Постанова № 45702882, 22.06.2015, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2015
Номер справи
804/6827/15
Номер документу
45702882
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2015 р. Справа № 804/6827/15

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Віхрова В.С., розглянувши у місті Дніпропетровську у порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Зоря» до управління Пенсійного фонду України в Межівському районі Дніпропетровської області про визнання протиправними дії, -

ВСТАНОВИВ:

28.05.2015 р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Зоря» (надалі позивач) звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Межівському районі Дніпропетровської області (надалі відповідач), в якому просить визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Межівському районі Дніпропетровської області зі складення по відношенню до ТОВ «Агрофірма «Зоря» недостовірних розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п. «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» по громадянину ОСОБА_1 в розмірі 712,38 грн., а разом заборгованості визначеної в сумі 1307,79 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач неправомірно розраховує суми витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, чим завдає шкоди правам та інтересам підприємства.

Позивач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином.

Відповідач надав заяву про розгляд справи за його відсутності у порядку письмового провадження. Надав заперечення проти позову.

Відповідно до ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Частиною 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Згідно з ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно положень п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення. Відповідно до рішень Європейського суду з прав людини, що набули статусу остаточного, зокрема «Іззетов проти України», «Пискал проти України», «Майстер проти України», «Крюков проти України», «Крат проти України», «Сокор проти України», «Кобченко проти України», «Шульга проти України», «Лагун проти України», «Буряк проти України», «ТОВ «ФПК «ГРОСС» проти України», «Гержик проти України» суду потрібно дотримуватись розумного строку для судового провадження.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін, в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Зоря» зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Межівському районі Дніпропетровської області як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до п.1 ст. 1 Закону України «Про збір на обовязкове пенсійне страхування» платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначені категорії працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України» від 17.02.2000 № 1461-III порядок внесення плати на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій змінено. А саме - норму, що регулювала дане питання у ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», виключено та врегульовано порядок покриття витрат на виплату та доставку пільгових пенсій шляхом введення окремого виду збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у Закон України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування».

Зокрема, у відповідності до вимог Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників, незалежно від форми власності, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у 100 % розмірі від об'єкта оподаткування, яким є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «а», «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до ч. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2004 року за №64/8663 (надалі Інструкція №21-1), відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах; для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у встановлених відсоткових розмірах.

Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.

Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.

Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць (пп. 6.4, 6.5, 6.7 п. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року, зі змінами та доповненнями).

Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.

За змістом п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV (надалі Закону №1058) пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через такі фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами Закону № 1058-IV в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону № 1058-IV. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

За правилами абз.4 пп. 1 п. 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до ПФУ плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

В абзаці п'ятому цього ж підпункту зазначено, що виплата пенсій особам, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників, за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та особам, пенсії яким призначені відповідно до пунктів "в" "е" та "ж" статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», здійснюється до 1 січня 2005 року за рахунок коштів ПФУ, а з 1 січня 2005 року за рахунок коштів Державного бюджету України до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку про те, що витрати на виплату та доставку пенсій особам, які були зайняті на роботах за списком № 1, покриваються підприємствами та організаціями.

Винятком із цього правила є лише порядок покриття витрат на виплату та доставку пенсій особам, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, оскільки за змістом абзацу п'ятого підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV виплата пенсій таким особам здійснюється до 1 січня 2005 року за рахунок коштів ПФУ, а з 1 січня 2005 р. за рахунок коштів Державного бюджету України до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, то і витрати на виплату та доставку пільгових пенсій покриваються за рахунок Пенсійного фонду та Державного бюджету України відповідно.

Однак специфіка такого порядку полягає в особливостях пенсійного забезпечення зазначених осіб.

Так, зі змісту ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» вбачається, що працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років.

Аналіз положень пункту 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV у контексті статті 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» дає підстави для висновку про те, що порядок за якого витрати на доставку пільгових пенсій покриваються до 1 січня 2005 року за рахунок коштів Пенсійного фонду, а з 1 січня 2005 року за рахунок коштів Державного бюджету України, стосується лише витрат на виплату та доставку пенсій, призначених особам на підставі статті 14 Закону № 1788-XII.

Разом з тим, 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 № 71- VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким внесено зміни до Податкового кодексу України, а саме з переліку загальнодержавних податків і зборів виключено фіксований сільськогосподарський податок.

Для платників єдиного податку виключень щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, чинним законодавством не передбачено, про що позивачем також вказано у позові.

Згідно абз. 4 п.1 ст. 2 Закону України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування» (із змінами) для підприємств, установ, організацій, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, обєктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»- «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до ст. 13 (пункт «в») Закону України «Про пенсійне забезпечення» правом на пільгове пенсійне забезпечення користуються трактористи-машиністи, які безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах і на інших підприємствах сільського господарства.

При зверненні тракториста-машиніста за призначенням пенсії на пільгових умовах адміністрація (правління) господарства подає в органи Пенсійного фонду довідку про стаж роботи, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення.

За даними позивача, громадянин ОСОБА_1 працював на посаді тракториста-машиніста, який був зайнятий у виробництві сільськогосподарської продукції протягом повного польового періоду в рослинництві у колгоспі «Радянська Україна» та АТ «Славянське», яке було правонаступником колгоспу «Радянська Україна» згідно рішення загальних зборів членів колгоспу «Радянська Україна» від 03.02.1993 р. протокол № 1 (оригінал якого знаходиться в Трудовому архіві Межівської районної ради народних депутатів): з 01.01.1975 р. по 31 10.1975 р., з 01.01.1978 р. по 31.03.1979 р., з 01.01.1983 р. по 31.01.1983 р., з 01.03.1984 р по 31.03.1984 р., з 01.01.1986 р. по 31.03.2000 р. .З 21.05.2004 р. по 03.04.2008 р. працював на посаді тракториста-машиніста, і був зайнятий у виробництві сільськогосподарської продукції протягом повного польового періоду у рослинництві у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «ЗОРЯ», загальний стаж на цій посаді становить 44 місяців.

ТОВ Агрофірма «Зоря» надало довідку від 04.07.2012 р. № 210, щодо підтвердження стажу роботи на пільгових умовах ОСОБА_1 за період з 01.01.1975 р. по 31.10.1975 р. з 01.01.1978 р. по 31.03.1979 р. з 01.01.1983 р. по 31.03.1983 р. з 01.03.1984 р. по 31.03.1984 р. з 01.01. 1986 р. по 31.03.2000 р. на посаді тракториста.

На виконання Закону № 1058-IV та Інструкції № 21-1 управлінням Пенсійного фонду України в Межівському районі Дніпропетровської області було повідомлено керівництво Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Зоря» про зміни в законодавстві та необхідність відшкодувань сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», надані Розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, реквізити для сплати зазначених сум та повідомлено про строки сплати.

За даними відповідача, станом на 09.06.2015 р. за Товариством з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Зоря» рахується заборгованість до управління ПФУ в Межівському районі по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій , призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій , призначених відповідно до пунктів «б» - «з» за січень - травень складає 3692,11 грн., в тому числі по ОСОБА_1 - 3016,70 грн., яка утворилася за рахунок нарахування січень - травень 3561,90 грн. та сплати 545,20 грн.

Пунктом 6.3 Інструкції №21-1 у разі ліквідації або зміни власника підприємства суми зазначених витрат Пенсійному фонду вносять правонаступники. Отже, обов'язок з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, може бути покладено на підприємство, тільки за умови внесення до статуту підприємства положень, які передбачають правонаступництво з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Відповідно до ч.1 ст.33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням державних органів, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Частиною 2 ст.33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» встановлено, що юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

Судом встановлено, що рішенням Арбітражного суду Дніпропетровської області від 12.10.2000 р. було визнано банкрутом ТОВ «Славянське».

Згідно наявної в матеріалах справи ухвали Господарського суду від 08.09.2011 р. справа №25/203(23-172) вказано, що у відповідь на запити суду щодо надання інформації стосовно розгляду справи №Б24/56-99 про визнання банкрутом Аграрно-виробничого акціонерного товариства «Славянське» для вирішення питання про завершення розгляду справи №25/203 (23-172) судом отримано ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 28.10.2002 р. про ліквідацію АТ «Славянське» (код 03740424) та припинення провадження у справі №Б24/56/99 та витяг з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України про вилучення з Реєстру ТОВ «Славянське» (код 03740424).

Згідно Статуту ТОВ «Агрофірма «Зоря», затвердженого протоколом Установчих зборів від 01.03.2000 р. відомості про правонаступництво відсутні.

Таким чином, матеріали справи містять докази відсутності правонаступництва між позивачем та АТ «Славянське», у зв'язку з чим дії відповідача щодо складання розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п. «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» по громадянину ОСОБА_1 в розмірі 712,38 грн. є неправомірними відповідно до п. 6.3 Інструкції №21-1.

Разом з тим, позивач вказує, що стосовно витрат Пенсійного Фонду на виплату та доставку пенсії громадянину ОСОБА_2 ОСОБА_3 «Агрофірма «Зоря» останній підтверджує правильність розрахунку та сплатило належну до відшкодування суму згідно розрахунку за 3 місяця 2015 р., про що надано платіжне доручення №1645 від 17.03.2015 р.

Проте, суд зазначає, що підприємством було відшкодовано суми нарахованих пільгових пенсій ОСОБА_2 за січень-травень 2015 р., тоді як згідно наявного в матеріалах справи розрахунку, суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, предявлені підприємству до відшкодування з травня 2015 р. Отже, докази відшкодування сум за 3 місяця 2015 р. жодним чином не вказують на протиправність дії відповідача щодо складання розрахунків щодо вказаного пенсіонера.

Суд також звертає увагу, що в контексті заявлених позовних вимог позивач не просить скасувати розрахунки фактичних витрат, позовні вимоги стосуються визнання протиправними дії щодо складання недостовірних розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій. Самі по собі дії щодо складання розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій не носить обов'язкового характеру для виконання та не тягне за собою безспірне стягнення зазначених у них сум, оскільки такі суми стягуються в судовому порядку. Страхувальник також не позбавлений права надавати заперечення проти такого розрахунку при розгляді справи по стягненню сум на підставі зазначеного розрахунку.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку про часткове задоволення позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Керуючись ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позовв Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Зоря» до управління Пенсійного фонду України в Межівському районі Дніпропетровської області про визнання протиправними дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Межівському районі Дніпропетровської області зі складення по відношенню до ТОВ «Агрофірма «Зоря» недостовірних розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п. «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» по громадянину ОСОБА_1 в розмірі 712,38 грн.

В рішті позовних вимог відмовити.

У порядку розподілу судових витрат стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Зоря» судовий збір у розмірі 36,54 грн. (тридцять шість грн., 54 коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.

Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили 22.06.15 Суддя З оригіналом згідно Помічник судді ОСОБА_4 ОСОБА_4 ОСОБА_5