс України, ані інші правові норми не містять повноважень податкового органу щодо коригування даних податкового кредиту та податкових зобов'язань платника податків в електронній інформаційній базі даних шляхом обнуління позитивних показників податкового кредиту та змінення сум податкових зобов'язань такого платника за результатами перевірок, зустрічних звірок, що здійснюються податковим органом, а тим більш у звязку з неможливістю проведення зустрічної звірки платника податків.
Згідно зі статтею 74 ОСОБА_1 Кодексу України податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах органів державної податкової служби або безпосередньо посадовими (службовими) особами органів державної податкової служби. Перелік інформаційних баз, а також форми і методи опрацювання інформації визначаються центральним органом державної податкової служби. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та завдань.
Пунктом 8 Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 №765, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.02.2014 за №217/24994, визначено, що супроводження єдиного технологічного процесу автоматизованої обробки інформації щодо обліку податків, зборів, митних платежів, передоплати та єдиного внеску здійснюється територіальними органами Міндоходів відповідно до функціональних повноважень.
Наказом ДПА України № 266 від 18.04.2008 «Про організацію взаємодії органів державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій з податку на додану вартість з урахуванням інформації розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів» на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.02.2008 № 262-р та з метою реалізації положень наказу ДПА України від 17.03.2008 № 159 "Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість" затверджено Примірний порядок взаємодії органів державної податкової служби при опрацюванні розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів.
Пунктом 1.3.3 Методичних рекомендацій щодо взаємодії органів державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій з податку на додану вартість з урахуванням інформації розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів (додаток до Наказу ДПА України № 266 від 18.04.2008) для реалізації Методичних рекомендацій, зокрема, створено такий програмний продукт як система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України.
Відповідно до п.2.14 Методичних рекомендацій інформація податкової звітності з ПДВ, надіслана до центральної бази даних податкової звітності, підлягає розподілу відповідно до вимог Методичних рекомендацій щодо порядку розподілу платників податків за категоріями уваги та співставленню засобами системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів на рівні ДПА України.
Відповідно до п.2.21 Методичних рекомендацій підсумки перевірок за результатами автоматизованого співставлення податкової звітності з податку на додану вартість на центральному рівні відображаються в додатку до акта перевірки (камеральної, документальної невиїзної, планової, позапланової перевірки) або довідки у розрізі періодів та операцій з одним контрагентом та фіксуються в автоматизованій системі «Аудит». По мірі підписання актів перевірки та узгодження податкових зобов'язань, визначених податковим повідомленням-рішенням, прийнятим за результатами таких перевірок, уточнюються результати автоматизованого співставлення на центральному рівні податкової звітності з податку на додану вартість за поданням підрозділу, яким завершено процедуру такого узгодження та яким прийнято таке повідомлення-рішення.
Наказом Державної податкової служби України від 24 грудня 2012 року №1197 «Про введення в експлуатацію інформаційної системи «ОСОБА_1 блок» з 1 січня 2013 року введено в експлуатацію ІС «ОСОБА_1 блок» в органах державної податкової служби всіх рівнів.
Ані наведені положення, ані затверджені Наказом Державної податкової служби України від 31.10.2012 №948 Методичні рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків не передбачають, що акти перевірок, результати зустрічних звірок (тим більше, акти про неможливість проведення перевірок, зустрічних звірок) є підставою для коригування даних податкового кредиту та податкових зобов'язань платника податків в АС «ОСОБА_1 блок» шляхом зміни показників податкового кредиту та податкових зобов'язань такого платника за результатами звірок, за актами перевірок.
Виходячи в наведених норм, інформаційна система «ОСОБА_1 блок» відображає фактичні задекларовані платником податків показники своєї господарської діяльності, коригування яких можливе лише за наслідками узгодження податкових зобов'язань та податкового кредиту, а органи державної податкової служби використовують вказану систему у своїй роботі, в тому числі, й для співставлення показників, які задекларовані платником податків та його контрагентами.
Процес зіставлення даних податкової звітності з податку на додану вартість у розрізі контрагентів є формальним рівнем податкового контролю, на стадії якого податковий орган фактично порівнює задекларовані контрагентами кореспондуючі суми податкових зобовязань та податкового кредиту з метою оперативного виявлення платників, що підлягають документальній перевірці.
Зазначений етап контрольно-ревізійної роботи не передбачає здійснення податковим органом оцінки дотримання платником податків вимог податкового законодавства та аналізу змісту та характеру правовідносин, що стали підставою для формування даних податкового обліку платника, оскільки питання правильності відображення платником податків в обліку проведених господарських операцій досліджуються податковим органом при проведенні податкової перевірки платника з дослідженням фінансово-господарських документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків.
Отже, обовязок платника податків щодо подання податкової декларації за звітний період кореспондується з обовязком податкового органу щодо прийняття такої декларації, та, у випадку відсутності зауважень до її оформлення, відображення показників декларації у відповідних базах податкової звітності. При цьому, до електронної бази податкової звітності органу ДПС посадовими особами податкового органу вносяться задекларовані показники податкового кредиту та податкових зобовязань конкретного платника податків.
Самостійна зміна відповідачем задекларованих платником податків показників у електронній базі даних порушує права та інтереси позивача, оскільки є фактичною зміною показників податкової декларації платника податків, здійсненою поза межами компетенції податкового органу. Позивач, як платник податків, має право розраховувати на те, що задекларовані ним в податкових деклараціях показники податкового кредиту та податкових зобов'язань відповідають показникам з централізованої бази даних податкової звітності.
Єдиною підставою для внесення змін до бази є наявність узгоджених податкових зобов'язань, які визначені податковим повідомленням-рішенням, на підставі висновків акта перевірки про порушення платником податків податкового законодавства. Висновок же щодо правильності або недостовірності задекларованих платником даних податкового обліку, як підстави для внесення змін до бази, може бути зроблений податковим органом після визначення платникові податків податкових зобов'язань та їх узгодження у встановленому законом порядку, а не лише з посиланням на акт перевірки і в будь-якому випадку не на підставі акту про неможливість проведення зустрічної звірки.
Саме прийняте за результатами перевірки та на підставі акту перевірки податкове повідомлення-рішення, яким платнику податків визначено, зокрема, податкові зобов'язання, створює юридичні наслідки для платника податків у вигляді виникнення відповідного податкового обов'язку.
Отже діючими нормами податкового законодавства не передбачено, що акти перевірок, результати зустрічних звірок (тим більше, акти про неможливість проведення перевірок, зустрічних звірок) є підставою для коригування в електронній базі податкової звітності задекларованих платником податків показників.
Наведене вище свідчить про порушення, допущені відповідачем при використанні даних актів про неможливість проведення зустрічних звірок, протиправність дій щодо коригування даних щодо податкового кредиту та податкових зобов'язань позивача за відповідні періоди шляхом коригування показників податкового кредиту позивача та змінення сум податкових зобов'язань на підставі актів про неможливість проведення зустрічних звірок від 05.06.2014 і від 26.06.2014.
Приймаючи до уваги, що показники податкового кредиту та податкових зобов'язань конкретного платника податків, які відображаються в АІС «ОСОБА_1 блок» та підсистемі «Автоматизована система співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту», формуються на підставі показників поданих таким платником податків податкових декларацій з ПДВ з додатком № 5, і повинні їм відповідати, колегія суддів дійшла висновку про порушення прав позивача у спірних правовідносинах, оскільки невизнання та зняття з обліку податкового кредиту та податкових зобовязань з податку на додану вартість позивача, визначених при придбанні та подальшому продажу товарів (робіт, послуг) фактично є зміною показників декларації платника податків, здійсненою поза межами компетенції податкового органу з огляду на зміст ст.49 ПК України, якою визначено порядок подання декларацій до органів державної податкової служби.
Суд першої інстанції під час розгляду даної справи дослідив обставини, які мають значення для справи, дав їм правильну юридичну оцінку, застосував до правовідносин, як виникли між сторонами по справі норми права, які регулюють саме ці правовідносини, прийняв законне та обґрунтоване рішення.
Доводи апеляційної скарги не спростовують правового обґрунтування, покладеного в основу судового рішення, не можуть бути підставою для скасування оскаржуваної постанови суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст.198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області залишити без задоволення.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12 серпня 2014 року у справі № 804/9692/14 залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку, встановленому ст.212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий:І.Ю. Добродняк
Суддя:Н.А. Бишевська
Суддя:Я.В. Семененко