ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2214/2472/2012
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
17 грудня 2012 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду ОСОБА_1, перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_2 на постанову Славутського міськрайонного суду Хмельницької області від 14 листопада 2012 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до виконавчого комітету Славутської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - КП "Славутське житлово-комунальне обєднання" про визнання нечинним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень, -
В С Т А Н О В И В :
Водночас, скаржник у прохальній частині апеляційної скарги просить суд скасувати постанову суду першої інстанції і передати питання на новий розгляд.
Перевіривши додержання апелянтом вимог статей 185-187 Кодексу адміністративного судочинства (далі КАС) України приходжу до висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху з наступних підстав.
Згідно з положеннями п.3 ч.2 ст.187 КАС України в апеляційній скарзі зазначаються вимоги особи, яка подала апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.187 КАС України в апеляційній скарзі зазначається обгрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права.
Водночас, згідно з положеннями ст.198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право: залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, змінити постанову суду, скасувати її та прийняти нову постанову суду, скасувати постанову суду і залишити позовну заяву без розгляду або закрити провадження у справі, визнати постанову суду нечинною і закрити провадження у справі.
З аналізу вищезазначених норм випливає, що прохальна частина апеляційної скарги повинна чітко, у відповідності до ст.198 КАС України, відображати, які саме вимоги ставить особа перед судом апеляційної інстанції, що у даному випадку апелянтом не дотримано, при цьому останнім не враховано приписи зазначеної статті, відповідно до яких суд позбавлений можливості передати справу на новий розгляд після скасування постанови.
Дослідивши текст апеляційної скарги ОСОБА_2, суд вважає, що її прохальна частина не відповідає вищевказаним нормам, оскільки остання не містить чітких вимог особи щодо результату розгляду зазначеної апеляційної скарги.
Крім того, в силу частини 6 статті 187 КАС України, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Так, відповідно до частини 2 статті 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Починаючи з 01.11.2011 року набув чинності Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI, яким визначено розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового та немайнового характеру.
У відповідності до пункту 3.1 частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати. А згідно пункту 3.2 частини 3 статті 4 цього Закону розмір судового збору за подання апеляційної скарги на рішення складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
При цьому, належними реквізитами для сплати судового збору за подання апеляційної скарги є: Отримувач: УДКСУ м. Вінниці 22030001, код ЄДРПОУ: 38054707, Банк: ГУ ДКCУ у Вінницькій області, МФО: 802015, р/р 31212206781002.
Враховуючи, наведені обставини та предмет розгляду даної справи розмір судового збору має визначатись згідно передбаченого вище порядку, зокрема у даному випадку апелянту належить сплатити 16,10 грн. судового збору за подання апеляційної скарги у спорі немайнового характеру.
Таким чином, наведене дає суду можливість стверджувати, що апелянтом у даному випадку не надано доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги у встановленому законом порядку та розмірі, як і не надано доказів звільнення від сплати судового збору, якщо таке має місце.
Згідно з частиною пятою статті 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам ст. 187 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу слід залишити без руху з наданням особі, яка подала апеляційну скаргу, строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Славутського міськрайонного суду Хмельницької області від 14 листопада 2012 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до виконавчого комітету Славутської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - КП "Славутське житлово-комунальне обєднання" про визнання нечинним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень, - залишити без руху.
2. Запропонувати особі, яка подала апеляційну скаргу в строк до 09 січня 2013 року виконати вимоги даної ухвали та усунути виявлені недоліки апеляційної скарги та надати суду докази сплати судового збору або докази звільнення від його сплати, а також апеляційну скаргу оформлену відповідно до вимог ст.187 КАС України.
3. Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, апеляційна скарга буде повернута особі, яка подала апеляційну скаргу.
4. Копію даної ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідачОСОБА_1