Постанова № 45546164, 17.06.2015, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.06.2015
Номер справи
812/133/15
Номер документу
45546164
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

10.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

17 червня 2015 рокуСєвєродонецькСправа № 812/133/15

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Борзаниці С.В.,

при секретарі судового засідання: Радіонової Ю.А.,

за участю :

представника позивача не прибув.,

відповідача не прибув.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Кремінського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення суми матеріального забезпечення у розмірі 9967,01 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Краснолуцький міський центр зайнятості звернувся з позовом до ОСОБА_1 про стягнення суми матеріального забезпечення, посилаючись на наступні обставини.

З 16.07.2013 по 17.10.2013 в Краснолуцькому міському центрі зайнятості перебувала на обліку як безробітна ОСОБА_1. На підставі заяви ОСОБА_1 від 16.07.2013 їй було надано статус безробітної особи з виплатою допомоги по безробіттю.

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 20 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, його територіальні органи з метою реалізації завдань, покладених на них відповідно цього Закону та Закну № 5067-VІ від 05.07.2012, взаємодіють з органами державної податкової служби шляхом обміну відповідною інформацією про отримані особами, зареєстрованими в установленому порядку як безробітні, доходів від здійснення підприємницької діяльності, роботи за кордоном, виконання роботи за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими угодами (договорами).

На підставі вищезазначеної норми було проведено звірку достовірності даних, які є підставою для надання виплати матеріального забезпечення з урахування страхового стажу безробітним особам, та даними, отриманими за результатами інформаційного обміну між Державним центром зайнятості та державною податковою службою України.

За даними обміну інформацією зясовано, що ОСОБА_1 в період отримання матеріального забезпечення надавала послуги ПрАТ «Страхова компанія СЕБ ОСОБА_2». За результатами перевірки достовірності наданих особою під час отримання права на виплату матеріального забезпечення (акт № 144 від 16.04.2014) встановлено, що ОСОБА_1 за ІІІ квартал отримувала дохід з ознакою 102, виплата відповідно до умов цивільно-правового договору.

У звязку з порушенням ОСОБА_1 положень ч.ч. 2, 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», вона повинна відшкодувати нанесені матеріальні збитки на суму 9967,01 грн., яку позивач просить примусово стягнути з відповідача.

Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, надав заяву про розгляд справи без його участі.

У судове засідання відповідач не зявився, суд вживав заходи щодо належного повідомлення відповідача про дату, час та місце судового розгляду. Згідно акту №260 від 19.05.2015, № 473 від 04.06.2015 (а.с. 45, 70), неможливо надіслання поштового відправлення, ухвал суду та повісток про виклик до суду в адміністративній справі № 812/133/15, відповідачу по справі ОСОБА_1 за адресою: вул.Горького, 69, м.Міусинськ, Луганська обл., 94533, оскільки згідно листа в.о. директора ЛД УДППЗ Укрпошта від 24 лютого 2015 року № 113 з 07 листопада 2014 року не здійснюється пересилання пошти у Луганській області до/з міст обласного значення: Луганськ, Алчевськ, Антрацит, Брянка, Кіровськ, Красний Луч, Краснодон, Первомайськ, Ровеньки, Свердловськ, Стаханів та населених пунктів, підпорядкованих цим міським радам; до/з населених пунктів у районах: Антрацитівський, Краснодонський, Лутугинський, Перевальський, Свердловський, Слов`яносербський. Повідомити відповідача телефонограмою про дату та час судового засідання, за номером засобу звязку, зазначеному у адміністративному позові суд таож не мав можливості з причини відсутності звязку із абонентом за зазначеним номером (а.с. 64, 71). Альтернативні засоби звязку із відповідачем суду невідомі.

З урахуванням вищезазначеного, повідомлення позивача відбувалось шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Луганського окружного адміністративного суду інформації щодо відкриття провадження з відновлення втраченого провадження у справі, списку осіб, яким неможливо направити судові рішення, повідомлення про виклик в судове засідання.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд приходить до наступного.

Відповідно до наданих позивачем матеріалів судом встановлено, що ОСОБА_1 з 16.07.2013 була зареєстрована в Краснолуцькому міському центрі зайнятості як така, що шукає роботу. У статусі безробітної остання перебувала на обліку в Краснолуцькому міському центрі зайнятості, що підтверджується персональною карткою №120713071600002 Краснолуцького МЦЗ від 16.07.2013 та відвідувала центр зайнятості з метою підбору роботи (а.с.7-13).

Відповідними наказами Краснолуцького МЦЗ Відносно ОСОБА_1 приймалися накази про призначення та виплату допомоги по безробіттю, після чого наказом від 23.10.2013 №НТ 131023 припинена виплата допомоги по безробіттю у звязку з працевлаштуванням безробітного з 18.10.2013 та припинена реєстрація безробітного (а.с.16).

Відповідно до Акту розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 144 від 04.04.2014 головним спеціалістом Краснолуцького міського центру зайнятості було проведено розслідування відносно ОСОБА_1, в результаті якого було встановлено, що остання не надала до центру зайнятості відомості, що впливають на виплати матеріального забезпечення, а саме: в перод отримання матеріального забезпечення надавала послуги ПрАТ «Страхова компанія СЕБ ОСОБА_2» (а.с.17-19).

Наказом Краснолуцького міського центру зайнятості від 04.04.2014 № 73 зобовязано відповідних працівників центру зайнятості вжити заходів з повернення ОСОБА_1 незаконно отриманих коштів за період з 08.08.2013 по 17.10.2013 у сумі 9967,01 грн., яка підтверджується бухгалтерською довідкою (а.с.21, 24).

Відповідно до наказу Луганського обласного центру зайнятості від 15.04.2015 № 63 «Щодо роботи Краснолуцького міського центру зайнятості» з метою організації належної роботи обласної служби зайнятості та оптимізації видатків дебіторська, кредиторська заборгованість та заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Краснолуцького міського центру зайнятості передана Кремінського районному центру зайнятості за актом прийому передачі.

На підставі зазначеного наказу були внесені зміни та доповнення до Положення про Кремінський районний центр зайнятості. Пунктами 1.7, 1.10 Змін та доповнень до Положення про Кремінський районний центр зайнятості, затверджених Луганським обласним центром зайнятості від 24.04.2015, пункт 8 Положення викладено в наступній редакції: «Центр є правонаступником Краснолуцького міського центру зайнятості» (а.с.49-61).

Внаслідок чого право вимоги про стягнення з ОСОБА_1 суму боргу в розмірі 9967,01 грн. на момент винесення постанови належить Кремінському районному центру зайнятості.

Законом України «Про зайнятість населення» передбачено, що безробітними визнаються особи віком від 15 до 70 років, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готові та здатні приступити до роботи.

Відповідно до статті 8 Закону України від 02 березня 2000 року № 1533-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління на випадок безробіття, провадження збору на акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Згідно положень статті 36 Закону № 1533-III застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

У разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.

Порядком розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України 13.02.2009 № 60/62, визначено, що розслідування згідно з цим Порядком здійснюється шляхом проведення перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітної та виплати їй матеріального забезпечення, що зазначені у документах, поданих особою до державної служби зайнятості під час її реєстрації та протягом періоду її перебування на обліку як безробітної.

Порядок № 60/62 є нормативно-правовим актом у розумінні статті 117 Конституції України та підлягає застосуванню відповідно до пункту 2 частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення про повернення коштів особою чи роботодавцем оформлюється наказом. Протягом двох робочих днів після прийняття рішення центр зайнятості надсилає особі чи роботодавцю рекомендованим листом повідомлення про необхідність протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення повернути незаконно виплачені кошти (пункт 7 Порядку № 60/62).

Пунктом 8 Порядку № 60/62 регламентовано, що у разі неможливості вручення повідомлення про необхідність повернення коштів з підстав, передбачених абзацом першим пункту 132 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 року № 1155, відмови особи чи роботодавця повернути кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.

Рішення центру зайнятості щодо повернення коштів у відповідності із пунктом 9 Порядку № 60/62 може бути оскаржено в центрі зайнятості вищого рівня або в судовому порядку.

Судом вживалися передбачені нормами КАС України заходи щодо встановлення точного місця реєстрації відповідача ОСОБА_1 Однак відповідно до відповіді управління Державної міграційної служби України у Луганській області здійснити перевірку та надати відомості відносно громадянки ОСОБА_1 щодо реєстрації або зняття з реєстраційного обліку, документування паспортом громадянина України та інші персональні дані не мають можливості у звязку з проведенням на території Луганської області активної фази антитерористичної операції з бойовими діями (а.с.42).

У звязку з чим суд приймає рішення на підставі наявних доказів по справі та вважає доведеним факт порушення відповідачем положень статті 36 Закону № 1533-III, внаслідок чого в наявності підстави для стягнення з ОСОБА_1 визначених сум.

За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 105, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Кремінського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення суми матеріального забезпечення у розмірі 9967,01 грн. задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Кремінського районного центру зайнятості (код ЄДРПОУ 13392728, вул. Красна, 6б, м. Кремінна, Луганська обл., 92900) суму матеріального забезпечення у розмірі 9967,01 грн. (девять тисяч девятсот шістдесят сім гривень 01 копійка).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанову складено в повному обсязі 22 червня 2015 року.

Суддя ОСОБА_3