Справа №592/3902/15-а
Провадження №2-а/592/145/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2015 року м.Суми
Ковпаківський районний суд м. Суми у складі:
головуючого судді Косолап М.М.,
за участю секретаря Коваленка А.В.,
позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
представників третіх осіб ОСОБА_3, ОСОБА_4,
розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ковпаківського районного суду м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, треті особи: Громадська організація «Громадське обєднання соціальних ініціатив учасників бойових дій, ветеранів військової служби та працівників силових відомств», Сумський обласний військовий комісаріат про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся з вказаним адміністративним позовом, в обґрунтування якого зазначив, що є пенсіонером МО України, звільнений з військової служби в запас з посади викладача кафедри артилерійського озброєння Військового інституту ракетних військ і артилерії Сумського державного університету, військове звання підполковник. З 01.09.2007 р. перебуває на пенсійному обліку у відповідача. Наказом Міністра оборони № 377 від 28.07.2008 р. затверджено Схему розмірів посадових окладів військовослужбовців із числа керівного та науково-педагогічного складу навчальних закладів Збройних Сил України, відповідно якої його посадовий оклад збільшився з 1150 грн. до 1250 грн. З січня 2009 р. він усно звертався до відповідача з метою перерахунку його пенсії, але йому відмовляли. 30.12.2013 р. набрав чинності наказ Міністра оборони № 814 від 12.12.2013 р., який скасував наказ № 377, але розмір його посадового окладу не змінив. 19.12.2014 р. йому стало відомо про звернення його колег до суду та прийняті на їх користь рішення. 31.03.2015 р. він звернувся до відповідача з проханням перерахувати розмір пенсії на підставі наказу МО України № 814 усно, а потім письмово та отримав відмову. Просив суд: визнати дії відповідача, щодо відмови в перерахунку пенсії на підставі Наказу МО України № 814 від 27.11.2013 р. протиправними; зобовязати відповідача подати список на його імя до Сумського обласного військкомату для складання Довідки про розмір його грошового забезпечення згідно Наказу МО України № 814 від 27.11.2013 р., для перерахунку його пенсії в повному обсязі, згідно з чинним законодавством; зобовязати відповідача провести перерахунок пенсії з 01.10.2014 р., згідно Довідки про розмір його грошового забезпечення наданої Сумським обласним військкоматом, в повному обсязі, не порушуючи процедуру та порядок подання та підготовки документів для перерахунку пенсії, а також процедуру, порядок проведення перерахунку пенсії; виплатити неотриманні кошти згідно ст.ст. 51, 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби», починаючи з 01.10.2014 р. Крім того, просив на підставі ст. 11 КАС України просив вийти за межі позовних вимог з метою повного захисту його порушених прав, свобод та інтересів; винести окрему ухвалу, якою визнати протиправною практику відповідача зловживати правом.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги з наведених підстав підтримав в повному обсязі. Зазначив, що відповідач добровільно не здійснив перерахунок його пенсії на підставі наказів Міністра оборони № 377 від 28.07.2008 р. та № 814 від 27.11.2013 р. Дізнавшись про порушення його прав пенсійним фондом від інших військових пенсіонерів у листопаді 2014 р. він 30.03.2015 р. звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії на підставі наказу МО України № 814 та отримав відмову. Також 30.03.2015 р. він звернувся до військкомату з заявою про надання інформації про розмір його грошового забезпечення згідно наказами Міністра оборони № 377 та № 814. Згідно отриманої довідки відповідача при нарахуванні його пенсії здійснюється з посадового окладу 1150 грн., а згідно наказу № 814 посадовий оклад становить 1250 грн. З цих підстав вважає повинні бути перераховані інші складові грошового утримання, тому за захистом порушеного права звернувся до суду.
Представник Громадської організації «Громадське обєднання соціальних ініціатив учасників бойових дій, ветеранів військової служби та працівників силових відомств» - третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору і бере участь на стороні позивача ОСОБА_3 у судовому засіданні підтримав позовні вимоги позивача у повному обсязі та просив їх задовольнити. Зазначив, що допомагав позивачу, як члену організації звертатися до відповідача, військового комісаріату та складати позов.
У судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_2 у задоволенні позову просила відмовити. Суду зазначила, що позивач звернувся до головного управління із заявою про перерахунок пенсії 31.03.2015 р. та з листа від 14.04.2015 р. дізнався на його думку, про порушення його права на перерахунок пенсії, тому до 31.03.2015 р. порушень прав позивача у розумінні ст. 6 КАС України з їх боку не було. До суду з позовом звернувся лише 23.04.2015 р., тобто вимоги з 01.01.2014 р. заявлені за межами шестимісячного строку звернення до суду. Пенсійний фонд України не повідомляв головне управління про наявність підстав для перерахунку пенсій військовослужбовцям у звязку зі зміною розміру складових грошового забезпечення з 01.10.2014 р. Надання Сумським обласним військовим комісаріатом довідки без належного законодавчого підґрунтя не є підставою для проведення перерахунку пенсії, оскільки сама довідка є лише одним з елементів, необхідних для проведення перерахунку пенсій згідно з чинного законодавства. Позивач ставить вимогу проведення перерахунку пенсії з 01.10.2014 р., при цьому не зазначаючи підстав згідно ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»» (далі Закон № 2262) для проведення такого перерахунку. Вказала, що Пенсійний фонд України не повідомляв відповідача про наявність підстав для перерахунку пенсій військовослужбовцям у звязку з виданням Міністром оборони України наказу № 814. Зазначеним наказом не було змінено інших видів грошового забезпечення військовослужбовців, у тому числі премій. Зазначає, що підставою для застосування ч. 2 ст. 51 Закону № 2262 є набуте право пенсіонера на підвищення пенсії, яке на даний час у пенсіонера відсутнє, оскільки відсутні законодавчо визначені підстави для підвищення йому пенсії. Нарахованих та невиплачених сум пенсії ОСОБА_1 в головному управлінні не обліковується, тому відсутні підстави для нарахування та виплати заборгованості по сплаті пенсії на підставі ч. 2 ст. 55 Закону № 2262.
Представник Сумського обласного військового комісаріату - третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору і бере участь на стороні відповідача ОСОБА_4 у судовому засіданні зазначив, що при вирішенні позову покладаються на розсуд суду.
Суд, заслухавши пояснення позивача, представників відповідача і третіх осіб, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», звільнений з військової служби в запас з посади викладача кафедри артилерійського озброєння Військового інституту ракетних військ і артилерії Сумського державного університету (а.с. 8). Позивач є членом Громадської організації «Громадське обєднання соціальних ініціатив учасників бойових дій, ветеранів військової служби та працівників силових відомств» (а.с. 9).
30.03.2015 р. позивач звернувся до відповідача з заявою про проведення перерахунку пенсії, зокрема у зв'язку з виданням Наказу Міністра оборони України № 814 та просив провести перерахунок пенсії у відповідності з Порядком подання та оформлення документів для перерахунку пенсії і Порядком проведення перерахунку пенсій, які затверджені постановою Правління ПФ України № 3-1 від 30.01.2007 р. та Постановою КМУ № 45 від 13.02.2008 р. (а.с. 33).
Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області на звернення позивача, листом від 14.04.2015 р. № 184/М-11 повідомило, що Кабінетом Міністрів України після 01.01.2008 р. рішень про зміну розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України не приймалось, підстави для перерахунку пенсій військовослужбовцям, зокрема військовослужбовцям Міністерства оборони України відповідно до наказів Міністра оборони України, зазначених у зверненні відсутні. Також позивачу надано повідомлення про розмір та складові пенсії № 1807 від 14.04.2015 р. з якої вбачається, що при нарахуванні пенсії враховано посадовий оклад у розмірі 1150 грн., виплачується підвищення до пенсії відповідно до постанови КМУ № 355 (а.с. 6,7).
30.03.2015 р. ОСОБА_1 звернувся з заявою до Сумського обласного військового комісаріату з заявою про надання розміру його грошового забезпечення згідно з наказами МО № 377 від 28.07.2008 р. та № 814 від 27.11.2013 р. (а.с. 56).
На своє звернення отримав відповідь (від 02.04.2015 року № 11/790), що відповідно до наказу № 814 посадовий оклад викладача вищого військово училища не змінився та становить 1250 грн. З відповіді вбачається, що на виконання постанови КМУ від 23.04.2012 р. № 355 «Про збільшення розмірів пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»» відділом соціального забезпечення була складена довідка про грошове забезпечення станом на 01 квітня 2012 року № 42866 від 11.06.2012 р. та в червні місяці надіслана до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області. Під час складання довідки були враховані вимоги Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 11.05.2012 р. № 248/3/6/876, а саме обчислення грошового забезпечення здійснене за посадами керівного, наукового та науково - педагогічного (педагогічного) складу офіцерів військових навчальних закладів і наукових установ Збройних Сил України, військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України - відповідно до схем, затверджених наказом Міністра оборони України від 28.07.2008 № 377 та за розміром премії, установлений наказом Міністра оборони України від 26.03.2012 № 165 та складає: посадовий оклад - 1250,00 грн., оклад за військовим званням - 130,00 грн., надбавка за вислугу років 35 % - 483,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 50 % - 931,50 грн., надбавка за таємність 10 % - 125,00 грн., премія 90 % - 1125,00 грн. Всього 4044,50 грн. (а.с. 57 - 58).
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону.
Як вбачається з наведеної норми права, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Згідно з п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 (далі постанова № 45), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Пунктом 3 постанови КМУ від 07.11.2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» були затверджені схеми посадових окладів військовослужбовців у розмірах згідно з додатками, а пунктом 5 цієї постанови керівникам державних органів надано право в межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, - у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами згідно з додатками 1 - 23 і 30 - 32 за аналогічними посадами.
На виконання п. 12 ч. 2 постанови № 1294, з метою впорядкування розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України Міністром оборони України було видано Наказ від 27.11.2013 року N 814 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України».
Тобто, Кабінет Міністрів України делегував своє право керівникам державних органів, у тому числі й Міністру оборони України, визначати розміри посадових окладів, а тому суд приходить до висновку, що наказ № 814, яким затверджені схеми посадових окладів за основними типовими посадами керуючого та наукового складу офіцерів військово-навчальних закладів та наукових установ Збройних Сил України, є підставою для перерахунку пенсії позивача відповідно до частини третьої статті 63 Закону № 2262-ХІІ, оскільки змінює розмір однієї зі складових грошового забезпечення зазначених осіб посадового окладу.
Аналогічна правова позиція щодо наказу Міністру оборони України, яким затверджені схеми посадових окладів за основними типовими посадами керуючого та наукового складу офіцерів військово-навчальних закладів та наукових установ Збройних Сил України (№ 377) викладена у постановах Верховного Суду України від 24.04.2012 року № 21-84а12, від 16.01.2013 року № 21-416а12, від 18.06.2013 року № 21-165а13, від 01.07.2014 р. № 21-252-а14. Вказані Висновки Верховного Суду України за приписами ст. 244-2 КАС України є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права та мають враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
Судом встановлено, що відповідач виплачує пенсію позивачу з урахуванням посадового окладу у розмірі 1150 грн., хоча наказом № 814 посадовий оклад викладача вищого військово училища визначено у розмірі 1250 грн.
Цей факт не заперечувала представник відповідача у судовому засіданні.
Враховуючи зазначене, суд вважає, що позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням нового розміру посадового окладу, визначеного наказом Міністра оборони України від 27.11.2013 року № 814.
Посилання відповідача на те, що Пенсійний фонд України у відповідності до Порядку, встановленому постановою № 45 не повідомляв відповідача про наявність підстав для перерахунку пенсій військовослужбовцям у звязку з виданням Міністром оборони України наказу № 814 на думку суду є безпідставними.
Відповідно до п. 2 і п. 3 постанови № 45 Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Згідно пункту 13.8 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, що затверджене Наказом Міністерства оборони України № 530 від 14.08.2014 р., на підставі списків обласні військові комісаріати та військова частина А0515 готують для перерахунку пенсій довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій та в місячний строк подають їх до головних управлінь Пенсійного фонду України.
З наведених підстав суд вважає безпідставними доводи відповідача щодо не надання Сумським обласним військовим комісаріатом довідки про розмір грошового забезпечення позивача, як відсутність підстав для задоволення вимог. В даному випадку право позивача на належне пенсійне забезпечення не може бути поставлене в залежність від належного або не належного виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцію та законами України.
Органи Пенсійного фонду самостійно не визначають розміри грошового забезпечення, і Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області зможе здійснити перерахунок пенсії позивача лише за наявності довідки про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії, що розрахований на підставі Наказу Міністерства оборони України № 814 від 27.11.2013 року «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних сил України».
З наведених підстав суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги та обраний позивачем спосіб захисту порушених прав узгоджуються з наведеними нормами права.
Щодо вимог позивача про зобов'язання ГУ ПФУ в Сумській області виплатити неотримані кошти згідно ст.ст. 51, 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», починаючи з 01.10.2014 р. суд зазначає наступне.
Ухвалою суду від 23.06.2015 року позовні вимоги ОСОБА_1 за період з 01.10.2014 року по 22.10.2014 року включно залишені без розгляду внаслідок пропуску строку звернення до суду.
Порушене право позивача на перерахунок пенсії підлягає захисту з 23.10.2014 року.
Статтею 55 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але своєчасно не отримав з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більш як за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми недоотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії. Нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
Предметом даного судового розгляду є саме спір щодо здійснення перерахунку пенсії позивачу, а тому нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером відсутні.
Щодо вимоги винести окрему ухвалу, якою визнати протиправною практику відповідача зловживати правом, суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КАС України це право, а не обовязок суду. Під час розгляду позову ОСОБА_1 судом не встановлено підстав для постановлення окремої ухвали.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що права позивача підлягають захисту, а позовні вимоги частковому задоволенню.
Зважаючи на встановлені у справі фактичні обставини та досліджені докази, суд вважає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області відмовляючи в перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до наказу Міністра оборони України № 814 від 27.11.2013 року «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України» діяло не на підставі та не у спосіб, що передбачені законами України, з порушенням вимог ч. 3 ст. 2 КАС України, тому його дії слід визнати неправомірними.
Для здійснення захисту порушених прав позивача позовні вимоги необхідно задовольнити в обраний ОСОБА_1 спосіб - зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області скласти та подати список на імя ОСОБА_1 до Сумського обласного військового комісаріату для надання Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії з урахуванням змін, внесених у розміри грошового забезпечення наказом Міністра оборони України № 814 від 27.11.2013 року «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України»; зобов'язати відповідача після отримання Довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії, здійснити перерахунок пенсії позивача на підставі наданої Сумським обласним військовим комісаріатом Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та провести відповідні виплатити із урахуванням раніше виплачених сум, починаючи з 23.10.2014 року.
В задоволенні інших позовних вимог слід відмовити.
Відповідно до приписів ст. 94 КАС України суд стягує з Державного бюджету України на користь позивача понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 73 грн. 08 коп.
Керуючись ст.ст. 2, 6 - 9, 11, 69 - 71, 94, 160 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, треті особи: Громадська організація «Громадське обєднання соціальних ініціатив учасників бойових дій, ветеранів військової служби та працівників силових відомств», Сумський обласний військовий комісаріат про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до наказу Міністра оборони України № 814 від 27.11.2013 року «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України» - неправомірними.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області скласти та подати список на імя ОСОБА_1 до Сумського обласного військового комісаріату для надання Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням змін, внесених у розміри грошового забезпечення наказом Міністра оборони України № 814 від 27.11.2013 року «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області після отримання Довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії, здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі наданої Сумським обласним військовим комісаріатом Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та провести відповідні виплатити із урахуванням раніше виплачених сум, починаючи з 23.10.2014 року.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору в розмірі 73 (сімдесят три) грн. 08 коп.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом десяти днів з дня її проголошення, з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Якщо було подано апеляційну скаргу постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 26.06.2015 року.
Суддя М.М. Косолап