Постанова № 45899069, 03.03.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.03.2009
Номер справи
2а-239/09/0870
Номер документу
45899069
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Категорія статобліку 6.11

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

69041, м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65 в

ПОСТАНОВА

Іменем України

03 березня 2009 р. Справа № 2а-239/09/0870

Запорізький окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді Матяш О.В.,

при секретарі Шкоді О.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Запорізького обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів

до фермерського господарства «Катерина»

про стягнення суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році,

в с т а н о в и в:

Запорізьке обласне відділення фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду з вказаним позовом та обґрунтовує свої вимоги тим, що, відповідно до звіту відповідача «Про зайнятість та працевлаштування інвалідів»від 04.11.2008, середньооблікова кількість штатних працівників, що працювали у нього за звітний період, склала 10 осіб.

Таким чином, в ФГ «Катерина»середньооблікова кількість інвалідів, відповідно до нормативу, встановленого ч.1 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»(далі - Закон), повинна складати одну особу, але, відповідно до звіту, у 2007 році на підприємстві не працювало ні одного інваліда, що є порушенням установленого нормативу.

Всупереч вимогам ст.20 Закону та Постанови КМУ від 31.01.2007 №70 «Про порядок сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів», відповідачем до цього часу заявлену суму адміністративно-господарських санкцій не сплачено.

Представник позивача просить позов задовольнити та стягнути з фермерського господарства «Катерина»адміністративно-господарські санкції та пеню за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році в розмірі 3 374,28 гривень, розглянувши справу у порядку письмового провадження.

Відповідач позов не визнав, надав до суду заперечення, де зазначив, що в ФГ «Катерина»працює ОСОБА_1, інвалід 3 групи, - з 03.01.2007. Тому представник відповідача просить в задоволені позову відмовити та розглянути справу за їх відсутністю - у порядку письмового провадження.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:

відповідно до ст.43 Конституції України, держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, і гарантує рівні можливості для його реалізації.

Частиною 1 ст.19 Закону для підприємств, установ, організацій установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Згідно ч.2 ст.19 Закону, підприємства, установи, організації самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого ч.1 цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількості робочих місць округляється до цілого значення.

У ст.20 Закону встановлено, що підприємства, установи, організації, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів є менша, ніж установлено нормативом,

передбаченим ст.19 Закону, щороку сплачують відповідним відділенням ФСЗІ адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної

заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом.

Для підприємств, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, що за 2007 рік на даному підприємстві складає 3 040 гривень.

Окрім того, згідно ч.2 ст.20 Закону, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється, виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Пунктом 4 Постанови КМУ від 31.01.2007 №70 зазначено, що порядок нарахування пені та встановлення строку її сплати затверджується міністерством праці.

На виконання зазначеного положення Постанови КМУ №70 Наказом Міністерства праці України від 15.05.2007 №223 було затверджено «Порядок нарахування пені та її сплати».

Згідно п.3.7 зазначеного Порядку, позивачем розрахована сума пені на дату подання позову з урахуванням 12%-ої ставки НБУ з 30.04.2008: розрахунковий розмір пені дорівнює 0,04%. Таким чином, сума пені дорівнює 1,22 гривням:

1,22 х 274 дня = 334,28 гривень.

Таким чином, загальний розмір заборгованості по адміністративно-господарським санкціям та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році складає 3374,28 гривень.

Доводи відповідача, викладені у запереченнях щодо працевлаштування на роботу в якості консультанта з економічних питань в ФГ «Катерина»інваліда 3 групи ОСОБА_1 суд до уваги не приймає, оскільки відповідач не надав суду доказів ( згідно ухвали про відкриття провадження) того, що зазначений інвалід насправді працює у відповідача, отримує заробітну плату в ФГ «Катерина»( розрахунково-платіжні відомості по заробітній платі, відрахування до Пенсійного фонду тощо).

Тому суд вважає, що наявність запису в трудовій книжці ОСОБА_1 про зарахування його на роботу в ФГ «Катерина»не є фактом його роботи в ФГ. Крім того, у зазначеному вище звіті відповідача «Про зайнятість та працевлаштування інвалідів»від 04.11.2008, на підприємстві у 2007 році не працювало ні одного інваліда, що є порушенням установленого Законом нормативу.

Тому суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, й з відповідача необхідно стягнути 3 374,28 гривень.

Керуючись ст.ст. 1-5,17-21,50,104-106 КАС України ст.ст. 19,20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», суд

п о с т а н о в и в:

позов задовольнити.

стягнути з фермерського господарства «Катерина», ЄДРПОУ 24912131, р/р 260062930 в ЗОД «ОСОБА_2 Аваль», МФО 313827, на користь Запорізького обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів, р/р 31217230700065, код ЄДРПОУ 34677077, ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу №50070000, заборгованість по адміністративно-господарським санкціям та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році у розмірі 3 374,28 ( трьох тисяч трьохста сімдесяти чотирьох гривень 28 копійок) гривень.

Постанова може бути оскаржена у Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у десятиденний строк з дня проголошення постанови і подання після цього апеляційної скарги протягом 20 днів.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, що її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.

Суддя О.В. Матяш