ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 285/3107/14-п
провадження № 3/0285/2120/14
18 грудня 2014 року м. Новоград- Волинський
Суддя Новоград Волинського міськрайонного суду Житомирської області
ОСОБА_1, розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли
від Новоград - Волинської обєднаної державної податкової інспекції
про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки та жительки м. Рівне, вул. Глибока, 23, працюючої головним бухгалтером СТОВ «Агроресурс»;
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
ВСТАНОВИВ:
16.12.2014 року від Новоград-Волинського ОДПІ до суду після дооформлення надійшов адміністративний матеріал реєстр. № 11679/22-00 від 12.12.2014 року, про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Згідно з ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Таким чином, строк накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_2 закінчився 31.10.2014 року, адміністративний матеріал реєстр. № 11679/22-00 від 12.12.2014 року, про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП надійшов до суду після дооформлення - 16.12.2014 року.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП встановлено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Разом з цим, як встановлено судом, 31 липня 2014 року відносно ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення № 160006 від 31.07.2014 року, з якого вбачається, що остання працюючи на посаді головного бухгалтера СТОВ «Агроресурс», вчинила правопорушення податкового законодавства, що зафіксовано актом перевірки № 941/22-00/32215839 від 26.06.2014 року.
Окрім загальних вимог закону до змісту протоколу, передбачених ст. 256 КУпАП, у кожному випадку факт вчинення особою правопорушення відповідно до ст. 251 цього Кодексу має бути підтверджений доказами.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Як слідує із протоколу про адміністративне правопорушення від 28.08.2013 року, дії ОСОБА_2 кваліфіковано як адміністративне правопорушення, що полягає у порушенні податкового законодавства, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Однак, ТОВ «Агроресурс» звернулось в суд з адміністративним позовом до Новоград-Волинської ОДПІ про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення. Постановою Житомирського окружного адміністративного суду № 806/1756/14 від 06.05.2014 року адміністративний позов ТОВ «Агроресурс» задоволено - визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 01.04.2014 року, винесені Новоград-Волинською ОДПІ на підставі акту перевірки № 941/22-00/32215839 від 26.06.2014 року, на підставі якого, в свою чергу, уповноваженими особами податкового органі і складено відносно ОСОБА_2 протокол про адміністративне правопорушення № 160006 від 31.07.2014 року
Таким чином, в матеріалах справи, відсутні докази, що підтверджують винність ОСОБА_2 у вчиненні даного адміністративного правопорушення та наявність у її діях складу і події адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, за таких обставин, як відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_2 відсутні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП; строк накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_2 закінчився, а справа надійшла до суду від Новоград-Волинського ОДПІ після його закінчення.
За таких обставин, суддя вважає, що провадження в даній справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. ст. 38, 245, п. 1, п. 7 ч. 1 ст. 247, ст.ст. 280, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі № 285/2120/4-п про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП - закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Житомирської області через Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ю.Г. Романюк