ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а/2218/9611/11
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
15 квітня 2014 року м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду ОСОБА_1, перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_2 на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 20 травня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до інспектора дорожньо-патрульної служби роти ДАІ м.Вінниці молодшого лейтенанта міліції ОСОБА_3 про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до ухвали Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 20.05.2011 року вказаний позов залишено без розгляду.
Не погоджуючись із судовим рішенням, позивач оскаржив його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання апелянтом вимог статей 185-187 Кодексу адміністративного судочинства (далі КАС) України приходжу до висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху з наступних підстав.
Згідно з положеннями п.3 ч.2 ст.187 КАС України в апеляційній скарзі зазначаються вимоги особи, яка подала апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції.
Як свідчить прохальна частина апеляційної скарги ОСОБА_2. останній просить суд змінити ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 20.05.2011 року та надати позивачу достатній термін для усунення недоліків та можливість залучення свідків.
Проте відповідно до положень ст.199 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право: залишити апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін; змінити ухвалу суду; скасувати ухвалу суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду; скасувати ухвалу суду і залишити позовну заяву без розгляду або закрити провадження у справі; визнати ухвалу суду нечинною і закрити провадження у справі; скасувати ухвалу суду і постановити нову ухвалу.
З огляду на приписи зазначеної статті, позивачу необхідно привести апеляційну скаргу у відповідність до вимог ст.187 КАС України та чітко сформулювати свої апеляційні вимоги у відповідність до положень ст.199 КАС України
Крім того апелянтом не дотримано вимог частини 6 статті 187 КАС України, а саме до апеляційної скарги не додано документу про сплату судового збору у встановленому законом розмірі та порядку, як і не надано доказів звільнення від сплати судового збору, якщо таке має місце.
Як зазначено в ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Статтею 288 КУпАП передбачено звільнення осіб, які оскаржили постанову у справі про адміністративне правопорушення, від сплати державного мита.
Однак, з 01.11.2011 року набрав чинності Закон України Про судовий збір, норми якого не передбачають випадків звільнення осіб, які оскаржують рішення субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, від сплати судового збору.
Враховуючи, що звернення до суду здійснюється за адміністративним позовом, а не скаргою, оплачується судовим збором, а не державним митом, та з огляду на правила вирішення конкуренції між загальними та спеціальними нормами, які регулюють дані відносини, а також пріоритетність застосування нормативно-правових актів, які прийняті пізніше, слід дійти висновку, що при зверненні до суду з апеляційною скаргою заявнику необхідно надати докази сплати судового збору, в розмірі передбачених положеннями Закону України "Про судовий збір".
Зокрема, розміри та ставки судового збору встановлюються згідно із статтею 4 Закону України "Про судовий збір" та розраховуються відповідно до встановленого розміру мінімальної заробітної плати, станом на 1 січня календарного року.
Відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на 2013 рік (рік подачі апеляційної скарги) розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2013 року складає 1147 грн. 00 коп.
Так, підпунктами 3.1.1, 3.1.2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 року, встановлено, що за подання адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат; за подання адміністративного позову немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з пунктом 3.2 частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання апеляційної скарги на рішення складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
Як досліджено з матеріалів справи, апелянт оскаржує ухвалу суду першої інстанції, тобто розмір ставки судового збору згідно вищевказаних правових норм повинен становити 60 грн. 90 коп.
Належними ж реквізитами для сплати судового збору за подання апеляційної скарги є: ОДЕРЖУВАЧ: УДКСУ у м. Вінниці (м. Вінниця), код платежу 22030001, Код ЄДРПОУ: 38054707, Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області, МФО: 802015, №31212206781002.
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам статті 187 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу потрібно залишити без руху з наданням особі, яка подала апеляційну скаргу, строку для усунення виявлених недоліків, шляхом направлення на адресу Вінницького апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору у встановленому законом розмірі та порядку.
Керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 20 травня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до інспектора дорожньо-патрульної служби роти ДАІ м.Вінниці молодшого лейтенанта міліції ОСОБА_3 про скасування постанови про адміністративне правопорушення, - залишити без руху.
2. Запропонувати особі, яка подала апеляційну скаргу в строк до 30 квітня 2014 року виконати вимоги даної ухвали та усунути виявлені недоліки апеляційної скарги, шляхом оформлення апеляційної скарги у відповідності до вимог ст.187 КАС України та доказів сплати судового збору або звільнення від його сплати.
3. Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, апеляційна скарга буде повернута особі, яка подала апеляційну скаргу.
4. Копію даної ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідачОСОБА_1