Ухвала суду № 45734435, 03.04.2015, Хаджибейський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Малиновський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
03.04.2015
Номер справи
521/5220/15-а
Номер документу
45734435
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 521/5220/15а

Провадження № 2-а/521/158/15

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

02.04.2015 м. Одеси

Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Леонов О.С., дослідивши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1, який діє в інтересах Любенова Любоміра до Одеської митниці Державної фіскальної служби України «про скасування постанови про порушення митних правил» -

ВСТАНОВИВ :

До суду надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_1, який діє в інтересах Любенова Любоміра до Одеської митниці Державної фіскальної служби України «про скасування постанови про порушення митних правил».

Згідно з вимогами Положення про автоматизовану систему документообігу суду, що затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України визначення судді щодо розгляду цієї справи було здійснено 01.04.2015 року відповідно до автоматизованої системи документообігу суду.

Суд дослідивши матеріали справи вважає, що зазначена позовна заява не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до статті 18 частини 1 пункту 2 КАСУ, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Згідно зі ст. 106 КАС України позовна заява повинна містити в собі: імя позивача, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позивних вимог і виклад обставин якими позивач обґрунтовує свої вимоги, перелік документів та інших матеріалів, що додаються, окрім цього на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом, у разі необхідності клопотання про витребування доказів, виклик свідків, тощо.

Законом України «Про судовий збір», особи, які оскаржують постанову у справах про адміністративні правопорушення не віднесені до кола суб'єктів, які звільняються від сплати судового збору за подання адміністративного позову, а позови з таким предметом не належать до об'єктів, за подання яких судовий збір не сплачується.

За наявності декількох законів, норми яких по-різному регулюють конкретну сферу суспільних відносин, під час вирішення спорів у цих відносинах суди повинні застосовувати положення закону з урахуванням дії закону в часі за принципом пріоритету тієї норми, яка прийнята пізніше.

Отже, за подання до суду адміністративного позову про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення судовий збір сплачується у порядку та розмірах, встановлених Законом України «Про судовий збір».

Згідно ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати за місяць, що встановлена законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" на 1 січня 2015 року встановлено мінімальний розмір заробітної плати в сумі 1218,00 грн.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що адміністративний позов містить вимогу щодо скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, якою позивача притягнуто до відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу. Таким чином, безпосереднім наслідком виконання оскаржуваної постанови у справі про адміністративне правопорушення є зміна складу майна позивача. Отже, вказана вимога є майновою.

Як вбачається з абз. 8-10 листа ВАС України № N 165/11/13-12 від 18.01.2012 року, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою. З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо. Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими (рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України»).

Так, згідно з п.3.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру судовий збір встановлюється у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1827,00 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати(4872,00 грн.).

Разом з тим, ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Проте, судовий збір позивачем сплачений у розмірі 73,08 грн., як немайновий та окрім цього, позивачем сплачений судовий збір за неналежними реквізитами.

За таких обставин, до позовної заяви необхідно додати документ про сплату судового збору в сумі 182,70 грн., сплаченого за реквізитами: розрахунковий рахунок 31216206700007, отримувач УК у м. ОДЕСА МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОН/22030001, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 380016923, Банк отримувач ГУ ДКС України в Одеській області; Код банку отримувача (МФО): 828011, Код класифікації доходів бюджету 22030001 «Судовий збір (ДСА України,050)».

Крім цього, позивач не надав суду документи та інші матеріали на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач не зазначив докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом, а у разі необхідності клопотання про витребування доказів, виклик свідків, тощо.

Таким чином, позовна заява не відповідає вимогам передбаченим ст. 106 КАС України.

Суддя розяснює, що у випадку, якщо заявник не сплатить судовий збір у встановлений судом строк, то заява буде вважатися неподаною та повернута заявникові. Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню заявника із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Керуючись ст. ст.106, 108 КАС України, суддя , -

УХВАЛИВ :

Адміністративний позов ОСОБА_1, який діє в інтересах Любенова Любоміра до Одеської митниці Державної фіскальної служби України «про скасування постанови про порушення митних правил» залишити без руху,надавши заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Розяснюю позивачеві, що згідно з ч. 3 ст. 108 КАС України, у разі не усунення недоліків, вказаних в ухвалі, в строк встановлений судом, суд повертає позовну заяву разом із усіма доданими до неї матеріалами позивачеві.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвалу постановлено і віддруковано в нарадчій кімнаті в єдиному примірнику.

Суддя: