_____________________
Справа № 520/2605/15-а
Провадження № 2-а/520/126/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.06.2015 року
Київський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого судді Реви С.В.,
при секретарі Кириковій О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Одесі справу за адміністративним позовом заступника прокурора м. Одеси в інтересах ОСОБА_1 до Одеської загальноосвітньої школи-інтернату №5 1-3 ступенів Одеської міської ради Одеської області, третя особа на боці відповідача без самостійних вимог - Департамент освіти та науки Одеської міської ради про зобовязання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор, діючи в інтересах дитини ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, у якому посилаючись на неповну виплату дитині відповідачем разової державної допомоги, просив суд стягнути з відповідача грошові кошти в розмірі 7469,50 грн.
Свої позовні вимоги прокурор обґрунтовував тим, що ОСОБА_1 є дитиною, позбавленої батьківського піклування, у зв'язку з чим перебувала на повному державному утриманні. Після закінчення школи - інтернату дитину було влаштовано до Національного університету «Одеська юридична академія».
При цьому після випуску з школи - інтернату дитині було виплачено разову допомогу не у повному обсязі - в загальному розмірі 246,50 грн., замість належних - 7716,00 грн., що й стало підставою для звернення до суду з вказаним позовом.
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити з наведених у позові підстав.
Представник відповідача вирішення справи залишив на розсуд суду.
Представник третьої особи в судове засідання не зявився, повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку представників сторін, суд приходить до наступного.
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, навчалась та виховувалась в Одеській загальноосвітній школі-інтернаті № 5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, яку закінчила у 2014 році. Вона є дитиною-сиротою, у зв'язку з чим перебувала на повному державному утриманні, що підтверджується розпорядженням Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради від 14.03.2013 № 93/01-06.
Після закінчення школи - інтернату дитину було влаштовано до Національного університету «Одеська юридична академія».
Згідно ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, у тому числі право на забезпечення у випадках, передбачених законом.
Відповідно до вимог ч.7 ст. 8 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", випускники навчального закладу із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечуються за рахунок навчального закладу одягом і взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку.
Пунктом 2 прикінцевих положень Закону передбачено, що інші нормативно-правові акти, прийняті до набуття чинності цим Законом, діють в частині, що не суперечить цьому Закону. ОСОБА_3 набрав чинності 02.02.2005 року .
Виходячи з загальних засад пріоритетності законів над іншими підзаконними актами, для вирішення справ зазначеної категорії застосовується вказаний вище ОСОБА_3.
Згідно ст.7 Закону України "Про Державний бюджет на 2014 рік" встановлено що прожитковий мінімум на дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн..
Таким чином, випускники шкіл-інтернатів з категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у віці до 18 років повинні отримати одноразову грошову допомогу у розмірі 7716,00 грн..
27.10.2014 ОСОБА_4 виплачено допомогу лише у сумі 246,50 грн., що підтверджується переліком дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які отримували одноразову грошову допомогу у 2014 році.
Від так недоплачена сума становить 7469,50 грн. (7716,00-246,50).
Згідно п. 1 ст. 3 Конвенції про права дитини в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративним чи законодавчими органами, першочергова увага має приділятись якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
При цьому суд зазначає, що, дана категорія дітей забезпечуються одноразовою грошовою допомогою за рахунок навчального закладу, а саме - школи-інтернату. який є відповідачем по справі. Тобто, функція забезпечення цим видом допомоги певних осіб делеговано навчальному закладу.
Такої правової позиції дотримується Вищий адміністративний суд України у постанові від 27.10.2010 у справі К-16968/10 за позовом прокуратура м. Євпаторії Автономної Республіки Крим в інтересах дитини до Республіканського навчального закладу "Євпаторійська загальноосвітня санаторна школа-інтернат 1-3 ступенів Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим". Міністерства освіти та науки Автономної Республіки Крим про зобов'язання вчинити певні дії
Крім того, розпорядженням Одеського міського голови № 16 від 20.01.2015 року внесено зміни до схеми фінансування галузі "Освіта" та ведення бухгалтерського обліку централізованими бухгалтеріями при казначейському обслуговуванні бюджету за затвердженими видатками, затвердженої розпорядженням міського голови від 30.08.2013 р. № 926-01р.
Відповідач (школа-інтернат) є комунальним бюджетним загальноосвітнім навчальним закладом, засновником якого є Одеська міська рада. Бухгалтерський облік закладу здійснюється через централізовану бухгалтерію Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, який є головним розпорядником коштів, передбачених в бюджеті м. Одеси на утримання установ та закладів, що перебувають у його функціональному управлінні
Таким чином суд приходить висновку про те, що видатки відповідача здійснюються централізованою бухгалтерією Департаменту освіти та науки і Одеської міської ради, а тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 4-15, 18, 19, 79, 94, 160 - 163, 185, 186, 257 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов заступника прокурора м. Одеси в інтересах ОСОБА_1 до Одеської загальноосвітньої школи-інтернату №5 1-3 ступенів Одеської міської ради Одеської області, третя особа на боці відповідача без самостійних вимог - Департамент освіти та науки Одеської міської ради про зобовязання вчинити певні дії - задовольнити.
Стягнути з Одеської загальноосвітньої школи-інтернату № 5 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області на користь ОСОБА_1 В`ячеславівни, ІНФОРМАЦІЯ_1, недоплачену одноразову грошову допомогу у розмірі 7469 (сім тисяч чотириста шістдесят девять) гривень 50 копійок на відкритий на її імя 11.12.2013 в установі Публічне акціонерне товариство «Державний ощадний банк України», м. Одеса № 10015/0554, поточний рахунок № 26203034871915 за договором № 34871915, шляхом стягнення суми через Департамент освіти та науки Одеської міської ради (р/р 35418009032293, код ЄДРПОУ 02145398, МФО 828011, ГУ ДКСУ в Одеській області.
Постанова після набрання чинності є підставою для Департаменту освіти та науки Одеської міської ради здійснити виплату вказаної суми ОСОБА_1 В`ячеславівні, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання через Київський районний суд міста Одеси апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя Рева С. В.