Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua У Х В А Л А
про відмову в забезпеченні позову
"25" червня 2015 р. № 820/6040/15
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого Судді Бездітка Д.В.,
при секретарі судового засідання Ділбарян А.О.,
за участю: позивача ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2,
представника відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду клопотання про забезпечення позову по справі
за позовом ОСОБА_1
до Харківської обласної державної адміністрації
про скасування розпорядження ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача, Харківської обласної державної адміністрації, в якому просить суд скасувати розпорядження №142 від 06.04.2015 року Про скасування розпорядження голови Красноградської районної державної адміністрації від 08.08.2012 року №387.
Позивачем через канцелярію суду 25.06.2015 року подано клопотання про забезпечення адміністративного позову, якому позивач просить суд з метою забезпечення позову винести ухвалу, якою, призупинити дію розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації №142 від 06.04.2015 року до ухвалення рішення адміністративній справі.
В судовому засіданні позивач та представник позивача клопотання про забезпечення позову підтримали у повному обсязі та просили його задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти клопотання про забезпечення позову заперечував та просив в його задоволенні відмовити.
Дослідивши подане клопотання, суд вважає його необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню, керуючись наступним.
Суд зазначає, що при розгляді клопотань про забезпечення позову не вирішується питання про законність або обґрунтованість позовних вимог по суті.
Відповідно до ч. 1 ст. 117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Згідно ч. 3 і ч. 4 ст. 117 КАС України, суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення субєкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються, та заборонити вчиняти певні дії.
Відмовляючи в задоволенні поданого клопотання, суд зазначає, що забезпечення позову спрямовано на усунення можливих майбутніх негативних наслідків для позивача, які можуть мати місце в звязку з діями відповідача. Проте позивачем в поданому клопотанні про вжиття заходів забезпечення позову не наведено доводів, з яких можна встановити можливість нанесення шкоди його правам та законним інтересам.
Виходячи із повязаності заходів про забезпечення позову з його предметом, співмірності таких заходів заявленим позовним вимогам і відповідності виду забезпечення позову позовним вимогам, задоволення клопотання про забезпечення позову шляхом призупинення дії розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації №142 від 06.04.2015 року до ухвалення рішення адміністративній справі частково призведе до ухвалення рішення по справі без розгляду справи по суті, що не відповідає меті застосування правового інституту забезпечення позову та є неприпустимим.
З позовної заяви неможливо встановити ознаки, які свідчать про очевидність протиправності оскаржуваного розпорядження.
В звязку з цим суд зауважує, що відповідно до положень пунктів 2,3,4 статті 7 КАС України принципами адміністративного судочинства, крім інших, є законність, рівність усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальність сторін, диспозитивність та офіційне зясування всіх обставин справи.
Згідно наведених принципів розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи у наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою в судовому засіданні та приймає рішення у справі після судового розгляду.
Таким чином, зупинивши дію оскаржуваного в даній справі розпорядження, суд вирішить по суті дану справу до винесення рішення у справі та без належного судового розгляду, проведеного з дотриманням вимог, передбачених процесуальним законом, що є неприпустимим.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 117, 118, 160 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до Харківської обласної державної адміністрації про скасування розпорядження - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Повний текст ухвали складено 30 червня 2015 року.
Суддя Д.В.Бездітко