Справа № 646/7286/15-к
№ провадження 1-кс/646/2921/2015
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08.06.2015 року м.Харків
Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова Єжов В.А., за участю секретаря Величко Ю.В., за участю прокурора Мусієнко С., розглянувши клопотання прокурора прокуратури Червонозаводського району м. Харкова ОСОБА_1 клопотанням про надання дозволу співробітникам Державної фінансової інспекції в Харківській області на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово господарської діяльності управління освіти адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42015220070000007 від 10 квітня 2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 191 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся до суду із клопотанням про надання дозволу співробітникам Державної фінансової інспекції в Харківській області на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово господарської діяльності управління освіти адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42015220070000007 від 10 квітня 2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 191 КК України.
В обґрунтування свого клопотання прокурор зазначив, що 12.01.2015 Управлінням освіти адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради з ФОП ОСОБА_2 укладено договір на закупівлю сиру сичужного та кисломолочного сиру (сир сичужний 1500 кг, кисломолочний сир 14000 кг) на суму 759 700, 00 грн. (без урахування ПДВ). Закупівля здійснена шляхом проведення процедури відкритих торгів з 3 учасниками, у тому числі з ФОП ОСОБА_3, цінова пропозиція якої склала 821500,00 грн. (без урахування ПДВ) та ПАТ «Юрія», цінова пропозиції якого склала 630 270,00 грн. (з урахуванням ПДВ), однак була відхилена як така, що не відповідає вимогам ст. 16 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (не всі сторінки пропозиції містять підпис уповноваженої посадової особи учасника процедури закупівлі, а також відбитки печатки, на останньому аркуші (на місті прошивання) вказана не кількість аркушів, а кількість сторінок, надано чотири копії особистих медичних книжок експедиторів, а не транспортних експедиторів, встановлено відсутність копії довідки або витягу ЄДРПОУ), що менше від цінової пропозиції переможця торгів ФОП ОСОБА_2 на 129 430, 00 грн.
Частина 2 ст. 16 Закону України «Про здійснення державних закупівель» містить виключний перелік кваліфікаційних критеріїв при здійсненні процедур закупівель, який не передбачає встановлення строку, протягом якого учасник закупівлі повинен був виконувати аналогічні з предметом закупівлі дії на підтвердження свого досвіду у певній сфері діяльності.
Більш того, відповідно до ч. 5 вищевказаної статті усі пропозиції конкурсних торгів або кваліфікаційні пропозиції, які відповідають кваліфікаційним критеріям, встановленим частиною другою цієї статті, та за відсутності інших, передбачених цим Законом, підстав для їх відхилення, допускаються до оцінки.
Також, цього ж дня Управлінням з ФОП ОСОБА_4 укладено договір на закупівлю масла вершкового та молочної пасти (масло вершкове) 7 500 кг на загальну суму 598125,00 грн. (без урахування ПДВ). Закупівля проведена за аналогічною процедурою. ФОП ОСОБА_3 надано пропозицію у розмірі 630 000, 00 грн. (без урахуванням ПДВ). Поряд з цим, ПАТ «Юрія» запропоновано ціну в розмірі 465 000,00 грн. (з урахуванням ПДВ), що менше від цінової пропозиції переможця торгів на 133125, 00 грн.
Також, 12.01.2015 між ФОП ОСОБА_5 та Управлінням освіти адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради укладено договір на закупівлю виробів хлібобулочних, кондитерських та кулінарних, борошняних, нетривалого зберігання (хліб пшеничний 27120,5 кг, хліб житньо-пшеничний 13043,8 кг) на суму 310187,04грн. (ПДВ не передбачено). Іншим учасником, ПАТ Люботинський хлібзавод», запропоновано цінову пропозицію в сумі 186 341,69 грн. (з ПДВ), що менше від цінової пропозиції переможця торгів на 123 845, 35 грн.
Крім того, в цей же день Управлінням, за результатами відкритих торгів (3 учасника), укладено договір з ФОП ОСОБА_6 на придбання продуктів молочних, інших (сметани 3000 кг, молока сгущеного 5624 кг, кефіру 10500 кг) на загальну суму 416 240, 00 грн. без ПДВ, однак іншим учасником, ПАТ «Юрія», запропоновано цінову пропозицію в сумі 376 774,68 грн. (з ПДВ), що менше від цінової пропозиції переможця торгів на 39465,32 грн.
12.01.2015 Управлінням освіти адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради укладено договір з ФОП ОСОБА_7 на закупівлю молока, вершків, рідинних, оброблених (молоко) у загальній кількості 100000 кг на суму 874000 грн. (без урахування ПДВ), незважаючи на те, що цінова пропозиція ПАТ «Юрія» - суму 739 000,00 грн. (з урахуванням ПДВ), що менше від цінової пропозиції переможця торгів на 135000,00 грн.
Прокурор своє клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання, дослідивши додані до клопотання документи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Згідно зі ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланові виїзні ревізії субєктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частини пятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду інші відомості.
Прокурором доведено про необхідність отримання дозволу на проведення позапланової ревізії, оскільки отримані за результатами такої ревізії відомості можуть мати істотне значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні.
За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого обґрунтовано та підлягає задоволенню.
Фіксування процесу технічними засобами відповідно до положень статті 107 КПК України не здійснювалось.
Керуючись ст.ст. 40, 132, 309, 395 КПК України,ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора прокуратури Червонозаводського району м. Харкова ОСОБА_1 задовольнити.
Доручити співробітникам Державної фінансової інспекції в Харківській області проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Управління освіти адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради(код за ЄДРПОУ 02146280) за період 01.11.2014 по 31.01.2015 з можливістю проведення зустрічних звірок за наступними питаннями:
Яку суму коштів та на які цілі виділено Управлінню освіти адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради у 2015 році. Чи відповідали умови договорів результатам проведених процедур закупівлі,чи мали місце факти надання послуг без укладання договору. Чи в повному обсязі надійшли продукти харчування за укладеними договорами. Яку суму бюджетних коштів витрачено Управлінням освіти адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради, та з яких фондів, чи погоджені ці витрати у встановленому порядку. Стан взаєморозрахунків між Управлінням освіти адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради та її контрагентами: ФОП ОСОБА_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1), ФОП ОСОБА_4А.(код ЄДРПОУ НОМЕР_2), ФОП ОСОБА_5Т.(код ЄДРПОУ НОМЕР_3), ФОП ОСОБА_6А.(код ЄДРПОУ НОМЕР_4), ФОП ОСОБА_7С.(код ЄДРПОУ НОМЕР_5) загалом та по кожному договору. Чи були фактично поставлені продукти харчування ФОП ОСОБА_2, ФОП ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7 на адресу Управління освіти адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради за договорами (рахунками-фактурами). У яких фізичних та юридичних осіб були закуплені продукти харчування ФОП ОСОБА_2, ФОП ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7 поставлені на адресу Управління освіти адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради та по якій вартості (ціні). Яка різниця між вартістю закупівлі продуктів харчування у ФОП ОСОБА_2, ФОП ОСОБА_3, ПАТ «Юрія», ФОП ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_8, ПАТ «Люботинський хлібзавод», ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, та продажу цього ж на адресу Управління освіти адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради Чи спричинені матеріальні збитки від закупівлі продуктів харчування у ФОП ОСОБА_2, ФОП ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6, ФОП ОСОБА_7, якщо спричинені, то кому і у якому розмірі.Проведення позапланової ревізії доручити співробітникам Державної фінансової інспекції в Харківській області з 08.06.2015 року впродовж 15 робочих днів.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя В.А.Єжов