ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
з питань витребування доказів
08 грудня 2014 року Справа № 808/6724/14 м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Державної податкової інспекції у Запорізькому районі Головного управління Міндоходів у Запорізької області
про визнання незаконною та скасування вимоги,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Запорізького окружного адміністративного суду перебуває справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Запорізькому районі Головного управління Міндоходів у Запорізької області в якому позивач просить суд визнати незаконною та скасувати Вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 05.09.2014 №Ф-502-25 направлену відповідачем до позивача з вимогою про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску, штрафів та пені на загальнообовязкове соціальне страхування у сумі 11408 грн. 07 коп.
08.12.2014 позивачем до суду подано клопотання про витребування у відповідача доказів - звітності позивача щодо доходів, з яких ним нараховано та сплачено суми єдиного внеску. Позивач обґрунтовує своє клопотання кадровою зміною бухгалтерів, що ведуть звітність позивача. У зв'язку з цим, позивач не може надати витребувані ухвалою суду від 03.11.2014 документи.
Позивачем подано до суду заяву про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Відповідач повідомлений належним чином про дату, час і місце судового розгляду справи у судове засідання не прибув. Заяв, клопотань не подавав.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, суддя вважає, що клопотання позивача не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч.1 ст.73 КАС України особи, які беруть участь у справі та обґрунтовано вважають, що надання потрібних доказів стане згодом неможливим або ускладненим, мають право просити суд забезпечити ці докази.
Відповідно до ст.74 КАС України суд забезпечує докази допитом свідків, призначенням експертизи, витребуванням та оглядом письмових або речових доказів, у тому числі за місцем їх знаходження.
Як зазначено у ч.1 ст75 КАС України, у заяві про забезпечення доказів повинні бути зазначені докази, які необхідно забезпечити; обставини, що можуть бути підтверджені цими доказами; обставини, які свідчать про те, що надання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим, а також справа, для якої потрібні ці докази, або з якою метою потрібно їх забезпечити. До заяви про забезпечення доказів додається документ про сплату судового збору.
Позивачем не доведено, що надання доказів, які мають бути забезпеченні, стане згодом неможливим, ускладненим.
Також, позивачем не надано до вказаного клопотання документу про сплату судового збору.
Згідно з ч.3 ст.71 КАС України якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази. Про витребування доказів або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про відмову у витребуванні доказів окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи.
Згідно з пп.3 п.2.1 «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», затвердженої 09.09.2013 наказом Міністерства доходів і зборів України №455, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19.09.2013 за №1622/24154 платниками єдиного внеску є: фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
У п.4.1 «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» зазначено наступне: нарахування єдиного внеску: 1) єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, які не зменшені на суму відрахувань податків, інших обов'язкових платежів, що відповідно до Закону сплачуються із зазначених сум, та на суми утримань, що здійснюються відповідно до Закону або за договорами позики, придбання товарів та виплат чи на інші цілі за дорученням отримувача; 2) єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.
Відповідно до п.4.1 «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», затвердженого 09.09.2013 наказом Міністерства доходів і зборів України №454, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 за №1628/24160, звіт формується на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону нараховується єдиний внесок.
Згідно з п.44.1 ст.44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту. У випадках, передбачених статтею 216 Цивільного кодексу України, платниками податків вносяться відповідні зміни до податкової звітності у порядку, визначеному статтею 50 цього Кодексу.
З урахуванням вище викладеного чинним законодавством покладено саме на субєкта господарювання позивача ведення обліку доходів і витрат, зберігання первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Отже, кадрова зміна бухгалтерів (навіть документально не доведена позивачем) не повинна впливати на стан збереження первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Звідси, у задоволенні клопотання позивача про витребування доказів має бути відмовлено.
Керуючись ст.ст.71, 73-75, 160, 165 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про витребування у Державної податкової інспекції у Запорізькому районі Головного управління Міндоходів у Запорізької області звітності позивача щодо доходів, з яких ним нараховано та сплачено суми єдиного внеску.
Ухвала набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.
Ухвала оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.
Суддя О.О. Прасов