Ухвала суду № 45550242, 25.06.2015, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.06.2015
Номер справи
2а-6313/12/2670
Номер документу
45550242
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-6313/12/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Аблов Є.В. Суддя-доповідач: Шелест С.Б.

У Х В А Л А

Іменем України

25 червня 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуюча суддя: Шелест С.Б.

Судді: Пилипенко О.Є., Романчук О.М.

За участю секретаря судового засідання: Коломійцевої А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.05.15р. у справі №2а-6313/12/2670 за позовом Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» до Красноградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся з позовом до суду про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень від 12.01.12р. №0000021500, №0000081500, №0000091500, №0000101500, №0000111500, №0000031500, №0000051500, №0000061500, №0000071500, №0000041500.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 04.07.12р., яка набрала законно сили згідно ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 10.09.13р., у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 12.03.15р. касаційну скаргу ДК «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України» - задоволено частково, постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 04.07.12р та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 10.09.13р. - скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Підставою для скасування вказаних рішень слугував висновок касаційної інстанції про те, що судами попередніх інстанцій не були витребувані та досліджені договори, укладені між ДК «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України» та Красноградською МДПІ Харківської області; не надано належної правової оцінки дотримання відповідачем чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини під час розірвання вказаних договорів, що має важливе значення для правильного вирішення справи, з урахуванням вимог ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України; а також не перевірено, чи всі суми у картці особового рахунку платника податків є узгодженими відповідно до вимог чинного податкового законодавства.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.05.15р. у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись з вказаною постановою, позивач подав апеляційну скаргу, у якій просить суд скасувати постанову з мотивів порушення судом норм матеріального та процесуального права та ухвалити нове рішення про задоволення адміністративного позову.

Свої вимоги апелянт мотивує тим, що відповідачем порушено процедуру розірвання договорів про розстрочення грошових зобов'язань, а відтак такі договори не є розірваними; умови договорів не передбачають нарахування пені та штрафу; відповідач скористався правом на звернення до суду щодо надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна позивача та отримав таке право, однак не реалізував його, у зв'язку з чим в жовтні - грудні 2011 року був позбавлений можливості реалізовувати свою продукцію, оскільки вона перебувала у податковій заставі, а податкові органи, всупереч ст. 95 Податкового кодексу України не вжили заходів щодо погашення податкового боргу шляхом реалізації заставленого майна, що в свою чергу не з вини підприємства спричинило несвоєчасне надходження до бюджетів плати за користування надрами за 3-й квартал 2011 року та рентної плати за вересень - листопад 2011 року.

Заслухавши суддю-доповідача, представника апелянта, розглянувши матеріали справи та апеляційну скаргу позивача, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, Красноградською МДПІ Харківської області проведено документальну невиїзну перевірку позивача з питань несвоєчасності сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання по рентній платі за видобуті природний газ і газовий конденсат і платі за користування надрами для видобування корисних копалин, за результатами якої складено акт від 26.12.11р. №1211/15-30019775.

На підставі акт перевірки відповідачем прийняті податкові повідомлення-рішення від 12.01.12р.:

№0000021500, яким визначено штраф з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення у сумі 1379842,57 грн., що складає 10 % від суми простроченого податкового боргу;

№0000081500, яким визначено штраф із рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в Україні у сумі 739 326,03 грн., що складає 10% від суми простроченого податкового боргу;

№0000091500, яким визначено штраф із рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в Україні у сумі 6 344 321,48 грн., що складає 20 % від суми простроченого податкового боргу;

№0000101500, яким визначено штраф із рентної плати за природний газ, що видобувається в Україні у сумі 1 447 268,79 грн., що складає 10% від суми простроченого податкового боргу;

№0000111500, яким визначено штраф із рентної плати за природній газ, що видобувається в Україні у сумі 5 137 895,79 грн., що складає 20% від суми простроченого податкового боргу;

№0000031500, яким визначено штраф із плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення у сумі 152 161,05 грн., що складає 10% від суми простроченого податкового боргу;

№0000051500, яким визначено штраф із рентної плати за природний газ, що видобувається в Україні у сумі 119 280,12 грн., що складає 10% від суми простроченого податкового боргу;

№0000061500, яким визначено штраф із рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в Україні у сумі 174 225,87 грн., що складає 10% від суми простроченого податкового боргу;

№0000071500, яким визначено штраф із рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в України у сумі 1 463 786 грн., що складає 20% від суми простроченого податкового боргу;

№0000041500, яким визначено штраф із рентної плати за природний газ, що видобувається в Україні у сумі 525 601,91 грн., що складає 20% від суми простроченого податкового боргу.

Підставою для винесення спірних податкових повідомлень - рішень слугували встановлені порушення позивачем вимог: пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, а саме: платником порушено терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання по рентній платі за видобуті природний газ і газовий конденсат за липень 2011року по терміну сплати 30.08.11р., за серпень 2011р. по терміну сплати 30.09.11р., за вересень 2011р. по терміну сплати 28.10.11р., за жовтень 2011р. по терміну сплати 30.11.11р., плати за користування надрами для видобування корисних копалин за ІІІ квартал 2011р. по терміну сплати 18.11.11р. протягом визначених строків згідно поданих податкових розрахунків.

Відмовляючи у задоволенні адміністративного позову, суд першої інстанції виходив з того, що грошові зобов'язання є узгодженими в розумінні податкового законодавства, однак не сплачені у встановлені законом строки; договори про розстрочення є розірваними у відповідності до вимог законодавства.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Відповідно до приписів статті 260 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному місяцю.

Платник самостійно складає розрахунок податкових зобов'язань з рентної плати, у якому визначає та/або уточнює суму податкового зобов'язання з рентної плати, за формою, затвердженою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.

Платник протягом 20 календарних днів після закінчення податкового (звітного) періоду подає податковий розрахунок органу державної податкової служби: за місцезнаходженням ділянки надр, межі якої визначені в отриманому платником спеціальному дозволі на користування надрами для видобування (у тому числі під час геологічного вивчення) вуглеводневої сировини, у разі розміщення такої ділянки в межах території України; за місцем перебування на обліку як платника податків і зборів у разі розміщення ділянки надр, межі якої визначено в отриманому платником спеціальному дозволі на користування надрами для видобування (у тому числі під час геологічного вивчення) вуглеводневої сировини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.

Відповідно до пункту 260.7 статті 260 Податкового кодексу України сума податкових зобов'язань з рентної плати, визначена у податковому розрахунку за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такого податкового розрахунку з урахуванням фактично сплачених авансових внесків.

Згідно із підпунктом 263.11.1 пункту 263.11 статті 263 Податкового кодексу України платник плати за користування надрами для видобування корисних копалин до закінчення визначеного розділом II цього Кодексу граничного строку подання податкових розрахунків за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, подає за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, податкові розрахунки з плати за користування надрами для видобування корисних копалин органу державної податкової служби: за місцезнаходженням у межах території України ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини; за місцем обліку платника у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.

Згідно пункту 263.12 статті 263 Податкового кодексу України, платник податку протягом десяти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкового розрахунку за податковий (звітний) період сплачує податкові зобов'язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у сумі, визначеній в розрахунку з плати, поданому ним органу державної податкової служби.

Пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України визначено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (49.18.1.); календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (49.18.2).

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно із пунктом 126.1 статті 126 названого Кодексу у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Перевіркою встановлено, що в порушення п. 57.1, ст. 57 Податкового кодексу України ДК «Укргазвидобування» HAK «Нафтогаз України» несвоєчасно сплатило самостійно визначене грошове зобов'язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення за 3 квартал 2011 року.

Так, грошове зобов'язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин гагальнедержавного значення за 3 квартал 2011 року згідно з розрахунками від 19.10.11р. № 9008913308 в загальній сумі 1521610,46 грн та від 20.11.11р. № 9008419963, № 9009369849, № 9009369841, № 9009369929, № 9009369941, № 9009369918 та № 9009370206 в загальній сумі 13 798 425,57 грн. по строку сплати 19.11.11р. фактично було сплачено 23.11.11р., тобто з затримкою строків сплати на 4 дні.

Також, перевіркою встановлено, що в порушення п. 57.1, ст. 57 Податкового кодексу України ДК «Укргазвидобування» HAK «Нафтогаз України» несвоєчасно сплачено самостійно визначене грошове зобов'язання з рентної плати за природний газ, що видобувається в Україні.

Так, згідно з розрахунками від 16.08.11р. № 9006668379, № 9006668846, № 9006674641 грошове зобов'язання з рентної плати за природний газ, що видобувається в Україні, за липень 2011 року в загальній сумі 2 156 292,74 грн по строку сплати 30.08.11р. фактично було сплачено 31.11.11р., тобто з затримкою строків сплати на 92 дні; від 16.09.11р. № 9007560661, № 9007560653, № 9007560916, № 9007560671, № 9007560666 та № 9007562037 та від 13.09.11р. № 9007413739 - за серпень 2011 року в сумі 7 476 02.8,82 грн. по строку сплати 30.09.11р. фактично було сплачено 30.11.11р., тобто з затримкою строку сплати на 61 день; від 13.10.11р. № 9008477096 та від 17.10.11р. № 9008643492, № 9008649065, № 9006649060, № 9008648260, № 9008643489 - за вересень 2011 року в загальній сумі 7 403 710,93 грн. по строку сплати 30.10.11р. фактично було сплачено 30.11.11р., тобто з затримкою строку сплати на 31 день; від 15.11.11р. № 9011043040 та від 17.11.11 № 9011200873, №9011198381, №9011200845, №9011200880 -за жовтень 2011 року в загальній сумі 15 595 489,09 грн. по строку сплати 30.11.11р. фактично було сплачено 21.12.11р., тобто з затримкою строку сплати на 21 день; згідно з рішеннями ДПС України про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання від 12.05.11р. № 28 у сумі 786 411,28 грн. та від 30.07.11р. № 61 у сумі 5 312 008 грн. по строку сплати 12.10.11р. фактично було сплачено 30.11.11р., тобто з затримкою строку сплати на 49 днів; від 08.10.11р. № 17 у сумі 657 675 грн, від 29.04.11р. № 7 у сумі 463 024,41 грн, та від 08.10.11р. № 36 у сумі 130 280,92 грн. по строку сплати 07.10.11р. фактично було сплачено 30.11.11р., тобто з затримкою строку сплати на 54 дні.

Крім того, перевіркою встановлено, що в порушення п. 57.1, ст. 57 Податкового кодексу України ДК «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України» несвоєчасно сплачено самостійно визначене грошове зобов'язання з рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в Україні.

Так, згідно з розрахунками від 16.08.11р. № 9006668378, №9006668846 та № 9006674641 грошове зобов'язання з рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в Україні, за липень 2011 року в загальній сумі 3 058 259,73 грн. по строку сплати 30.08.11р. фактично було сплачено 31.11.11р., тобто з затримкою строку сплати на 92 дні; від 13.09.11р. № 9007413739 та від 16.09.11р. № 9007560916, № 9007560671, №9007560666, № 9007562037, № 9007560653, № 9007562037 - за серпень 2011 року в загальній сумі 9 356 450,85 грн. по строку сплати 30.09.11р. фактично було сплачено 30.11.11р., тобто з затримкою строку сплати на 61 день; від 13.10.11р. № 9008477096 - за вересень 2011 року у сумі 1 714 975,31 грн. по строку сплати 30.10.11р. фактично було сплачено 30.11.11р., тобто з затримкою строку сплати в 31 день; від 15.11.11р. № 90011043040 та від 17.11.11р. За 9011198381, № 9011200856, № 9011200883, № 9011200873, № 9011200845, № 9011200880 - за жовтень 2011 року в загальній сумі 9 108 235,63 грн. по строку сплати 30.11.11р. фактично було сплачено 14.12.11р. у сумі 1 742 258,65 грн. та 15.12.11р. у сумі 7 393 260,32 грн., тобто з затримкою строку сплати на 14 та 15 днів; згідно з рішеннями ДПС України про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання від 29.04.11р. № 28 у сумі 3 860 405,36 грн., від 30.06.11р. № 50 у сумі 4 923 680 грн., від 30.07.11р. № 61 у сумі 4 735 752 грн. по строку сплати 12.10.11р. фактично було сплачено 30.11.11р., тобто з затримкою строку сплати на 49 днів; згідно з рішеннями ДПС України про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання від 29.04.11р. № 37 у сумі 2 029 802,27 грн., від 29.07.11р. № 67 у сумі 1 796 781,27 грн. по строку сплати 07.10.11р. фактично було сплачено 30.11.11р., тобто з затримкою строку сплати на 54 дні.

Водночас, аналізуючи доводи відповідача щодо строку сплати рентної плати за природний газ та газовий конденсат за липень 2011 року - 30.08.11р., судом першої інстанції вірно зауважено, що відповідно до пункту 49.20 статті 49 Податкового кодексу України якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Останній день подання податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні за звітний період липень 2011 року припадав на 20.08.11р., суботу, тобто вихідний день. Отже із врахуванням приписів пункту 49.20 статті 49 Податкового кодексу України граничний строк подання податкового розрахунку із рентної плати за липень 2011 року є операційний (банківський) день, що настає за вихідним - 22.08.2011 (понеділок).

З огляду на приписи пункту 57.1 статті 57 та пункту 260.7 статті 260 Податкового кодексу України 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку з рентної плати за липень 2011 року припадав на 01.09.11р.

Водночас, враховуючи, що фактично грошові зобов'язання із рентної плати за липень 2011 року по строку сплати 01.09.11р. були сплачені позивачем лише 31.11.11р., що перевищує 30 календарних днів зазначених в статті 126 Податкового кодексу України, на суму штрафних санкцій, накладених оскаржуваними податковими повідомленнями-рішеннями це не впливає.

При цьому, позивачем не заперечується несвоєчасна сплата ним узгоджених грошових зобов'язань, натомість позивач обумовлює виникнення несвоєчасної сплати відповідних грошових зобов'язань, наявністю рішень органу державної податкової служби про розстрочення грошових зобов'язань та відсутністю можливості реалізувати свою продукцію, оскільки остання перебувала у податковій заставі, а відповідач, в свою чергу, не вжив заходів щодо погашення податкового боргу шляхом реалізації заставного майна, всупереч ст.95 Податкового кодексу України.

Під час нового розгляду даної справи, судом першої інстанції були враховані висновки суду касаційної інстанції, викладені в ухвалі від 12.03.15р. щодо дослідження процедури розірвання договорів про розстрочення грошових зобов'язань та встановлено наступне.

На вимогу суду першої інстанції, відповідачем були надані рішення органів державної податкової служби про скасування розстрочення грошових зобов'язань від 07.10.11р. №67/с, від 12.10.11р. №20, від 07.10.11р. №37/с, від 07.10.11р. №36/с, від 12.10.11р. №31, від 12.10.11р. №36, якими були скасовані рішення про розстрочення грошових зобов'язань.

Судом першої інстанції встановлено, що відповідачем прийняті 29.04.11р. рішення про розстрочення грошових зобов'язань №37, №36 та укладено договори про розстрочення грошових зобов'язань позивача.

Також, 29.07.11р. відповідачем прийнято рішення про розстрочення грошових зобов'язань №67, №28 та укладено договір про розстрочення грошових зобов'язань №18 від 29.07.11р. та №12 від 12.05.11р.; №11 від 12.05.11р.

30.07.11р. прийнято рішення про розстрочення грошових зобов'язань №61, між Позивачем та Відповідачем укладено договори про розстрочення грошових зобов'язань №21 від 30.07.11р.; №22 від 30.07.11р.

30.06.2011р. відповідачем прийнято рішення про розстрочення грошових зобов'язань №50, та укладено між сторонами договір про розстрочення грошових зобов'язань від 30.06.11р. №14.

У зв'язку з порушенням платником податків умов погашення розстроченого грошового зобов'язання та наявністю податкового боргу із грошових зобов'язань, які виникли після укладення договорів про розстрочення, рішеннями ДПС України №36 від 12.10.11р., №19 від 12.10.11р., № 20 від 12.10.11р. №27 від 12.10.11р., № 31 від 12.10.11р., №32 від 12.10.11р., № 35 від 12.10.11р. скасовано розстрочення грошових зобов'язань позивача.

Відповідно до пункту підпункту 100.12.2 пункту 100.12 статті 100 Податкового кодексу України договори про розстрочення (відстрочення) можуть бути достроково розірвані з ініціативи контролюючого органу в разі, якщо:

з'ясовано, що інформація, подана платником податків при укладенні зазначених договорів, виявилася недостовірною, перекрученою або неповною;

платник податків визнається таким, що має податковий борг із грошових зобов'язань, які виникли після укладення зазначених договорів;

платник податків порушує умови погашення розстроченого грошового зобов'язання чи податкового боргу або відстроченого грошового зобов'язання чи податкового боргу.

Згідно з пунктом 100.13 статті 100 Податкового кодексу України порядок розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків встановлюється центральним органом державної податкової служби або спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи в межах їх повноважень.

Відповідно до пункту 4.4 Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.10р. №1036, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.12.10р. за №1431/18726 (далі - Порядок), з ініціативи органу державної податкової служби, що уклав договір про розстрочення (відстрочення), орган державної податкової служби вищого рівня, який прийняв рішення про розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу), розриває цей договір, про що повідомляє платника податків та відповідний орган державної податкової служби.

У такому випадку підрозділ погашення податкового боргу письмово повідомляє підрозділ обліку та звітності та структурні підрозділи, які здійснюють адміністрування відповідних податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), пені, для здійснення заходів по нарахуванню пені та відповідних штрафних санкцій відповідно до норм чинного законодавства.

Рішення про скасування розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) оформляється на бланку відповідного органу державної податкової служби.

При цьому рішення про розстрочення (відстрочення) скасовується в повному обсязі (за всіма платежами) з одночасним проведенням нарахування процентів за фактичний строк користування розстроченням (відстроченням).

Пунктом 4.5 Порядку передбачено, що рішення про скасування раніше прийнятого рішення про розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) є підставою для дострокового розірвання договору. У п. 6.4 "Особливі умови" договору робиться запис: "Договір достроково розірвано, документ від _____ № ____".

Як вбачається з положень договорів про розстрочення грошових зобов'язань, наявних в матеріалах справи, які визначають зобов'язання платника (V), платник зобов'язується забезпечити своєчасну сплату розстроченої суми грошового зобов'язання. Від дня дострокового розірвання договору платник податків зобов'язаний сплатити невнесену суму розстроченого грошового зобов'язання та суму процентів, нарахованих за фактичний строк користування розстроченням. В свою чергу, п.6.4 визначено особливі умови договору, за змістом яких: керівник податкового органу (або його заступник) зобов'язаний прийняти рішення про дострокове розірвання договору та рішення про надання розстрочки, якщо платник: накопичує новий податковий борг (не сплачує поточні платежі) або не сплачує чергову частку розстрочених податкових зобов'язань та не сплачує нараховані та таку суму проценти. Наявні відмітки про дострокове розірвання договорів та відповідне рішення про скасування розстрочення грошових зобов'язань.

За приписами пунктів 4.6 та 4.7 Порядку з дня, наступного за днем розірвання договору, на розстрочені (відстрочені) суми, що залишились не сплаченими, нараховуються пеня та штраф у розмірах, передбачених Податковим кодексом України.

З дня дострокового розірвання договору платник податків зобов'язаний сплатити невнесену суму розстрочених (відстрочених) грошових зобов'язань (податкового боргу) та суму процентів, нарахованих за фактичний строк дії розстрочення (відстрочення).

Пункт 4.9 Порядку передбачає, що рішення про скасування розстрочення (відстрочення) та дострокове розірвання договору за ініціативою органу державної податкової служби може бути оскаржене у порядку, встановленому Кодексом для оскарження рішень органу державної податкової служби щодо нарахованої суми грошових зобов'язань.

Разом з тим, як встановлено судом першої інстанції та не заперечується апелянтом, рішення органів державної податкової служби про скасування розстрочення грошових зобов'язань ПАТ «Укргазвидобування» не оскаржувались.

Також судом першої інстанції вірно встановлено, що грошові зобов'язання, за якими виникло прострочення платежів є узгодженими, а відтак колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що товариством порушено терміни сплати узгоджених сум грошового зобов'язання, визначених Податковим кодексом України.

Згідно з пунктом 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Пунктом 36.5 статті 36 Податкового кодексу України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Згідно пункту 38.1 статті 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Виходячи з аналізу навдених правових норм, Податковий кодекс України не ставить обов'язок платника податків щодо своєчасної сплати узгодженого податкового зобов'язання у залежність від наявності/відсутності коштів у платника податків для сплати такого зобов'язання, натомість приписами податкового законодавства передбачено застосування до платника податків штрафних (фінансових) санкцій за прострочення строків сплати узгодженого грошового зобов'язання.

Приймаючи до уваги те, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду доводами апелянта не спростовані, колегія суддів дійшла висновку про відсутність правових підстав для задоволення апеляційної скарги.

Керуючись ст.ст.195, 196, 200, 205, 206 КАС України, Київський апеляційний адміністративний суд

У Х В А Л И В:

апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.05.15р. у справі №2а-6313/12/2670 - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.05.15р. у справі №2а-6313/12/2670 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання у повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуюча суддя Шелест С.Б.

Судді : Пилипенко О.Є.

Романчук О.М.

Повний текст ухвали складений: 25.06.15р.

.

Головуючий суддя Шелест С.Б.

Судді: Романчук О.М

Пилипенко О.Є.