КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 810/283/15 Головуючий у 1-й інстанції: Панова Г.В. Суддя-доповідач: Кучма А.Ю.
У Х В А Л А
Іменем України
25 червня 2015 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого-судді: Кучми А.Ю.
суддів: Аліменка В.О., Безименної Н.В.,
за участю секретаря: Козлової І.І.
розглянувши за відсутності осіб, які беруть участь в справі, без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до ст. 41 КАС України у відкритому судовому засіданні в залі суду апеляційну скаргу Комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства» на постанову Київського окружного адміністративного суду від 27.02.2015 у справі за адміністративним позовом Комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства» до Державної податкової інспекції у місті Славутичі Головного управління ДФС Київської області про визнання протиправними та скасування рішень, -
В С Т А Н О В И Л А:
КП «Управління житлово-комунального господарства» звернулося до Київського окружного адміністративного суду з позовом до ДПІ у м. Славутичі ГУ ДФС Київської області про визнання протиправними та скасування рішень № 0004611700 від 03.10.2014, № 0004631700 від 03.10.2014, № 0004641700 від 06.10.2014, № 0004651700 від 06.10.2014 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у вигляді штрафу та пені на загальну суму 305683,06 грн.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 27.02.2015 у задоволенні вищевказаного адміністративного позову відмовлено.
Не погоджуючись з судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального права, та ухвалити нову, якою задовольнити позовні вимоги повністю.
Особи, які беруть участь в справі в судове засідання не з'явилися, про дату та час слухання справи були повідомлені належним чином.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягають залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що правомірність визначення суми фінансових санкцій та пені відповідачем суду доведена, тому відсутні підстави для скасування рішень № 0004611700 від 03.10.2014, № 0004631700 від 03.10.2014, № 0004641700 від 06.10.2014, № 0004651700 від 06.10.2014.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Судом першої інстанції встановлено, що в жовтні 2014 року посадовою особою ДПІ у м. Славутичі ГУ Міндоходів у Київській області на підставі п. 41.1 ст. 41, п. 61.1, п. 61.2 ст. 61 Податкового кодексу України проведено камеральні перевірки щодо своєчасності сплати єдиного соціального внеску КП «УЖКГ», за результатами яких складено Акти № 697/1700/31476318 від 02.10.2014, № 699/1700/31476318 від 02.10.2014, від 02.10.2014 № 700/1700/31476318 від 02.10.2014, № 701/1700/31476318 від 03.10.2014.
В ході проведення перевірки податковим органом встановлено факт несвоєчасної сплати КП «УЖКГ» єдиного соціального внеску за періоди з 21.03.2014 по 18.05.2014, з 21.05.2014 по 20.06.2014, з 21.06.2014 по 13.08.2014, з 22.07.2014 по 01.10.2014, чим порушено п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
На підставі висновків Актів перевірки ДПІ у м. Славутичі ГУ Міндоходів у Київській області прийняті рішення №0004611700 від 03.10.2014, №0004631700 від 03.10.2014, №0004641700 від 06.10.2014, №0004651700 від 06.10.2014 відповідно до яких підприємству за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування застосовано фінансові санкції у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 231187,52 (10 % від суми несвоєчасно сплачених внесків), та нарахована пеня в розмірі 74495,54 грн. (0,1 % на суми недоїмки) за періоди з 21.03.2014 по 18.05.2014, з 21.05.2014 по 20.06.2014, з 21.06.2014 по 13.08.2014, з 22.07.2014 по 01.10.2014.
Вказані в оскаржуваних рішеннях суми штрафних санкцій та нарахованої пені підтверджуються розрахунками штрафних санкцій, які наведені в Актах камеральної перевірки.
Згідно з довідки підприємства № 01.07-18/113 від 23.01.2015 на виконання вимог Закону України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію» підприємством укладено 1310 договорів на загальну суму 3278273,14 грн.
Судом першої інстанції встановлено, що КП «Управління житлово-комунального господарства» є юридичною особою, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи від 09.01.2008 серії А01 №462355.
Комунальне підприємство «Управління житлово-комунального господарства» є платником єдиного внеску Пенсійного фонду, що сторонами не заперечується.
Як вбачається з матеріалів справи, факт несплати (неперерахування) або несвоєчасної оплати (несвоєчасного перерахування) єдиного внеску, у зв'язку з чим застосовані штрафні санкції та нарахована пеня згідно з оскаржуваним рішенням, позивачем не заперечується.
На підставі ст. ст. 13, 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» відповідачем прийняті оскаржувані рішення.
Відповідно до абзаців першого та другого статті 1 Закону України від 20.02.2003 №554-IV «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію» заборгованість з квартирної плати (плати за утримання житла) та плати за комунальні послуги (водо-, тепло-, газопостачання, послуги водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) (далі - житлово-комунальні послуги) наймачів жилих приміщень та власників жилих будинків або квартир (далі - громадяни), яка склалася на дату набрання чинності цим Законом перед надавачами житлово-комунальних послуг, реструктуризується на термін до 60 місяців залежно від суми боргу та рівня доходів громадян на дату реструктуризації.
Для реструктуризації заборгованості громадяни укладають з підприємствами - надавачами житлово-комунальних послуг договори про щомісячне рівномірне погашення реструктуризованої заборгованості та своєчасну сплату поточних платежів за житлово-комунальні послуги.
Згідно з абзацом другим статті 5 Закону України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію» на суму реструктуризованої заборгованості не нараховується пеня житлово-комунальним підприємствам, енергогенеруючим компаніям та підприємствам Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» на їх недоїмку з платежів до бюджетів усіх рівнів.
Таким чином, зазначеною нормою Закону України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію» встановлені умови щодо ненарахування пені, а саме: пеня не нараховується на суму реструктуризованої заборгованості та стосується недоїмки з платежів саме до бюджетів усіх рівнів.
Відповідно до вимог статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування.
Для зарахування єдиного внеску в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів. Зазначені рахунки відкриваються виключно для обслуговування коштів єдиного внеску.
Отже, єдині внески сплачується на небюджеті рахунки органу доходів і зборів.
Пунктами 3-1, 7 частини 1 статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що орган доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи. Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести реєстр застрахованих осіб Державного реєстру та виконувати інші функції, передбачені законом.
Так, відповідно до частини 1 статті 12 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» завданнями центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є забезпечення адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску.
Згідно з частиною 1 статті 2 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов'язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції, що положення абзацу другого статті 5 Закону України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію» не підлягають застосуванню щодо відносин по сплаті єдиного внеску, штрафу та пені до органу доходів і зборів. Отже, фінансові санкції у вигляді штрафу та нарахованої пені до позивача застосовано правомірно.
Доводи апеляційної скарги жодним чином не спростовують вірних висновків суду першої інстанції.
З урахуванням вище викладеного та приписів ст. 159 КАС України, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст. ст. 159, 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства» залишити без задоволення, а постанову Київського окружного адміністративного суду від 27.02.2015 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Повний текст ухвали виготовлено: 26.06.2015.
Головуючий-суддя: А.Ю. Кучма
Судді: В.О. Аліменко
Н.В. Безименна
.
Головуючий суддя Кучма А.Ю.
Судді: Аліменко В.О.
Безименна Н.В.