ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"24" червня 2015 р. Справа № 809/2479/15
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Черепій П.М., розглянувши матеріали адміністративного
позову Колективного науково-виробничого підприємства "Нафтогазтехсервіс"
до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області
про визнання протиправними та скасувати акт перевірки №6508/23-2/22188145 від 15.08.2011 року та податкові повідомлення-рішення № НОМЕР_1, № НОМЕР_2 від 25.02.2014 року,-
В С Т А Н О В И В:
24.06.2015 року Колективне науково-виробниче підприємство "Нафтогазтехсервіс" звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасувати акт перевірки №6508/23-2/22188145 від 15.08.2011 року та податкові повідомлення-рішення № НОМЕР_1, № НОМЕР_2 від 25.02.2014 року.
З'ясовуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі та дотримання позивачем вимог до позовної заяви, суддя зазначає наступне.
Згідно частини 1 статті 89 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, повинна сплатити судовий збір.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України, до позовної заяви додаються документи про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позовна вимога про скасування рішення субєкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
В даному випадку, майнового характеру є вимога Колективного науково-виробничого підприємства "Нафтогазтехсервіс" про скасування податкових повідомлень-рішень про визначення грошового зобовязання платника податку.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 19.09.2013 року, що набрав чинності 23.10.2013 року, внесено зміни до частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", згідно якої ставки судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати, та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" визначено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 01.01.2015 року становить 1218 гривень.
Колективним науково-виробничим підприємством "Нафтогазтехсервіс" долучено квитанцію від 23.06.2015 року на сплату судового збору 73,08 грн., розмір якого в даний час не передбачений законодавством при зверненні до суду вимоги, яка є майновою.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на вказане суддя приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху.
На підставі наведеного, керуючись частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Колективного науково-виробничого підприємства "Нафтогазтехсервіс" до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасувати акт перевірки №6508/23-2/22188145 від 15.08.2011 року та податкові повідомлення-рішення № НОМЕР_1, № НОМЕР_2 від 25.02.2014 року - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків шляхом подання документа про сплату судового збору до 08 липня 2015 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Черепій П.М.