ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
15 червня 2015 року м. Київ № 826/11374/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Качур І.А., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю України про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась ОСОБА_1 з позовом до Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю України, в якому просить: - визнати протиправними дії Державної архітектурно-будівельної інспекції України з видачі Дозволу на виконання будівельних робіт № IV 115142380364 від 26 серпня
2014р.; - скасувати Дозвіл на виконання будівельних робіт, виданий Державною архітектурно - будівельною інспекцією України № IV 115142380364 від 26 серпня 2014 р. Згідно п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України суд після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 КАС України.
Так, предметом даного спору є визначення правомірності Дозволу відповідача від 26.08.2014р.
В аспекті наведеного, суд звертає увагу на те, що ч.1 ст. 99 КАС України визначено, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частиною 2 ст. 106 КАС України визначено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Згідно із змістом частини 4 статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування.
Позивач у позовній заяві не доводить до відома суду проте, коли йому стало відомо про порушення його прав та законних інтересів та не наводить причин, що зумовили пропущення шестимісячного строку звернення до суду з даним позовом.
Відсутність наведених доказів створює перешкоди для вирішення питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зазначені в даній ухвалі недоліки позивачу слід усунути шляхом подання до суду:
- письмових пояснень із зазначенням конкретної календарної дати за якої позивачу стало відомо про існування спірного дозволу, правового обґрунтування причин пропущення строку звернення до суду та відповідного документального підтвердження таких відомостей.
Керуючись ст. ст. 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2.Встановити позивачу строк до 15 липня 2015 року для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя І.А. Качур