Постанова № 45703224, 10.06.2015, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.06.2015
Номер справи
805/1219/15-а
Номер документу
45703224
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 червня 2015 р. Справа №805/1219/15-а

приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2

час прийняття постанови: 15 година 50 хвилин

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Кравченко Т.О.,

при секретарі судового засідання Мороз Н.О.,

за участю

представника позивача ОСОБА_1 на підставі довіреності,

представника відповідача 1 не зявився,

відповідача 2 не зявився,

представника відповідача 3 не зявився,

відповідача 4 не зявився,

відповідача 5 не зявився,

відповідача 6 не зявився,

представника третьої особи ОСОБА_2 на підставі довіреності,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Донінвестуніверсал» до Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області, Державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_3, Дніпропетровського міського управління юстиції, Державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_4, Державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_5, Державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_6, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс-Буд», про визнання протиправними та скасування реєстраційних дій державного реєстратора та зобовязання вчинити певні дії, -

встановив:

03 квітня 2015 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Донінвестуніверсал» (далі позивач або ТОВ «Донінвестуніверсал») до Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області (далі відповідач 1 або Реєстраційна служба), державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_3 (далі відповідач 2 або держреєстратор ОСОБА_3М.), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс-Буд» (далі третя особа або ТОВ «Транс-Буд») про визнання протиправними та скасування реєстраційних дій держаного реєстратора та зобовязання вчинити певні дії.

18 травня 2015 року до початку розгляду справи по суті позивач подав заява про зміну предмету позову, в якій, не змінюючи підстави позову, просив:

1. визнати протиправними реєстраційні дії № 1 266 105 0027 007376 від 30 грудня 2014 року; № 1 224 107 0028 071530 від 30 грудня 2014 року; № 1 224 105 0029 071530 від 30 грудня 2014 року, вчинені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі ЄДР) держреєстратором ОСОБА_3;

2. визнати протиправними реєстраційні дії № 1 224 106 003 0071530 від 20 січня 2015 року; № 1 224 107 0031 071530 від 10 лютого 2015 року; № 1 224 105 0032 071530 від 12 лютого 2015 року; № 1 224 105 0033 071530 від 25 березня 2015 року; № 1 224 105 0034 071530 від 14 квітня 2015 року, вчинені в ЄДР Реєстраційною службою;

3. скасувати реєстраційну дію держреєстратора ОСОБА_3 № 1 224 107 0028 071530 від 30 грудня 2014 року щодо внесення до ЄДР запису про державну реєстрацію змін керівника ТОВ «Транс-Буд»;

4. скасувати реєстраційну дію держреєстратора ОСОБА_3 № 1 224 105 0029 071530 від 30 грудня 2014 року щодо внесення до ЄДР запису про державну реєстрацію змін до установчих документів ТОВ «Транс-Буд», що повязана зі зміною складу засновників (учасників) юридичної особи;

5. скасувати реєстраційну дію держреєстратора ОСОБА_3 № 1 266 105 0027 007376 від 30 грудня 2014 року щодо внесення до ЄДР запису про державну реєстрацію змін до установчих документів ТОВ «Транс-Буд», що повязані зі зміною місцезнаходження, зміною складу або інформації про засновників;

6. скасувати реєстраційну дію Реєстраційної служби № 1 224 106 0030 071530 від 20 січня 2015 року щодо внесення до ЄДР запису про державну реєстрацію зміни додаткової інформації щодо ТОВ «Транс-Буд»;

7. скасувати реєстраційну дію Реєстраційної служби № 1 224 107 0031 071530 від 10 лютого 2015 року щодо внесення до ЄДР запису про державну реєстрацію зміни керівника, зміни складу підписантів ТОВ «Транс-Буд»;

8. скасувати реєстраційну дію Реєстраційної служби № 1 224 105 0032 071530 від 12 лютого 2015 року щодо внесення до ЄДР запису про державну реєстрацію змін до установчих документів ТОВ «Транс-Буд», що повязані зі зміною місцезнаходження;

9. скасувати реєстраційну дію Реєстраційної служби № 1 224 105 0033 071530 від 25 березня 2015 року щодо внесення до ЄДР запису про державну реєстрацію змін до установчих документів ТОВ «Транс-Буд», що повязані зі зміною складу або інформації про засновників;

10. скасувати реєстраційну дію Реєстраційної служби № 1 224 105 0034 071530 від 14 квітня 2015 року щодо внесення до ЄДР запису про державну реєстрацію змін до установчих документів ТОВ «Транс-Буд», що повязані зі зміною складу або інформації про засновників;

11. зобовязати Реєстраційну службу внести до ЄДР записи про скасування реєстраційних дій № 1 266 105 0027 007376 від 30 грудня 2014 року; № 1 224 107 0028 071530 від 30 грудня 2014 року; № 1 224 105 0029 071530 від 30 грудня 2014 року;

12. зобовязати Реєстраційну службу внести до ЄДР записи про скасування реєстраційних дій № 1 224 106 0030 071530 від 20 січня 2015 року; № 1 224 107 0031 071530 від 10 лютого 2015 року; № 1 224 105 0032 071530 від 12 лютого 2015 року; № 1 224 105 0033 071530 від 25 березня 2015 року; № 1 224 105 0034 071530 від 14 квітня 2015 року (том 1 а.с.138-143).

Ухвалою від 18 травня 2015 року заява про зміну предмету позову прийнята до розгляду (том 2 а.с.64-66).

Обгрнутовуючи заявлені вимоги, позивач зазначив наступне.

ТОВ «Донінвестуніверсал» є одним з учасників ТОВ «Транс-Буд».

31 грудня 2014 року з загальнодоступних відомостей ЄДР, які містилися на офіційному веб-сайті державного підприємства «Інформаційно-ресурсний центр», позивачу стало відомо, що до відомостей про ТОВ «Транс-Буд» внесені зміни, а саме: змінено директора ОСОБА_7 на іншу особу; зі складу учасників ТОВ «Транс-Буд» виключено ТОВ «Донінвестуніверсал» та приватну компанію «MJM-Michael J.Masty Limited».

17 березня 2015 року, отримавши ОСОБА_8 з ЄДР № 20275380, позивач дізнався, що 30 грудня 2014 року держреєстратор ОСОБА_3 вчинила низку реєстраційних дій, а саме: № 1 224 107 0028 071530, якою провела державну реєстрацію зміни керівника ТОВ «Транс-Буд»; № 1 224 105 0029 071530, якою провела державну реєстрацію змін до установчих документів ТОВ «Транс-Буд», зміну складу учасників; № 1 266 105 0027 007376, якою провела державну реєстрацію зміни адреси місцезнаходження ТОВ «Транс-Буд» на нову: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Пастера, буд.10.

У якості правової підстави для звернення до суду з цим позовом ТОВ «Донінвестуніверсал» посилалося на ч.2 ст.19 Конституції України, ст.1, ч.ч.1, 3 ст.4, ч.ч.2 і 8 ст.6, ч.ч.1-2, 6 ст.19, ч.ч.1, 3, 11, 14 ст.29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15 травня 2003 року № 755-IV (далі Закон № 755), ч.3 ст.4 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02 вересня 2014 року № 1669-VII (далі Закон № 1669), абз.2 пп.2 п.1 наказу Міністерства юстиції України від 05 листопада 2014 року № 1849/5 «Про проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції» (далі Наказ № 1849/5), пп.2, 4 п.4, п.7 Положення про Державну реєстраційну службу України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 401/2011.

Позивач доводив, що зміна складу учасників і керівника ТОВ «Транс-Буд» є протиправною в силу вимог ч.3 ст.4 Закону № 1669 та абз.2 пп.2 п.1 Наказу № 1849/5, оскільки на момент вчинення спірних реєстраційних дій зареєстрованим місцезнаходженням ТОВ «Транс-Буд» була адреса: 83012, м. Донецьк, вул. Рогачевського, буд.1, тобто територія проведення антитерористичної операції.

Позивач стверджував, що ТОВ «Донінвестуніверсал» не приймало рішення про вихід зі складу учасників ТОВ «Транс-Буд» та не подавало відповідних заяв в порядку ст.148 Цивільного кодексу України; не вчиняло будь-яких правочинів, спрямованих на відчуження своєї частки у статутному капіталі ТОВ «Транс-Буд».

Позивач наполягав на тому, що ТОВ «Донінвестуніверсал» не приймало участі і не було обізнано про проведення загальних зборів учасників ТОВ «Транс-Буд», на яких вирішувалося питання про виключення учасників, зміну керівника та адреси місцезнаходження; за результатами таких загальних зборів уповноважена позивачем особа не підписувала жодних документів.

Позивач стверджував, що статут ТОВ «Транс-Буд», затверджений протоколом загальних зборів № 45 від 17 грудня 2009 року та зареєстрований державним реєстратором Виконавчого комітету Донецької міської ради 24 грудня 2009 року, номер запису 1 266 105 0031 000009, знаходиться у директора ТОВ «Транс-Буд» ОСОБА_7 і не містить відмітки про проведення державної реєстрації змін до установчих документів.

Факт підроблення підписів і печаток у документах, що подавалися невідомими особами для проведення державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ «Транс-Буд», підтверджений висновком комплексної судово-почеркознавчої та судово-технічної експертизи документів від 12 лютого 2015 року № 45, проведеної НДЕКЦ при ГУМВС України в Київській області під час досудового розслідування по кримінальному провадженню № 12014100050011851.

Позивач доводив, що статут ТОВ «Транс-Буд», затверджений протоколом загальних зборів № 1 від 04 лютого 2013 року та зареєстрований державним реєстратором Виконавчого комітету Донецької міської ради 04 лютого 2013 року номер запису 1 266 105 0022 007376, не надавався держреєстратору при проведенні державної реєстрації змін до установчих документів ТОВ «Транс-Буд».

Крім того, у директора ТОВ «Транс-Буд» ОСОБА_8 залишається печатка цього товариства. На цій підставі позивач стверджував, що документи (реєстраційна картка, протокол загальних зборів), які подавались держреєстратору для проведення державної реєстрації змін до відомостей про ТОВ «Транс-Буд», які містяться в ЄДР, скріплені підробленою печаткою.

За висновком позивача, відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, ч.2 ст.4, ч.6 ст.19, ч.11 ст.29 Закону № 755 держреєстратор зобовязаний був перевірити комплектність поданих документів та, встановивши, що вони подані не у повному обсязі, залишити їх без розгляду.

Враховуючи викладене, позивач наполягав на задоволенні позову (том 1 а.с.5-10).

Відповідач 1 Реєстраційна служба позов не визнала, надала заперечення від 24 квітня 2015 року № 11/27-455 (том 1 а.с.118-120), сутність яких полягала у тому, що порушень з боку відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби допущено не було, оскільки спірні реєстраційні дії вчинені відповідно до вимог діючого законодавства.

30 грудня 2014 року на підставі ч.2 ст.4 Закону № 1669, абз.1 пп.2 п.1 Наказу № 1849/5 та відповідно до вимог ст.29 Закону № 755 уповноваженою особою ТОВ «Транс-Буд» поданий пакет документів для проведення державної реєстрації змін до установчих документів (зміна місцезнаходження) юридичної особи.

Визначених Законом № 755 підстав для залишення документів без розгляду та для відмови у проведенні державної реєстрації не було, а тому 30 грудня 2014 року держреєстратором проведено реєстраційну дію - державну реєстрацію змін до установчих документів ТОВ «Транс-Буд», що повязані зі зміною місцезнаходження юридичної особи з м. Донецьк на м. Дніпропетровськ, про що свідчить запис в ЄДР № 1 224 105 0027 007376.

30 грудня 2014 року на підставі поданого пакету документів, який відповідав вимогам ст.19 Закону № 755, проведено реєстраційну дію внесення змін до відомостей про юридичну особу ТОВ «Транс-Буд», що не повязані зі зміною до установчих документів, зміна керівника.

30 грудня 2014 року на підставі поданого пакету документів, відповідно до вимог ст.29 Закону № 755 проведено реєстраційну дію державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи ТОВ «Транс-Буд», що повязані зі зміною складу засновників (учасників).

Спірні реєстраційні дії (зміна керівника та зміна складу засновників (учасників)) здійснювалися в порядку ст.5 Закону № 755 за місцезнаходженням юридичної особи.

Законом № 755 на державного реєстратора покладено обовязок перевірки комплектності документів, які подаються на реєстрацію, та повноти відомостей, що вказані в реєстраційній картці. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству відповідно до ч.3 ст.8, ч.4 ст.53 Закону № 755 покладається на засновників (учасників) юридичної особи. Державний реєстратор позбавлений можливості перевіряти правдивість поданих йому документів, за цих обставин він не може поставити їх під сумнів та відмовити у проведенні реєстраційних дій.

З урахуванням наведеного відповідач 1 просив відмовити у задоволенні позову та розглянути справу без участі його представника.

В поясненнях від 04 червня 2015 року № 27/11-602 (том 2 а.с.102-104) відповідач 1 додатково зазначив, що реєстраційні дії № 1 224 106 0030 071530, № 1 224 107 0031 071530, № 1 224 105 0032 071530, № 1 224 105 0033 071530 здійснені в порядку, визначеному законодавством, порушень з боку органу державної реєстрації допущено не було; просив прийняти законне та обґрунтоване рішення по справі на розсуд суду, а справу розглянути без участі його представника.

Відповідач 2 держреєстратор ОСОБА_3 надала заперечення від 23 квітня 2015 року (том 1 а.с.121-123), в яких зазначила, що всі вчинені нею реєстраційні дії є цілком правомірними, оскільки проведені з дотриманням вимог ст.ст.19, 29 Закону № 755; навела пояснення, аналогічні тим, що викладені в запереченнях Реєстраційної служби від 24 квітня 2015 року № 11/27-455, та просила розглянути справу без її участі.

Ухвалою від 22 квітня 2015 року до участі у справі у якості відповідача залучене Дніпропетровське міське управління юстиції (далі відповідач 3 або Дніпропетровське МУЮ) (том 1 а.с.107).

Відповідач 3 Дніпропетровське МУЮ надало відзив від 13 травня 2015 року № 11/27-358 (том 2 а.с.91-94), в яких зазначило, що порушень з боку органу державної реєстрації допущено не було, реєстраційні дії вчинені у відповідності до вимог чинного законодавства; навело пояснення за змістом, аналогічні тим, що викладені у запереченнях Реєстраційної служби від 24 квітня 2015 року № 11/27-455; просило прийняти законне та обґрунтоване рішення по справі на розсуду суду та розглянути справу без участі свого представника.

Ухвалою від 18 травня 2015 року до участі у справі у якості відповідачів залучені державний реєстратор юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_4 (далі відповідач 4 або держреєстратор ОСОБА_4Г.), державний реєстратор юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_5 (далі відповідач 5 або держреєстратор ОСОБА_5А.) та державний реєстратор юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_6 (далі - відповідач 6 або держреєстратор ОСОБА_6Р.) (том 2 а.с.67-68).

Відповідач 4 держреєстратор ОСОБА_4 свого ставлення до заявлених позовних вимог не висловив.

Відповідач 5 держреєстратор ОСОБА_5 надала письмові пояснення від 04 червня 2015 року (том 2 а.с.97-100), сутність яких полягала у наступному.

Для внесення змін до відомостей про юридичну особу ТОВ «Транс-Буд», повязаних зі зміною керівника та підписанта, заявником надані: заповнена реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР (форма № 4); примірник оригіналу рішення уповноваженого органу юридичної особи про зміну зазначених осіб; примірник оригіналу розпорядчого документа про призначення керівника та підписанта; документ, що посвідчує повноваження уповноваженої особи.

Документи відповідали вимогам ст.19 Закону № 755, підстав для залишення документів без розгляду не було, тому 10 лютого 2015 року внесені зміни до відомостей про ТОВ «Транс-Буд», які містяться в ЄДР, повязані зі зміною керівника та підписанта юридичної особи, запис № 1 224 107 0031 075130.

Для державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи ТОВ «Транс-Буд», повязаних зі зміною місцезнаходження товариства, заявником надані: заповнена реєстраційна картка про проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи (форма № 3); примірник оригіналу рішення про внесення змін до установчих документів; документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів; статут; два примірники установчих документів у новій редакції; документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів; документ, що підтверджує внесення плати за публікацію у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації відповідного повідомлення; документ, що посвідчує повноваження уповноваженої особи.

Документи відповідали вимогам ст.29 Закону № 755, підстави для залишення документів без розгляду чи для відмови у проведенні державної реєстрації змін до установчих документів були відсутні, тому 12 лютого 2015 року здійснена державна реєстрація змін до установчих документів ТОВ «Транс-Буд», запис № 1 224 105 0032 071530.

Для державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи ТОВ «Транс-Буд», повязаних зі зміною відомостей про засновників (учасників) товариства заявником подані: заповнена реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи (форма № 3); примірник оригіналу рішення про внесення змін до установчих документів; документ, що підтверджує правомочність рішення про внесення змін до установчих документів; статут; два примірники установчих документів у новій редакції; документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів; документ, що підтверджує повноваження уповноваженої особи.

Документи відповідали вимогам ст.29 Закону № 755, підстав для залишення документів без розгляду чи для відмови у проведенні державної реєстрації змін до установчих документів не було, тому 25 березня 2015 року здійснена державна реєстрація змін до установчих документів ТОВ «Транс-Буд», запис № 1 224 105 0033 071530.

Додатково відповідач 5 відзначала, що відповідно до Закону № 755 одним із основних принципів державної реєстрації є заявочний принцип; ст.4 Закону № 755 на державного реєстратора покладається обовязок щодо перевірки комплектності документів, які подаються на реєстрацію, та повноти відомостей, що вказані в реєстраційній картці. Відповідальність за відповідність установчих документів відповідно до ч.3 ст.8 Закону № 755, ч.4 ст.53 Закону № 755 покладається на засновників (учасників) юридичної особи.

Відповідач 5 стверджувала, що реєстраційні дії стосовно ТОВ «Транс-Буд» проведені на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначені Законом № 755; вирішення справи залишила на розсуд суду та просила розглянути справу без її участі.

Відповідач 6 держреєстратор ОСОБА_6 свого ставлення до заявлених позовних вимог не висловила.

Третя особа ТОВ «Транс-Буд» позовні вимоги вважало необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, просило відмовити у задоволенні позову (том 3 а.с.203-208). Сутність правової позиції третьої особи полягала у наступному.

ТОВ «Транс-Буд» входить до групи компаній «Амстор», основним видом діяльності підприємства є будівництво житлових і нежитлових будівель.

Наприкінці грудня 2014 року прийнято рішення про термінове проведення загальних зборів учасників в усіх підприємствах групи. Оскільки місцем державної реєстрації багатьох підприємств, у тому числі ТОВ «Транс-Буд», було м. Донецьк, виникла обєктивна необхідність зміни юридичної адреси підприємства. При проведенні загальних зборів учасників більшістю голосів вирішено змінити юридичну адресу з м. Донецьк на м. Дніпропетровськ. Після цього на зальних зборах учасників прийнято рішення про призначення нового директора та виключення окремих міноритарних учасників.

Доводи позивача про протиправність зміни складу учасників і керівника ТОВ «Транс-Буд» в силу вимог ч.3 ст.4 Закону № 1669, третя особа вважала безпідставними.

Відповідно до вимог ст.19 Конституції України держреєстратор ОСОБА_3 не мала права порушувати заборону, встановлену Законом № 1669, щодо зміни складу засновників (учасників) та керівника юридичної особи без попередньої зміни її місцезнаходження.

Витяг з ЄДР № 20275380 від 17 березня 2015 року свідчить, що всі три реєстраційні дії, вчинені держреєстратором ОСОБА_3, відбулись 30 грудня 2014 року та відрізняються між собою за номером і за змістом.

Відповідно до листа Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 23 березня 2009 року № 2977 номер реєстраційної дії це сімнадцятизначний номер, який в АІС «ЄДРМ» при проведенні реєстраційної дії присвоюється автоматично. Номер реєстраційної дії включає в себе наступні дані: тип субєкта господарювання; хост органу державної реєстрації, в якому на момент вчинення реєстраційної дії знаходиться реєстраційна справа; код операції відповідно до додатка; порядковий номер реєстраційної дії (порядок додання) в межах реєстраційної справи; порядковий номер реєстраційної справи.

Спірним реєстраційним діям присвоєні наступні номери: 1 224 107 0028 071530 внесення в ЄДР змін до відомостей про юридичну особу зміна керівника; 1 224 105 0029 071530 внесення до ЄДР запису про державну реєстрацію змін до установчих документів, повязаних зі зміною складу засновників (учасників) юридичної особи; 1 266 105 0027 007376 внесення до ЄДР запису про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи, повязаних зі зміною її місцезнаходження.

За порядковим номером першою реєстраційною дією є зміна місцезнаходження юридичної особи (0027). Зміна керівника (0028) та складу засновників (0029) відбулись вже після зміни місцезнаходження ТОВ «Транс-Буд» з м. Донецьк (територія проведення антитерористичної операції) на м. Дніпропетровськ (територія, підконтрольна Україні), тому вимоги ч.3 ст.4 Закону № 1669 порушені не були.

З приводу доводів позивача про те, що ТОВ «Донінвестуніверсал» не приймало рішення про вихід зі складу засновників та не вчиняло будь-яких правочинів, направлених на відчуження своєї частки в статутному капіталі, не приймало участі і не було обізнано про проведення загальних зборів, третя особи відзначала, що позивач виключений зі складу учасників ТОВ «Транс-Буд» за рішенням загальних зборів.

Третя особа стверджувала, що при вчиненні спірних реєстраційний дій держреєстратор ОСОБА_3 діяла відповідно до вимог абз.13, ч.1 ст.13, ч.1 ст.17, ч.1 ст.25, ч.3 ст.25, Закону № 755.

Посилаючись на ст.31 Закону № 755, третя особа стверджувала, що у разі наявності у позивача претензій щодо скликання, порядку проведення загальних зборів учасників та до прийнятих на них рішень, які стали підставою для проведення реєстраційних дій, то він повинен реалізувати їх в порядку, передбаченому законом. На час судового розгляду рішення вищого органу товариства, які стали підставами для проведення реєстраційних дій, не оскаржувалися та є чинними.

В порушення вимог ст.71 Кодексу адміністративного судочинства (далі КАС України) позивачем не надано жодного доказу існування судового рішення про скасування рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу про внесення змін до статуту товариства або про визнання повністю чи частково недійними змін до установчих документів підприємства.

Держреєстратор неповноважний ставити під сумнів рішення, прийняті вищим органом товариства, а тому обґрунтування позовних вимог посиланням на порушення порядку скликання і проведення загальних зборів учасників ТОВ «Транс-Буд» та незгодою з прийнятими на них рішеннями, є безпідставним.

З 31 грудня 2014 року позивача виключено зі складу учасників ТОВ «Транс-Буд, а тому реєстраційні дії, вчинені відповідачами 20 січня 2015 року, 10 лютого 2015 року, 25 березня 2015 року, 14 квітня 2015 року, не впливали на його права та інтереси.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги в редакції, наведеній у заяві про зміну предмету позову, надала пояснення, аналогічні тим, що викладені в адміністративному позові.

В судовому засіданні представник третьої особи просив відмовити у задоволенні позову, надав пояснення, аналогічні викладеним у письмових поясненнях,.

Належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду відповідачі 1 і 3 явку своїх представників не забезпечили, просили розглядати справу без участі їх представників; відповідачі 2 і 5 у судове засідання не зявилися, просили розглядати справу без їх участі; відповідачі 4 і 6 у судове засідання не зявилися, клопотань про відкладення розгляду справи не надали.

На підставі ч.4 ст.122 КАС України, враховуючи, що відповідачі є субєктами владних повноважень, розгляд справи здійснено за їх відсутності та за відсутності їх представників з урахуванням наданих ними письмових заперечень та пояснень.

Зясовуючи чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, а також чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, суд встановив наступне.

Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Донінвестуніверсал» (ідентифікаційний код 33838219) зареєстроване як юридична особа, про що 12 жовтня 2005 року до ЄДР внесений запис за номером 1 266 102 0000 012296, що підтверджено Випискою з ЄДР серії ААБ № 571924, виданою 06 червня 2011 року (том 1 а.с.11-12), та статутом ТОВ «Донінвестуніверсал», затвердженим протоколом загальних зборів учасників від 18 квітня 2012 року № 12, зареєстрованим 27 квітня 2012 року, про що до ЄДР внесений запис за номером 1 266 105 0016 012296 (том 1 а.с.13-31).

Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс-Буд» (ідентифікаційний код 33524504) як новоутворена шляхом заснування юридична особа зареєстрована 27 квітня 2005 року, про що до ЄДР внесений запис за номером 1 266 102 0000 007376, що підтверджено Випискою з ЄДР серії АД № 077764, виданою 23 травня 2014 року (том 1 а.с.32-33), Витягом з ЄДР № 20275380, сформованим 17 березня 2015 року (том 1 а.с.54-57).

Відповідно до пп.1 п.4.1., п.7.7. статуту ТОВ «Транс-Буд», затвердженого протоколом загальних зборів учасників № 7 від 17 грудня 2009 року та зареєстрованого в ЄДР 24 грудня 2009 року, номер запису 1 266 105 0012 007376, до складу учасників товариства входило ТОВ «Донінвестуніверсал» (ідентифікаційний код 33838219), розмір частки якого у статутному капіталі товариства становив 0,0379% (том 1 а.с.34-53).

Згідно з Випискою з ЄДР серії АД № 077764, виданою 23 травня 2014 року, на час її видачі місцезнаходження ТОВ «Транс-Буд» було зареєстроване за адресою: 83030, Донецька обл., м. Донецьк, вул. Рогачевська, буд. 1«в»; виконуючим обовязки керівника ТОВ «Транс-Буд» був ОСОБА_7 (том 1 а.с.32-33).

Відповідно до ОСОБА_8 з ЄДР № 20275380 станом на 17 березня 2015 року в ЄДР містились такі відомості про ТОВ «Транс-Буд»: місцезнаходження юридичної особи: 49038, Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, Кіровський р-н, вул. Ленінградська, буд.27; в переліку засновників (учасників) юридичної особи ТОВ «Донінвестуніверсал» не значилось; з 06 лютого 2015 року керівником є ОСОБА_9 (том 1 а.с.54-57).

Аналогічні відомості містилися в ЄДР станом на 14 травня 2015 року, про що свідчить ОСОБА_8 з ЄДР № 20564257 (том 1 а.с.144-149).

На час виникнення спірних правовідносин (30 грудня 2014 року) ТОВ «Транс-Буд» діяло на підставі статуту з урахуванням змін, зареєстрованих в ЄДР 05 вересня 2005 року номер запису 1 266 105 0001 007376; 21 вересня 2006 року номер запису 1 266 105 0003 007376; 14 листопада 2006 року номер запису 1 266 105 0004 007376; 29 січня 2007 року номер запису 1 266 105 0005 007376; 29 травня 2007 року номер запису 1 266 105 0007 007376; 25 грудня 2007 року номер запису 1 266 105 0008 007376; 24 грудня 2009 року номер запису 1 266 105 0012 007376; 15 березня 2013 року номер запису 1 266 105 0022 007376.

Відомості про зміну керівника ТОВ «Транс-Буд» вносились до ЄДР 24 жовтня 2012 року номер запису 1 266 107 0020 007376; 27 листопада 2012 року номер запису 1 266 107 0021 007376; 21 травня 2014 року номер запису 1 266 107 0025 007376 (том 1 а.с.54-57, 144-149).

Як свідчать ОСОБА_8 з ЄДР № 20275380 та № 20564257, в ЄДР наявні дані про наступні реєстраційні дії, вчинені, починаючи з 30 грудня 2014 року:

- державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи; 30 грудня 2014 року 1 266 105 0027 007376; ОСОБА_3; Реєстраційна служба Ворошиловського районного управління юстиції у м. Донецьку; зміна місцезнаходження; інші зміни;

- внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не повязані зі змінами в установчих документах; 30 грудня 2014 року 1 224 107 0028 071530; ОСОБА_3; Реєстраційна служба Дніпропетровського МУЮ; зміна керівника юридичної особи;

- державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи; 30 грудня 2014 року 1 224 105 0029 071530; ОСОБА_3; Реєстраційна служба Дніпропетровського МУЮ; інші зміни, зміна складу або інформації про засновників;

- підтвердження відомостей про юридичну особу; 20 січня 2015 року 1 224 106 0030 071530; ОСОБА_4; Реєстраційна служба Дніпропетровського МУЮ; зміна додаткової інформації;

- внесення змін до відомостей про юридичну особу; 10 лютого 2015 року 1 224 107 0031 071530; ОСОБА_5; Реєстраційна служба Дніпропетровського МУЮ; зміна керівника юридичної особи; зміна складу підписантів;

- державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи; 12 лютого 2015 року 1 224 105 0032 071530; ОСОБА_5; Реєстраційна служба Дніпропетровського МУЮ; зміна місцезнаходження.

- державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи; 25 березня 2015 року 1 224 105 0033 071530; ОСОБА_5; Реєстраційна служба Дніпропетровського МУЮ; зміна складу або інформації про засновників;

- державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи; 14 квітня 2015 року 1 224 105 0034 017530; ОСОБА_6; Реєстраційна служба Дніпропетровського МУЮ; зміна складу або інформації про засновників (том 1 а.с.54-57, 144-149).

06 та 22 квітня 2015 року на підставі положень ч.ч.4-5 ст.11, ч.1 ст.69, ст.71 КАС України, враховуючи приписи ст.13 Закону № 755, з метою зясування чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення, а також чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, постановлені ухвали про витребування доказів, якими суд зобовязував Реєстраційну службу надати реєстраційну справу ТОВ «Транс-Буд» для огляду в судовому засіданні (том 1 а.с.91, 108).

Листами від 24 квітня 2015 року № 11/27-452 та від 13 травня 2015 року № 11/27-529 Реєстраційна служба повідомила про неможливість виконання ухвали про витребування доказів у звязку з відсутністю оригіналів документів реєстраційної справи ТОВ «Транс-Буд», вилучених 04 лютого 2015 року слідчим ГСУ МВС України на підставі ухвали Печерського районного суду м. Києва (том 1 а.с.125-126, том 2 а.с.77-78).

18 травня 2015 року постановлена ухвала про витребування доказів, якою суд витребував з ГСУ МВС України засвідчені у встановленому законодавством порядку копії всіх документів, наявних у реєстраційний справі ТОВ «Транс-Буд», долученій до матеріалів кримінального провадження № 12014100050011851 (том 2 а.с.69-71).

Судом встановлено, що Головним слідчим управлінням МВС України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12014100050011851 від 31 грудня 2014 року за фактами підроблення договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі ТОВ «Амстор Трейд» та самоправних дій, а саме блокування діяльності ТЦ «Амстор», протидії законній господарській діяльності, підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи-підприємця та протиправного заволодіння майном: ТОВ «Донінвестуніверсал», ТОВ «Транс-Буд», ТОВ «Фудторг», ТОВ «Торгівельний будинок «Амстор», Обєднання «Донецькпродторг», ТОВ «Гратант», ТОВ «Амстор», вчиненого за попередньою змовою групою осіб, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.205-1, ч.2 ст.206, ч.2 ст.206-2, ст.356, ч.1 ст.358 Кримінального кодексу України, про що свідчить витяг з № 12014100050011851, сформований станом на 21 січня 2015 року (том 2 а.с.109-111).

30 січня 2015 року у справі № 757/2266/15-к слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва постановлена ухвала, якою старшому слідчому в ОВС ГСУ МВС України ОСОБА_10 надано тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю вилучення реєстраційної справи ТОВ «Транс-Буд», яка перебуває у володіння Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Дніпропетровського МУЮ; Відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Дніпропетровського МУЮ зобовязано надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів вказаним в ухвалі особам та надати їм можливість вилучити зазначені в ухвалі документи (том 1 а.с.127, том 2 а.с.79-80).

04 лютого 2015 року на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 30 січня 2015 року, доручення про проведення слідчих (розшукових) дій від 31 січня 2015 року № 13/2/3-11851 слідчим СГ ГСУ МВС України ОСОБА_11 у Відділі державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпропетровського МУЮ за протоколом тимчасового доступу до речей і документів вилучені реєстраційна справа ТОВ «Транс-Буд» (код ЄДРПОУ 33524504) та печатки державного реєстратора (том 1 а.с.128-130, том 2 а.с.79-86).

Дослідивши матеріали реєстраційної справи ТОВ «Транс-Буд» (1 224 071530 43), засвідчені старшим слідчим в ОВС ГСУ МВС України ОСОБА_10 (том 3 а.с.1-153), суд встановив наступне.

Як свідчить Опис документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи», сформований держреєстратором ОСОБА_3, для проведення цієї реєстраційної дії ТОВ «Транс-Буд» подало наступні документи: нову редакцію установчих документів (два примірники); документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів; статут; рішення про внесення змін до установчих документів (примірник оригіналу); реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; копія квитанції, виданої банком (за публікацію); копія квитанції, виданої банком; документ, що засвідчує повноваження уповноваженої особи. Від імені заявника опис підписаний ОСОБА_12 (том 3 а.с.6).

До пакету документів, на підставі яких проведена ця реєстраційна дія, входять:

1. Реєстраційна картка на проведення державної реєстрації зміни до установчих документів юридичної особи (зміна місцезнаходження юридичної особи, нова адреса: 49000, Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, Кіровський р-н, вул. Пастера, буд.10), заповнена ОСОБА_7 29 грудня 2014 року (том 3 а.с.7-11).

2. Рішення № 1/2014 загальних зборів учасників ТОВ «Транс-Буд» від 25 грудня 2014 року, зі змісту якого слідує, що на загальних зборах були присутні уповноважені особи учасників Klinsa Consulting LTD 24% голосів, Pegoline Holding LTD 22% голосів, Klioril Consulting LTD 24% голосів. Учасники ТОВ «Гелабран Реал Істейт», ТОВ «Донінвестуніверсал», Компанія «MJM J.Masty Limited», а також виконуючий обовязки директора товариство ОСОБА_7 про час і місце проведення загальних зборів повідомлені, проте на збори учасників не зявились.

На порядку денному загальних зборів учасників ТОВ «Транс-Буд» були наступні питання: 1) про обрання голови та секретаря зборів; 2) про примусове виключення зі складу учасників ТОВ «Гелабран Реал Істейт» та проведення розрахунку з виключеним учасником; 3) про примусове виключення зі складу учасників ТОВ «Донінвестуніверсал» та провадження розрахунку з виключених учасником; 4) про примусове виключення зі складу учасників Компанії «MJM J.Masty Limited» та провадження розрахунку з виключеним учасником.

По 2-4 питанням порядку денного загальними зборами прийнято рішення про виключення учасників ТОВ «Гелабран Реал Істейт», ТОВ «Донінвестуніверсал», Компанії «MJM J.Masty Limited» зі складу учасників ТОВ «Транс-Буд» у звязку з систематичним невиконанням обовязків учасника товариства (том 3 а.с.12-15).

3. Рішення Klinsa Consulting LTD від 25 грудня 2014 року, рішення Pegoline Holding LTD від 25 грудня 2014 року та рішення Klioril Consulting LTD від 25 грудня 2014 року про погодження зміни місцезнаходження ТОВ «Транс-Буд», визначення нового місцезнаходження новим місцезнаходженням товариства за адресою: 49000, Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, вул. Пастера, буд.10; викладення та затвердження статуту ТОВ «Транс-Буд» у новій редакції у звязку з вищенаведеними змінами; представництво на загальних зборах учасників ТОВ «Транс-Буд» з усіх питань порядку денного та підписання протоколу та реєстру учасників зборів; підписання від імені компанії статуту ТОВ «Транс-Буд» у новій редакції (том 3 а.с.16, 26, 36).

4. Довіреності, видані Klinsa Consulting LTD 29 серпня 2014 року, Pegoline Holding LTD 04 серпня 2014 року, Klioril Consulting LTD 08 грудня 2014 року (том 3 а.с.17-25, 27-35, 37-45).

5. Статут ТОВ «Транс-Буд» (нова редакція), затверджений протоколом загальних зборів учасників товариства від 25 грудня 2014 року № 1/2014, підписаний представниками Klinsa Consulting LTD, Klioril Consulting LTD, Pegoline Holding LTD за довіреністю, генеральним директором ТОВ «Гелабран Реал Істейт» ОСОБА_13, ТОВ «Донінвестуніверсал» - ОСОБА_14, представником компанії «MJM J.Masty Limited» за довіреністю ОСОБА_15, справжність підписів яких засвідчена приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_16 26 грудня 2014 року, зареєстровано в реєстрі нотаріальних дій за №№ 2930-2936.

Згідно з п.2.3. статуту ТОВ «Транс-Буд» (нова редакція) місцезнаходження товариства: 49000, Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, вул. Пастера, буд.10.

Відповідно до п.1.3., пп.5.1.2. п.5.1. статуту ТОВ «Транс-Буд» (нова редакція) учасниками товариства є Klinsa Consulting LTD розмір частки у статутному капіталі 24%, Klioril Consulting LTD 24%, Pegoline Holding LTD 22%, ТОВ «Гелабран Реал Істейт» - 0,0379%, ТОВ «Донінвестуніверсал» - 0,0379% та Компанія «MJM J.Masty Limited» - 29,9242%.

На примірнику статуту ТОВ «Транс-Буд» (нова редакція), затвердженого протоколом загальних зборів учасників товариства від 25 грудня 2014 року № 1/2014, міститься відмітка про реєстрацію в ЄДР 30 грудня 2014 року, номер запису 1 266 105 0027 007376 (том 3 а.с.46-61).

6. Квитанції від 29 грудня 2014 року № 0.0.332546686.1 та від 27 грудня 2014 року № 0.0.332188540.1 (том 3 а.с.62-63).

7. Повідомлення Відділу реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпропетровського МУЮ про те, що на підставі Положення про здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 14 жовтня 2011 року № 3175/5, у редакції наказу Міністерства юстиції України від 12 лютого 2014 року № 326/5, перевірено розгляд документів, поданих 29 грудня 2014 року держреєстратору ОСОБА_3 для державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи ТОВ «Транс-Буд», підстав для залишення документів без розгляду та підстав для відмови у проведенні державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи не виявлено (том 3 а.с.64).

8. Лист директора ТОВ «Транс-Буд» ОСОБА_7 від 26 грудня 2014 року, адресований начальнику Реєстраційної служби, в якому він просив зняти власне нагадування щодо заборони проведення реєстраційної дії щодо бланків, у звязку з врегулюванням всіх внутрішніх питань між учасниками товариства (том 3 а.с.65).

9. Акт держреєстратора ОСОБА_3 від 30 грудня 2014 року про те, що реєстраційна справа ТОВ «Транс-Буд» в паперовому вигляді знаходиться у реєстраційній службі Ворошиловського районного управління юстиції м. Донецька за попереднім місцем реєстрації, та до Реєстраційної служби Дніпропетровського МУЮ для проведення постановки на облік не надходила (том 3 а.с.66).

У вказаному пакеті документів відсутній документ, що засвідчує повноваження ОСОБА_12, який безпосередньо подавав документи до органу державної реєстрації.

Також відсутнє рішення (протокол) загальних зборів учасників ТОВ «Транс-Буд», зі змісту якого б слідувало, що 25 грудня 2014 року загальними зборами розглядалися питання та були прийняті рішення про зміну місцезнаходження юридичної особи, про внесення та затвердження змін до статуту товариства (викладення його у новій редакції).

Докази, які б спростовували цю обставину, суду не надані.

При цьому, як слідує з опису речей та документів, які були вилучені на підставі ухвали слідчого судді (п.п.5-18 опису), документ, що засвідчує повноваження ОСОБА_12, а також будь-які інші рішення (протоколи) загальних зборів учасників ТОВ «Транс-Буд» від 25 грудня 2014 року, ніж рішення № 1/2014, в матеріалах реєстраційної справи ТОВ «Транс-Буд» відсутні (том 1 а.с.130).

30 грудня 2014 року держреєстратором ОСОБА_3 до ЄДР внесений запис про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи (зміна місцезнаходження), номер запису 1 226 105 0027 007376 (том 3 а.с.11).

Також встановлено, що постановою старшого слідчого в особливо важливих справах ГСУ МВС України ОСОБА_10 у кримінальному провадженні 12014100050011851, призначена комплексна судово-почеркознавча та судово-технічна експертиза документів.

Проведення експертизи доручено старшому експертові сектору № 2 відділу техніко-криміналістичного центру при ГУМВС України в Київській області ОСОБА_17, яка попереджена про відповідальність за завідомо неправдивий висновок експерта за ст.384 Кримінального кодексу України та за відмову без поважних причин від виконання покладених на експерта обовязків за ст.385 Кримінального кодексу України.

На дослідження були надані: реєстраційна картка ТОВ «Транс-Буд» - Форма 3 від 29 грудня 2014 року; рішення № 1/2014 загальних зборів учасників ТОВ «Транс-Буд» від 29 грудня 2014 року; статут ТОВ «Транс-Буд», зареєстрований 30 грудня 2014 року; лист ТОВ «Транс-Буд» вих. № 23-01/14 від 26 грудня 2014 року до Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області.

Як свідчить висновок експерта від 12 лютого 2015 року № 45 (том 1 а.с.63-81):

1. Підписи, від імені ОСОБА_7 у реєстраційній картці (форма 3) від 29 грудня 2014 року на 1-4 аркушах у нижчій частині навпроти слів «Сторінку заповнив ОСОБА_7», виконані не ОСОБА_7, а іншою особою.

2. Відтиски печатки ТОВ «Транс-Буд» у реєстраційній картці (форма 3) від 29 грудня 2014 року на 1-4 аркушах у нижній частині навпроти слів «Сторінку заповнив ОСОБА_7», нанесені не печаткою ТОВ «Транс-Буд», зразки відтисків якої надані в кості порівняльного матеріалу.

3. Відтиск печатки ТОВ «Транс-Буд» у рішенні № 1/2014 загальних зборів учасників ТОВ «Транс-Буд» від 29 грудня 2014 року на 2 аркуші у нижній частині по центру, нанесені не печаткою ТОВ «Транс-Буд», зразки якої наданні в якості порівняльного матеріалу.

4. Підпис, від імені ОСОБА_14 у статуті ТОВ «Транс-Буд», який зареєстрований 30 грудня 2014 року, на 15 аркуші навпроти слів «Директор ТОВ «Донінвестуніверсал» ОСОБА_14О.», виконаний не ОСОБА_14, а іншою особою.

5. Відтиск печатки ТОВ «Донінвестуніверсал» у статуті ТОВ «Транс-Буд», який зареєстрований 30 грудня 2014 року на 15 аркуші напроти слів «Директор ТОВ «Донінвестуніверсал» ОСОБА_14О.», нанесений не печаткою ТОВ «Донінвестуніверсал», зразки відтисків якої надані в якості порівняльного матеріалу.

6. Підпис, від імені ОСОБА_7 у листі ТОВ «Транс-Буд» вих. № 23-01/14 від 26 грудня 2014 року до Реєстраційної служби Дніпропетровського МУЮ у нижній частині навпроти слів «Директор ТОВ «Транс-Буд» ОСОБА_7», виконаний не ОСОБА_7, а іншою особою.

7.Відтиск печатки ТОВ «Транс-Буд» у листі ТОВ «Транс-Буд» вих. № 23-01/14 від 26 грудня 2014 року до Реєстраційної служби Дніпропетровського МУЮ у нижній частині навпроти слів «Директор ТОВ «Транс-Буд» ОСОБА_7» нанесений не печаткою ТОВ «Транс-Буд», зразки відтисків якої надані в якості порівняльного матеріалу.

Відповідно до Опису документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не повязані зі змінами в установчих документах», сформованого держреєстратором ОСОБА_3, для проведення цієї реєстраційної ТОВ «Транс-Буд» подало наступні документи: рішення уповноваженого органу управління про зміну керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори (примірник оригіналу); документ про призначення керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори (примірник оригіналу); реєстраційна картка на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які знаходяться в державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; документ, що засвідчує повноваження уповноваженої особи (том 3 а.с.67).

До пакету документів, на підставі яких проведена ця реєстраційна дія, входять:

1. Реєстраційна картка на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які знаходяться в ЄДР (зміна керівника, новий керівник ОСОБА_18І.), заповнена ОСОБА_18 30 грудня 2014 року (том 3 а.с.68-69, 76-83).

2. Протокол № 3/14 загальних зборів учасників ТОВ «Транс-Буд» від 29 грудня 2014 року, зі змісту якого слідує, що на загальних зборах були присутні уповноважені особи учасників Klinsa Consulting LTD 24% голосів, Pegoline Holding LTD 22% голосів, Klioril Consulting LTD 24% голосів. Учасники ТОВ «Гелабран Реал Істейт», ТОВ «Донінвестуніверсал», Компанія «MJM J.Masty Limited», а також виконуючий обовязки директора товариство ОСОБА_7 про час і місце проведення загальних зборів повідомлені, проте на збори учасників не зявились.

На порядку денному загальних зборів учасників ТОВ «Транс-Буд» були наступні питання: 1) про обрання голови та секретаря зборів; 2) про звільнення ОСОБА_7 з посади виконуючого обовязки директора товариства з 29 грудня 2014 року; 3) про призначення на посаду директора товариства ОСОБА_18 з 30 грудня 2014 року; 4) про примусове виключення зі складу учасників ТОВ «Гелабран Реал Істейт» та проведення розрахунку з виключеним учасником; 5) про примусове виключення зі складу учасників ТОВ «Донінвестуніверсал» та провадження розрахунку з виключених учасником; 6) про примусове виключення зі складу учасників Компанії «MJM J.Masty Limited» та провадження розрахунку з виключеним учасником; 7) про поповнення статутного капіталу товариства; 8) про затвердження складу учасників та перерозподіл часток у статутному капіталі товариства; 9) про затвердження та викладення статуту товариства у новій редакції у звязку з вищенаведеними змінами; 10) про реєстрацію статуту товариства у новій редакції в установленому законодавством порядку та уповноваження осіб для здійснення представницьких функцій при проведенні державної реєстрації статуту у новій редакції.

По 2 питанню порядку денного загальними зборами прийнято рішення про звільнення ОСОБА_7 з посади виконуючого обовязки директора товариства з 29 грудня 2014 року.

По 3 питанню прийнято рішення про призначення на посаду директора ОСОБА_18 з 30 грудня 2014 року.

По 4-6 питанням на підставі рішення учасників від 29 грудня 2014 року № 1/2014 загальними зборами прийнято рішення про виключення учасників ТОВ «Гелабран Реал Істейт», ТОВ «Донінвестуніверсал», Компанії «MJM J.Masty Limited» зі складу учасників ТОВ «Транс-Буд» у звязку з систематичним невиконанням обовязків учасника товариства.

По 8 питанню прийнято рішення про затвердження складу учасників товариства у кількості трьох учасників та перерозподіл часток у статутному капіталі наступним чином: Klinsa Consulting LTD розмір частки 34%, Pegoline Holding LTD розмір частки 32%, Klioril Consulting LTD розмір частки 34%.

По 9 питанню прийнято рішення про викладення та затвердження статуту товариства у новій редакції у звязку з вищенаведеними змінами.

По 10 питанню прийнято рішення зареєструвати статут товариства шляхом його викладення у новій редакції в установленому законодавством порядку та вповноважити директора товариства здійснити всі необхідні дії, повязані з державною реєстрацією статуту товариства у новій редакції, інших змін, та видати довіреність іншим особам для здійснення представницьких функцій при державній реєстрації змін та статуту у новій редакції (том 3 а.с.81-89).

3. Наказ від 30 грудня 2014 року № 76К про те, що ОСОБА_18 приступає до виконання обовязків директора ТОВ «Транс-Буд» з 30 грудня 2014 року (том 3 а.с.90).

4. Довіреність від 30 грудня 2014 року, видана ТОВ «Транс-Буд» в особі директора товариства ОСОБА_18, на імя ОСОБА_12 (том 3 а.с.91).

30 грудня 2014 року держреєстратором ОСОБА_3 до ЄДР внесений запис про зміни у відомостях про юридичну особу, які містяться у ЄДР (зміна керівника), номер запису 1 226 105 0028 007376 (том 3 а.с.83).

Як свідчить Опис документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи», сформований держреєстратором ОСОБА_3, для проведення цієї реєстраційної дії ТОВ «Транс-Буд» подало наступні документи: нову редакцію установчих документів (два примірники); документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів; статут; рішення про внесення змін до установчих документів (примірник оригіналу); реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; копія квитанції, виданої банком, що засвідчує повноваження уповноваженої особи. Від імені заявника опис підписаний ОСОБА_12 (том 3 а.с.90).

До пакету документів, на підставі яких проведена ця реєстраційна дія, входять:

1. Реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи (виключення зі складу учасників ТОВ «Гелабран Реал Істейт», ТОВ «Донінвестуніверсал», Компанія «MJM J.Masty Limited»; зміна відомостей про учасників Klinsa Consulting LTD, Pegoline Holding LTD, Klioril Consulting LTD), заповнена ОСОБА_18 30 грудня 2014 року (том 3 а.с.93-96, 70-75).

2. Протокол № 3/14 загальних зборів учасників ТОВ «Транс-Буд» від 29 грудня 2014 року (том 3 а.с.97-102).

3. Рішення Klinsa Consulting LTD від 29 грудня 2014 року, рішення Pegoline Holding LTD від 29 грудня 2014 року, Klioril Consulting LTD від 29 грудня 2014 року, які були включені до порядку денного загальних зборів учасників ТОВ «Транс-Буд» 29 грудня 2014 року (том 3 а.с.103-104, 114-115, 125-126).

4. Довіреності, видані Klinsa Consulting LTD 29 серпня 2014 року, Pegoline Holding LTD 04 серпня 2014 року, Klioril Consulting LTD 08 грудня 2014 року (том 3 а.с.105-113, 116-124, 127-135).

5. Статут ТОВ «Транс-Буд» (нова редакція), затверджений протоколом загальних зборів учасників товариства від 29 грудня 2014 року № 3/14, підписаний представниками Klinsa Consulting LTD, Klioril Consulting LTD, Pegoline Holding LTD за довіреністю, справжність підписів яких засвідчена приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_19 30 грудня 2014 року, зареєстровано в реєстрі нотаріальних дій за №№ 3055-3057.

Згідно з п.2.3. статуту ТОВ «Транс-Буд» (нова редакція) місцезнаходження товариства: 49000, Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, вул. Пастера, буд.10.

Відповідно до п.1.3., пп.5.1.2. п.5.1. статуту ТОВ «Транс-Буд» (нова редакція) учасниками товариства є Klinsa Consulting LTD розмір частки у статутному капіталі 34%, Klioril Consulting LTD 34%, Pegoline Holding LTD 32%.

На примірнику статуту ТОВ «Транс-Буд» (нова редакція), затвердженого протоколом загальних зборів учасників товариства від 29 грудня 2014 року № 3/14, міститься відмітка про реєстрацію в ЄДР 30 грудня 2014 року, номер запису 1 266 105 0029 007376 (том 3 а.с.136-151).

6. Довіреність від 30 грудня 2014 року, видана ТОВ «Транс-Буд» в особі директора товариства ОСОБА_18, на імя ОСОБА_12 (том 3 а.с.152).

7. Квитанція АТ «Банк «Фінанси і Кредит» (том 3 а.с.153).

30 грудня 2014 року держреєстратором ОСОБА_3 до ЄДР внесений запис про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи (виключення зі складу учасників ТОВ «Гелабран Реал Істейт», ТОВ «Донінвестуніверсал», Компанія «MJM J.Masty Limited»; зміна відомостей про учасників Klinsa Consulting LTD, Pegoline Holding LTD, Klioril Consulting LTD), номер запису 1 224 105 0029 071530 (том 3 а.с.75).

Як свідчить опис документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Підтвердження відомостей про юридичну особу», сформований держреєстратором ОСОБА_4, для проведення цієї реєстраційної дії ТОВ «Транс-Буд» надало наступні документи: реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу; документ, що засвідчує повноваження уповноваженої особи. Від імені заявника опис підписаний ОСОБА_12, який діяв на підставі довіреності від 16 січня 2015 року, виданої ТОВ «Транс-Буд» в особі директора товариства ОСОБА_18 (том 3 а.с.2, 5).

Реєстраційна картка про підтвердження відомостей по юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, підписана ОСОБА_18 20 січня 2015 року (том 3 а.с.3-4).

20 січня 2015 року держреєстратором ОСОБА_4 до ЄДР внесений запис про підтвердження відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР, номер запису 1 224 106 0030 071530 (том 3 а.с.4).

Відповідно до положень ч.2ст.12 та ч.2 ст.13 Закону № 755 у разі виїмки (витребування) документів з реєстраційних справ державний реєстратор зобовязаний зробити копії документів, що вилучаються з реєстраційної справи, пронумерувати, прошити та завірити їх власною печаткою.

При цьому згідно з ч.3 ст.12 та ч.3 ст.13 Закону № 755 вилучення документів з реєстраційної справи не є підставою для відмови державного реєстратора в проведенні реєстраційних дій, які передбачені цим Законом.

18 травня 2015 року постановлена ухвала про витребування доказів, якою Реєстраційну службу зобовязано надати для огляду в судовому засіданні документи, що слугували підставою для вчинення реєстраційних дій, про які до ЄДР внесені записи за номерами 1 224 105 0031 071530, 1 224 105 0032 071530, 1 224 105 0033 071530, 1 224 105 0034 075130 (том 2 а.с.69-71).

Вказані документи суду не надані, про причини, що унеможливлюють їх подання суду Реєстраційна служба не повідомила.

Відповідно до ч.ч.4-5 ст.11 КАС України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для зясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу, що передбачено ч.1 ст.71 КАС України.

Згідно з ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти позову.

Відповідно до ч.4 ст.71 КАС України субєкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обовязку суд витребовує названі документи та матеріали.

Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів, що встановлено ч.6 ст.71 КАС України.

У спірних правовідносинах обовязок щодо доведення правомірності оспорюваних реєстраційних дій покладається на відповідачів субєктів владних повноважень.

Судом вжиті заходи для витребування матеріалів реєстраційної справи ТОВ «Транс-Буд» як у Реєстраційної служби, так і у ГСУ МВС України.

Реєстраційні дії, про які до ЄДР внесені записи за номерами 1 224 105 0031 071530, 1 224 105 0032 071530, 1 224 105 0033 071530, 1 224 105 0034 075130, вчинені після вилучення документів реєстраційної справи ТОВ «Транс-Буд» на виконання ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва, а тому документи, на підставі яких вони проведені, мали перебувати у Реєстраційній службі.

Оскільки витребувані документи Реєстраційною службою не надані, суд вирішує справу за наявними у ній доказами.

Крім того, суд враховує доводи третьої особи про те, що після зміни у грудні 2014 року виконавчого органа ТОВ «Транс-Буд» будь-яка бухгалтерська, фінансова документація, протоколи загальних зборів та навіть трудові книжки співробітників попереднім директором новому керівництву не передавались, а тому третя особа не може надати докази, які б підтверджували факти та обставини подій, що відбулись при зміні керівника, власника та місцезнаходження товариства в грудні 2014 року січні 2015 року.

Водночас суд відзначає, що реєстраційні дії, про які до ЄДР внесені записи за номерами 1 224 105 0031 071530, 1 224 105 0032 071530, 1 224 105 0033 071530, 1 224 105 0034 075130, мали місце у лютому квітні 2015 року; з 06 лютого 2015 року по теперішній час керівник ТОВ «Транс-Буд» не змінювався, отже третя особа мала можливість подати суду документи як то протоколи (рішення) загальних зборів учасників, установчі документи, накази керівника тощо, на підставі яких вчинялися ці реєстраційній дії.

Вирішуючи справу по суті, до спірних правовідносин суд застосовує нижченаведені правові норми.

Відповідно до ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є зокрема захист прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, їхніх посадових і службових осіб при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до абз.4 п.п.7.1. п.7 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20 травня 2013 року № 8 (із змінами) спори з приводу державної реєстрації юридичних осіб, змін до установчих документів юридичних осіб, припинення юридичних осіб тощо підлягають розгляду адміністративними судами.

Отже спір, за вирішенням якого ТОВ «Донінвестуніверсал» звернулося до суду, є публічно-правовим і має вирішуватися за правилами адміністративного судочинства.

Ч.2 ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, регулює Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15 травня 2003 року № 755-IV (далі Закон № 755), який на час виникнення спірних правовідносин (грудень 2014 року) діяв у редакції від 25 листопада 2014 року.

Відповідно до ч.1 ст.3 Закону № 755 дія цього Закону поширюється на всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування.

Державна реєстрація юридичних осіб - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру (ч.1 ст.3 Закону № 755).

Порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб визначений ч.2 ст.3 Закону № 755 та включає: перевірку комплектності документів, які подаються державному реєстратору, та повноти відомостей, що вказані в реєстраційній картці; перевірку документів, які подаються державному реєстратору, на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації; внесення відомостей про юридичну особу або фізичну особу - підприємця до Єдиного державного реєстру; оформлення і видачу виписки з Єдиного державного реєстру.

Відповідно до ч.3 ст.3 Закону № 755 зміни до установчих документів юридичної особи підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.

Згідно з абз.4 ч.1 ст.1 Закону № 755 державний реєстратор - посадова особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, яка відповідно до цього Закону від імені держави здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

Відповідно до ч.1 ст.6 Закону № 755 державний реєстратор проводить державну реєстрацію юридичних осіб; державну реєстрацію змін до установчих документів юридичних осіб; здійснює інші дії, передбачені цим Законом.

Ч.1 ст.5 Закону № 755 встановлено, що державна реєстрація юридичних осіб проводиться державним реєстратором за місцезнаходженням юридичної особи.

Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02 вересня 2014 року № 1669-VII (далі Закон № 1669) визначає тимчасові заходи для забезпечення підтримки субєктів господарювання. На час виникнення спірних правовідносин (грудень 2014 року) Закон № 1669 діяв у редакції від 02 вересня 2014 року.

Відповідно до ст.1 Закону № 1669 період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення ОСОБА_18 національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення ОСОБА_18 національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.

Ч.2 ст.11 Закону № 1669 визначено, що дія цього Закону поширюється на період проведення антитерористичної операції та на шість місяців після дня її завершення.

При цьому, відповідно до ч.3 ст.11 Закону № 1669 закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

Пп.2 п.1 наказу Міністерства юстиції України від 05 листопада 2014 року № 1849/5 «Про проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2014 року за № 1408/26185, (далі наказ № 1849/5), в редакції від 05 листопада 2014 року, чинній на час виникнення спірних правовідносин, встановлено, що державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційних служби територіальних органів Міністерства юстиції України в областях та місті Києві здійснюється проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб, місцезнаходженням яких є територія проведення антитерористичної операції, та проведення інших реєстраційних дій щодо цих осіб.

Особливості державної реєстрації юридичних осіб визначені ч.ч.2-3 ст.4 Закону № 1669.

Так, ч.2 ст.4 Закону № 1669 установлено, що проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб, місцезнаходженням яких є територія проведення антитерористичної операції, здійснюється щодо юридичних осіб державними реєстраторами реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України в областях та місті Києві.

Відповідно до абз.7 ч.1 ст.1 Закону № 755 місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

На час виникнення спірних правовідносин місцезнаходженням ТОВ «Транс-Буд» було м. Донецьк, тобто територія проведення антитерористичної операції.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про господарські товариства» від 19 вересня 1991 року № 1576-ХІІ (далі Закон № 1576), який на час виникнення спірних правовідносин діяв у редакції від 28 березня 2014 року, товариство з обмеженою відповідальністю створюється і діє на підставі статуту.

Ч.2 ст.4 Закону № 1576 було передбачено, що установчі документи повинні містити відомості про місцезнаходження товариства.

Згідно з ч.1 ст.51 Закону № 1576 установчі документи товариства з обмеженою відповідальністю повинні мітити відомості, зазначені у ст.4 цього Закону.

Місцезнаходження ТОВ «Транс-Буд» визначено у статуті цього товариства, як наслідок зміна юридичної адреси потребувала внесення змін до статуту.

Відповідно до ч.1 ст.58 Закону № 1576 вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори учасників.

В силу вимог ч.1 ст.59, п. «б» ч.5 ст.41 Закону № 1576 внесення змін до статуту товариства з обмеженою відповідальністю належить до компетенції загальних зборів його учасників.

Таким чином, зміні місцезнаходження ТОВ «Транс-Буд» мало передувати відповідне рішення загальних зборів його учасників про внесення змін до статуту.

Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи регламентована ст.29 Закону № 755.

Так, відповідно до ч.1 ст.29 Закону № 755 для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення про внесення змін до установчих документів. Документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів; оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або копія опублікованого в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів; два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції; документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів, якщо інше не встановлено цим Законом.

Згідно з ч.7 ст.29 Закону № 755 державному реєстратору забороняється вимагати документи для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо вони не передбачені ч.ч.1-6 цієї статті.

Крім того, відповідно до ч.8 ст.29 Закону № 755 якщо документи для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи подаються особою, яка згідно з відомостями, внесеними до ЄДР, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, державному реєстратору додатково пред'являється паспорт громадянина України або паспортний документ іноземця. Якщо такі документи подаються іншим представником юридичної особи, державному реєстратору додатково пред'являється паспорт громадянина України або паспортний документ іноземця та надається документ або нотаріально засвідчена копія документа, що засвідчує повноваження представника.

Згідно з ч.9 ст.29 Закону № 755 документи, які подані для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, приймаються за описом, копія якого в день надходження документів видається (надсилається поштовим відправленням) заявнику з відміткою про дату надходження документів.

З приводу документів, поданих ТОВ «Транс-Буд» для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи», суд зазначає таке.

Так, для проведення цієї реєстраційної дії був наданий статут ТОВ «Транс-Буд» (нова редакція) з відміткою про те, що він затверджений протоколом загальних зборів учасників товариства від 25 грудня 2014 року № 1/2014.

Згідно з п.2.3. статуту ТОВ «Транс-Буд» (нова редакція) місцезнаходження товариства: 49000, Дніпропетровська обл., м. Дніпропетровськ, вул. Пастера, буд.10.

Такий документ як «протокол загальних зборів учасників ТОВ «Транс-Буд» від 25 грудня 2014 року № 1/2014» в поданому пакеті документів відсутній, натомість у ньому наявне «рішення № 1/2014 загальних зборів учасників ТОВ «Транс-Буд».

Зі змісту рішення № 1/2014 загальних зборів учасників ТОВ «Транс-Буд» слідує, що на порядку денному загальних зборів були наступні питання: 1) про обрання голови та секретаря зборів; 2) про примусове виключення зі складу учасників ТОВ «Гелабран Реал Істейт» та проведення розрахунку з виключеним учасником; 3) про примусове виключення зі складу учасників ТОВ «Донінвестуніверсал» та провадження розрахунку з виключених учасником; 4) про примусове виключення зі складу учасників Компанії «MJM J.Masty Limited» та провадження розрахунку з виключеним учасником.

Водночас питання щодо зміни місцезнаходження юридичної особи, а також щодо внесення змін до статуту ТОВ «Транс-Буд» або затвердження його у новій редакції в порядку денному загальних зборів учасників, відображеному у рішенні № 1/2014, відсутнє, рівно як і відсутні рішення загальних зборів учасників товариства з цього приводу.

Рішення Klinsa Consulting LTD, Pegoline Holding LTD, Klioril Consulting LTD від 25 грудня 2014 року про погодження зміни місцезнаходження ТОВ «Транс-Буд», визначення нової юридичної адреси, про викладення та затвердження статуту ТОВ «Транс-Буд» у новій редакції у звязку з цими змінами, за своєю сутністю та правовими наслідками не є тотожними рішенню загальних зборів учасників ТОВ «Транс-Буд».

Отже, діючи відповідно до вимог ч.2 ст.3 Закону № 755 та перевіряючи комплектність документів, поданих ТОВ «Транс-Буд» для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи», відповідач 2 мала виявити ці розбіжності.

Згідно з ч.11 ст.29 Закону № 755 державний реєстратор зобов'язаний залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо: документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації; документи не відповідають вимогам, які встановлені ч.ч.1, 2, 4, 5, 7 ст.8, ч.5 ст.10 Закону; документи подані не у повному обсязі; документи подано особою, яка не має на це повноважень; до державного реєстратора надійшло рішення суду щодо заборони у проведенні реєстраційних дій.

Виявивши відсутність рішення загальних зборів учасників ТОВ «Транс-Буд» про зміну місцезнаходження юридичної особи та про внесення змін до установчих документів у звязку цією зміною, в силу вимог ч.11 ст.29 Закону № 755 відповідач 2 зобовязана була залишити без розгляду документи, подані для проведення державної реєстрації змін до установчих документів.

Відповідно до ч.13 ст.29 Закону № 755 проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи здійснюється за процедурами, передбаченими ч.ч.1-5 ст.25 та ч.ч.2-3 ст.27 цього Закону для проведення державної реєстрації юридичної особи.

Системний аналіз положень ч.ч.1-5 ст.25, ч.ч.2-3 ст.27 та ст.29 Закону № 755 зумовлює висновок, що державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи ТОВ «Транс-Буд» не могла бути проведена, у звязку з наявністю підстав для залишення без розгляду документів, поданих для її проведення.

Таким чином, реєстраційна дія «Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи», вчинена держреєстратором ОСОБА_3 30 грудня 2014 року, запис про яку внесений до ЄДР під номером 1 266 105 0027 007376, підлягає визнанню протиправною та скасуванню.

Крім того, згідно з висновком експертизи від 12 лютого 2015 року № 45, призначеної у кримінальному провадженні № 12014100050011851, підписи, від імені ОСОБА_7 у реєстраційній картці ТОВ «Транс-Буд» (форма 3) від 29 грудня 2014 року на 1-4 аркушах у нижчій частині навпроти слів «Сторінку заповнив ОСОБА_7», виконані не ОСОБА_7, а іншою особою; відтиски печатки ТОВ «Транс-Буд» у Реєстраційній картці ТОВ «Транс-Буд» (форма 3) від 29 грудня 2014 року на 1-4 аркушах у нижній частині навпроти слів «Сторінку заповнив ОСОБА_7», нанесені не печаткою ТОВ «Транс-Буд», зразки відтисків якої надані в кості порівняльного матеріалу; підпис, від імені ОСОБА_14 у статуті ТОВ «Транс-Буд», зареєстрованому 30 грудня 2014 року, на 15 аркуші навпроти слів «Директор ТОВ «Донінвестуніверсал» ОСОБА_14О.», виконаний не ОСОБА_14, а іншою особою; відтиск печатки ТОВ «Донінвестуніверсал» у статуті ТОВ «Транс-Буд», зареєстрованому 30 грудня 2014 року, на 15 аркуші напроти слів «Директор ТОВ «Донінвестуніверсал» ОСОБА_14О.», нанесений не печаткою ТОВ «Донінвестуніверсал», зразки відтисків якої надані в якості порівняльного матеріалу.

Відповідно до ч.3 ст.4 Закону № 1669 проведення реєстраційних дій, повязаних зі зміною складу засновників (учасників) та керівника юридичної особи, місцезнаходженням якої є територія проведення антитерористичної операції. Аналогічна заборона передбачена п.1 наказу № 1849/5.

Зважаючи на те, що місцезнаходження ТОВ «Транс-Буд», яке знаходилось на території проведення антитерористичної операції (м. Донецьк), змінено з порушенням вимог ч.ч.1-5 ст.25, ч.ч.2-3 ст.27 та ст.29 Закону № 755, подальше проведення реєстраційних дій, повязаних зі зміною керівника та складу засновників (учасників) ТОВ «Транс-Буд», суперечило ч.3 ст.4 Закону № 1669 та п.1 наказу № 1849/5.

Враховуючи, що реєстраційні дії щодо юридичної особи ТОВ «Транс-Буд», записи про які внесені до ЄДР під номерами 1 224 107 0028 071530 від 30 грудня 2014 року; 1 224 105 0029 071530 від 30 грудня 2014 року, 1 224 106 0030 071530 від 20 січня 2015 року, 1 224 105 0032 071530 від 10 лютого 2015 року; 1 224 105 0032 071530 від 12 лютого 2015 року, 1 224 105 0033 071530 від 25 березня 2015 року; 1 224 105 0034 071530 від 14 квітня 2015 року, вчинені відповідачами 2, 4, 5, 6 після реєстраційної дії, запис про яку внесений до ЄДР за номером 1 266 105 0027 007376 від 30 грудня 2014 року, і яка визнана судом протиправною та такою, що підлягає скасуванню, вони також підлягають визнанню протиправними і скасуванню.

Відповідно до ч.1 ст.16 Закону № 755 Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів, а також учасників цільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з Єдиного державного реєстру.

Згідно з ч.1 ст.17 Закону № 17 відомості про юридичну особу включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

Враховуючи офіційний характер відомостей, наявних в ЄДР, з метою повного захисту прав та інтересів позивача, суд вважає за необхідне зобовязати Дніпропетровське МУЮ в особі Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції внести до ЄДР записи про скасування реєстраційних дій 1 266 105 0027 007376 від 30 грудня 2014 року; 1 224 107 0028 071530 від 30 грудня 2014 року; 1 224 105 0029 071530 від 30 грудня 2014 року; 1 224 106 0030 071530 від 20 січня 2015 року; 1 224 105 0032 071530 від 10 лютого 2015 року; 1 224 105 0032 071530 від 12 лютого 2015 року; 1 224 105 0033 071530 від 25 березня 2015 року, вчинених щодо ТОВ «Транс-Буд».

Відповідно до ч.1 ст.162 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.

У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення субєкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень; зобовязання відповідача вчинити певні дії, що передбачено п.п.1-2 ч.2 ст.162 КАС України.

Згідно з абз.10 ч.2 ст.162 КАС України суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав та інтересів субєктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку субєкта владних повноважень.

Заслухавши пояснення представників позивача і третьої особи, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні, беручи до уваги, що ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку задоволення позову.

Суд відзначає, що таке рішення по суті позовних вимог є наслідком перевірки оспорюваних реєстраційних дій субєктів владних повноважень на відповідність критеріям, наведеним у ч.3 ст.2 КАС України.

Доводи позивача та заперечення третьої особи, які стосуються дотримання процедури проведення загальних зборів учасників ТОВ «Транс-Буд», правомірності прийнятих ними рішень, в тому числі щодо виключення ТОВ «Донінвестуніверсал» зі складу учасників товари, суд не бере до розгляду, оскільки вони стосуються корпоративних відносин між юридичною особою та її учасником, а спори, що виникають з цих відносин, належать до господарської юрисдикції.

Решта доводів та заперечень осіб, які беруть участь у справі, висновку суду по суті позовних вимог не спростовують.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Позивачем, на користь якого ухвалене рішення, документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 876,96 грн. (том 1 а.с.4, 137), які підлягають стягненню на його користь з Державного бюджету України.

Керуючись Конституцією України, ст.ст.2-15, 17-20, 23, 26, 69-72, 94, 98, 159-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -

постановив:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Донінвестуніверсал» до Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області, Державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_3, Дніпропетровського міського управління юстиції, Державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_4, Державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_5, Державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_6, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс-Буд», про визнання протиправними та скасування реєстраційних дій державного реєстратора та зобовязання вчинити певні дії задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними та скасувати реєстраційні дії № 1 266 105 0027 007376 від 30 грудня 2014 року; № 1 224 107 0028 071530 від 30 грудня 2014 року; № 1 224 105 0029 071530 від 30 грудня 2014 року, вчинені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців державним реєстратором юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції ОСОБА_3;

3. Визнати протиправною та скасувати реєстраційну дію № 1 224 106 0030 071530 від 20 січня 2015 року, вчинену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців державним реєстратором юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції ОСОБА_4.

4. Визнати протиправними та скасувати реєстраційні дії № 1 224 105 0032 071530 від 10 лютого 2015 року; № 1 224 105 0032 071530 від 12 лютого 2015 року, № 1 224 105 0033 071530 від 25 березня 2015 року, вчинені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців державним реєстратором юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції ОСОБА_5.

5. Визнати протиправною та скасувати реєстраційну дію № 1 224 105 0034 071530 від 14 квітня 2015 року, вчинену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців державним реєстратором юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції ОСОБА_6.

6. Зобовязати Дніпропетровське міське управління юстиції в особі Реєстраційної служби Дніпропетровського міського управління юстиції внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців записи про скасування реєстраційних дій № 1 266 105 0027 007376 від 30 грудня 2014 року, № 1 224 107 0028 071530 від 30 грудня 2014 року, № 1 224 105 0029 071530 від 30 грудня 2014 року, № 1 224 106 0030 071530 від 20 січня 2015 року, № 1 224 105 0032 071530 від 10 лютого 2015 року, № 1 224 105 0032 071530 від 12 лютого 2015 року, № 1 224 105 0033 071530 від 25 березня 2015 року, вчинених щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Буд» (ідентифікаційний код 33524504).

7. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Донінвестуніверсал» (ідентифікаційний код 33838219) судові витрати по сплаті судового забору в сумі 876 (вісімсот сімдесят шість) гривень 96 копійок.

8. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступна та резолютивна частина проголошені в судовому засіданні 10 червня 2015 року.

9. Повний текст постанови виготовлений 17 червня 2015 року.

10. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд у порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

11. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

12. Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кравченко Т.О.