ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ СКОРОЧЕНОГО ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ
23 червня 2015 року
Справа № 808/3372/15
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Лазаренко М.С., перевіривши матеріали адміністративного позову Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Азовтехнологістик» про застосування заходів реагування у вигляді зупинення роботи,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду (далі іменується – суд) надійшов позов Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області (далі іменується – позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Азовтехнологістик» (далі іменується – відповідач), в якому позивач просить суд:
застосувати відносно відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді повного зупинення експлуатації будівель аміачних холодильних установок та адміністративної будівлі Товариства з обмеженою відповідальністю «Азовтехнологістик», розташованих за адресою: Запорізька область, місто Бердянськ, вулиця Халтуріна, будинок №10, шляхом відключення трансформаторної підстанції у будівлі аміачної холодильної установки та електрощитових (у тому числі адміністративної будівлі) від електричної мережі та опечатування вхідного рубильника електрощитових і трансформаторної підстанції, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки;
заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю «Азовтехнологістик» використовувати дані будівлі аміачної холодильної установки (у тому числі машинного залу, холодильників), адміністративну будівлю за цільовим призначенням, окрім робіт, пов’язаних з усуненням порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
Спір виник із публічно-правових відносин, у яких позивач є суб’єктом владних повноважень. Зазначений спір згідно зі статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) належить до юрисдикції адміністративних судів та повинен розглядатись у порядку адміністративного судочинства і відповідно до частини другої статті 18 КАС України підсудний окружним адміністративним судам.
За результатами перевірки матеріалів адміністративного позову в порядку статті 107 КАС України, суд встановив відповідність позовної заяви вимогам, встановленим статтями 105, 106 КАС України.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо, зокрема, застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Таким чином, підстави для залишення позовної заяви без розгляду, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 107, 160, 165, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі №808/3372/15.
Справа розглядатиметься одноособово суддею Лазаренком М.С. без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Відповідачу необхідно у десятиденний строк з дня одержання даної ухвали подати до суду письмові заперечення проти позову та докази на їх обґрунтування або заяву про визнання позовних вимог в повному обсязі. Заперечення проти адміністративного позову або заява про визнання адміністративного позову мають бути подані безпосередньо до канцелярії суду.
У разі неподання відповідачем у встановлений судом строк письмових заперечень проти адміністративного позову, справа буде розглянута у строки, встановлені частиною п’ятою статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію цієї ухвали надіслати сторонам по справі разом з витягом про їх процесуальні права та обов’язки.
Постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання на всій території України.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.
Суддя М.С. Лазаренко
Витяг про процесуальні права та обов’язки сторін та інших осіб, які беруть участь у справі
Стаття 49 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 №2747-IV. Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 №2747-IV. Права та обов'язки сторін.
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.