Ухвала суду № 45831850, 09.06.2015, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.06.2015
Номер справи
757/19842/15-к
Номер документу
45831850
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/19842/15-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 червня 2015 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Тарасюк К.Е., при секретарі Грицюк Н.А., за участю сторони кримінального провадження - слідчого Ясира О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Києві провадження за клопотанням старшого слідчого в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України Ясира О.М. про призначення позапланової виїзної ревізії під час здійснення досудового розслідування в кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42014000000000163 від 24.03.2014 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

Старший слідчий в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України Ясир О.М. звернувся до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим із прокурором, про призначення позапланової виїзної ревізії під час здійснення досудового розслідування в кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42014000000000163 від 24.03.2014 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

В обґрунтування клопотання посилається на те, що в ході досудового розслідування у вищевказаному кримінальному провадженні встановлено, що на виконання наказу Міністерства охорони здоров'я України №722 від 31.10.2011 у складі Державного підприємства «Державний експертний центр МОЗ України» створено відділ моніторингу цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення. Моніторингу цін підлягають лікарські засоби, що відносяться до Переліку лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, які можуть закуповувати заклади охорони здоров'я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1071 від 05.09.1996, в частині збору інформації щодо задекларованих оптово-відпускних цін в Україні та відповідних цін в зарубіжних країнах. При проведенні моніторингу цін здійснюється порівняння з цінами доступних для використання аналогічних реєстрів наступних країн: Російська Федерація, Болгарія, Молдова, Польща, Словацька Республіка, Угорщина та Чехія. Інформація по кожному з вказаних реєстрів в перерахунку цін за поточним курсом в гривні щоквартально (до 27.03.2013 -щотижнево) подавалось до Міністерства охорони здоров'я України.

Разом з тим, незважаючи на наявність вичерпної інформації щодо цін на лікарські засоби в зарубіжних країнах, протягом 2011-2013 років службові особи Міністерства охорони здоров'я України, діючи умисно, в порушення вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель», зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, закуповували за державні кошти імунобіологічні препарати, лікарські засоби, вироби медичного призначення і обладнання за суттєво завищеними цінами, під час проведення процедури державних закупівель лікарських засобів, постачальниками яких в 2011-2013 роках виступали наступні суб'єкти господарювання: ПрАТ «По виробництву інсулінів «Індар», ПрАТ «Альба Україна», ТОВ «Людмила-Фарм», ТОВ «Скай Фарм», ТОВ «Укроптпостач», ТОВ «Фармадіс», ПрАТ «Ганза», ТОВ «Фармацевтична фірма «ФРА-М», ТОВ «БАДМ-Б», ТОВ «УФК «ФРА-М», ТОВ «Компанія «Укроптпостач», ТОВ «Лінк-Медитал», ТОВ "Вектор-Фарма", ТОВ «Сумська аптечна компанія», ПрАТ «МФК-Центр», ТОВ «Фармацевтичні препарати регіонів», ТОВ «Люм'єр-Фарма», ДАК «Укрмедпром», МП «Апофарм», ПАТ «Фармстандарт-Біолік».

Вказані дії призвели до розтрати бюджетних коштів за попередніми даними на суму понад 63,5 млн. грн., що є особливо великим розміром.

З метою повного та неупередженого розслідування всіх обставин кримінального провадження у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної документальної ревізії фінансово-господарської діяльності Міністерства охорони здоров'я України за період з 01.01.2012 по 31.12.2013.

Заслухавши пояснення слідчого в обґрунтування заявленого клопотання, вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, приходжу до наступного висновку.

Судовим розглядом встановлено, що Генеральною прокуратурою України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42014000000000163 від 24.03.2014 за фактом порушень законодавства при здійсненні державних закупівель, неефективного використання державних коштів та зловживань службовим становищем службовими особами Міністерства охорони здоров'я України, іншими державними підприємствами, установами та організаціями у сфері охорони здоров'я та фармацевтичній галузі, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують державне чи комунальне майно, за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі тощо.

Згідно з ч. 6 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.

Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.

Зважаючи на викладене, приходжу до висновку про обґрунтованість клопотання та наявність правових підстав для проведення позапланової документальної ревізії фінансово-господарської діяльності Міністерства охорони здоров'я України за період з 01.01.2012 по 31.12.2013 з метою встановлення фактичних обставин справи.

Керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст. ст. 309, 369, 372 КПК України, слідчий суддя-

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України Ясира О.М. про призначення позапланової виїзної ревізії- задовольнити.

В кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42014000000000163 від 24.03.2014 за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КПК України, призначити позапланову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності Міністерства охорони здоров'я України (ЄДРПОУ 00012925) за період з 01.01.2012 по 31.12.2013, проведення якої доручити Державній фінансовій інспекції України, починаючи з 22.06.2015 тривалістю 15 робочих днів, з наступних запитань:

- чи з дотриманням діючого законодавства здійснені державні закупівлі за вказаний період переможцями яких виступали наступні суб'єкти господарювання: ПрАТ «По виробництву інсулінів «Індар», ПрАТ «Альба Україна», ТОВ «Людмила-Фарм», ТОВ «Скай Фарм», ТОВ «Укроптпостач», ТОВ «Фармадіс», ПрАТ «Ганза», ТОВ «Фармацевтична фірма «ФРА-М», ТОВ «БАДМ-Б», ТОВ «УФК «ФРА-М», ТОВ «Компанія «Укроптпостач», ТОВ «Лінк-Медитал», ТОВ «Вектор-Фарма», ТОВ «Сумська аптечна компанія», ПрАТ «МФК-Центр», ТОВ «Фармацевтичні препарати регіонів», ТОВ «Люм'єр-Фарма», ДАК «Укрмедпром», МП «Апофарм», ПАТ «Фармстандарт-Біолік»?

- чи завищено ціни службовими особами МОЗ України за вказаний період, під час проведення процедури державних закупівель лікарських засобів, постачальниками яких в 2011-2013 роках виступали наступні суб'єкти господарювання: ПрАТ «По виробництву інсулінів «Індар», ПрАТ «Альба Україна», ТОВ «Людмила-Фарм», ТОВ «Скай Фарм», ТОВ «Укроптпостач», ТОВ «Фармадіс», ПрАТ «Ганза», ТОВ «Фармацевтична фірма «ФРА-М», ТОВ «БАДМ-Б», ТОВ «УФК «ФРА-М», ТОВ «Компанія «Укроптпостач», ТОВ «Лінк-Медитал», ТОВ «Вектор-Фарма», ТОВ «Сумська аптечна компанія», ПрАТ «МФК-Центр», ТОВ «Фармацевтичні препарати регіонів», ТОВ «Люм'єр-Фарма», ДАК «Укрмедпром», МП «Апофарм», ПАТ «Фармстандарт-Біолік»?

- чи маються порушення в діях службових осіб МОЗ України?

- який розмір та вид завданої шкоди державним інтересам, інтересам фізичних та юридичних осіб?

Надати можливість інспекторам Державної фінансової інспекції України в ході проведення позапланової виїзної ревізії та зустрічних звірок ознайомлюватися з оригіналами і копіями нормативних, фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, у тому числі з необхідними матеріалами кримінального провадження № 42014000000000163, робити з них копії.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя К.Е. Тарасюк