Справа № 200/11299/15-п
Провадження № 3/200/1360/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2015 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська
у складі: судді Левч В.І.
секретаря Кравченко Г.В.
з участю прокурора Карпенка Р.І.
розглянувши матеріал, який надійшов з прокуратури Бабушкінського району м. Дніпропетровська відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНПП НОМЕР_1, уродженки С. Хутірське, Петриківського району, Дніпропетровської області, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_2, заміжньої, працюючої заступником головного лікаря з економічних питань КЗ «ДОСПК», яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 172-9 ч. 1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, відповідно до наказу головного лікаря КЗ «Дніпропетровська обласна станція переливання крові» № 61/І-К від 01.06.2000 у період із 01.06.2000 р. по теперішній час обіймає посаду заступника головного лікаря з економічних питань Комунального закладу «Дніпропетровська обласна станція переливання крові» (м.Дніпропетровськ, вул. Г.Сталінграду, 17).
ОСОБА_1, як заступник головного лікаря з економічних питань, відповідно до Посадової інструкції здійснює керівництво роботою по техніко-економічному плануванню, організовує систематичний контроль за ходом виконання планових показників, організовує та забезпечує фінансово-економічну діяльність закладу, інші, тобто являється посадовою особою, на яку покладено організаційно-розпорядчі функції.
Юридична особа - Комунальний заклад «Дніпропетровська обласна станція переливання крові» створена органом місцевого самоврядування, а тому, відповідно до п. 3 ч.2 ст. 81 Цивільного кодексу України, цей заклад є юридичною особою публічного права.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи в період з 01.06.2000 р. по теперішній час посадовою особою юридичної особи публічного права особою, прирівняною до осіб, уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являється субєктом, на якого поширюється дія цього Закону.
При цьому, відповідно до абз.1 ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» субєкти декларування (у тому числі посадові особи юридичних осіб публічного права) зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону. Неподання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», є корупційним правопорушенням.
Крім того, відповідно до частин 6 і 7 ст.5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (в діючій до 26.04.2015 редакції), ч. 7 ст. 53 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, які беруть участь у запобіганні, виявленні, а в установлених законом випадках - у здійсненні заходів щодо припинення корупційних правопорушень, відновленні порушених прав чи інтересів фізичних та юридичних осіб, інтересів держави, є підприємства, установи, організації незалежно від підпорядкованості та форми власності, їх посадові та службові особи. Посадові і службові особи юридичних осіб, їх структурних підрозділів у разі виявлення корупційного правопорушення чи одержання інформації про вчинення такого правопорушення працівниками відповідних юридичних осіб, їх структурних підрозділів зобов'язані у межах своїх повноважень ужити заходів щодо припинення такого правопорушення та негайно письмово повідомити про його вчинення спеціально уповноважений суб'єкт у сфері протидії корупції.
Наказами головного лікаря Комунального закладу «Дніпропетровська обласна станція переливання крові» № 1 від 02.01.2014 та № 7 від 02.01.2015 було затверджено план заходів щодо боротьби зі злочинними проявами та корупцією у зазначеному закладі відповідно на 2014 та 2015 р.р. та призначено відповідальною за питання попередження випадків корупції та злочинних проявів, дотримання вимог чинного законодавства України з цього питання у закладі заступника головного лікаря з економічних питань ОСОБА_1
Планом заходів щодо боротьби зі злочинними проявами та корупцією на 2014-2015 р.р., підписаних ОСОБА_1, передбачено постійно проводити розяснювальну роботу щодо дотримання вимог чинного законодавства України з питань боротьби з корупцією та злочинними проявами шляхом проведення семінарів, лікарняних конференцій, тощо, на тему: «Поняття корупції та корупційних правопорушень. Заходи щодо запобігання проявам корупції та здійснення контролю за додержанням державними службовцями антикорупційного законодавства», «Здійснення заходів щодо усунення причин та умов, що сприяють корупційним діянням та інших правопорушень, повязаних з корупцією».
Відповідно до пунктів 4 і 5 Типового положення про уповноважений підрозділ (особу) з питань запобігання та виявлення корупції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 706 від 04.09.2013, основними завданнями уповноваженої особи є підготовка, забезпечення та контроль за здійсненням заходів щодо запобігання корупції; проведення перевірки фактів своєчасності подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру. Уповноважена особа відповідно до покладених на неї завдань розробляє та проводить заходи щодо запобігання корупційним правопорушенням, а також здійснює контроль за їх проведенням; у разі виявлення фактів, що можуть свідчити про вчинення корупційних правопорушень посадовими особами органу влади, а також ознак правопорушення за результатами перевірок декларацій про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, інформує в установленому порядку про такі факти керівника органу влади (апарату), а також правоохоронні органи відповідно до їх компетенції.
Упродовж 2013 та 2014 р.р. (20.03.2013 та 22.12.2014) з працівниками КЗ «Дніпропетровська обласна станція переливання крові» ОСОБА_1 проведено семінари на теми: «Корупція та заходи боротьби» і «Поняття корупції та корупційних правопорушень. Антикорупційне законодавство».
Проте, ОСОБА_1, як заступник головного лікаря та відповідальна за питання попередження випадків корупції та злочинних проявів, дотримання вимог чинного законодавства України з цього питання комунального закладу «Дніпропетровська обласна станція переливання крові», будучи обізнаною про неподання сімнадцятьма посадовими особами зазначеного закладу - головною та чотирма старшими медичними сестрами, заступником головного бухгалтера, девятьма завідувачами та одним керівником (центру і підрозділів), завідувачем лабораторного відділу декларацій про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік, тобто вчинення корупційного правопорушення, у межах своїх повноважень не ужила заходів щодо припинення такого правопорушення та негайно письмово не повідомила про його вчинення спеціально уповноважений суб'єкт у сфері протидії корупції.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи заступник головного лікаря з економічних питань закладу посадовою особою юридичної особи публічного права, а також відповідальна за питання попередження випадків корупції та злочинних проявів, дотримання вимог чинного законодавства України з цього питання комунального закладу «Дніпропетровська обласна станція переливання крові», в порушення вимог частин 6 і 7 ст.5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (в діючій до 26.04.2015 редакції), ч.7 ст.53 Закону України «Про запобігання корупції», пунктів 4 і 5 Типового положення про уповноважений підрозділ (особу) з питань запобігання та виявлення корупції, затвердженого постановою КМУ від 04.09.2013 № 706, будучи обізнаною про вчинення корупційного правопорушення сімнадцятьма посадовими особами медичного закладу (неподання декларацій про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік) у період із 01.04.2015 по 05.06.2015 не вжила у межах своїх повноважень заходів щодо припинення такого правопорушення та негайно письмово не повідомила про його вчинення спеціально уповноважений суб'єкт у сфері протидії корупції, чим вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-9 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 винною себе визнала та пояснила, що дійсно, відповідно до наказу головного лікаря КЗ «Дніпропетровська обласна станція переливання крові» № 61/І-К від 01.06.2000 у період із 01.06.2000 р. по теперішній час обіймає посаду заступника головного лікаря з економічних питань Комунального закладу «Дніпропетровська обласна станція переливання крові». В її обовязки, відповідно до Посадової інструкції, входить здійснення керівництва роботою по техніко-економічному плануванню, організація систематичного контролю за ходом виконання планових показників, організація та забезпечення фінансово-економічної діяльності закладу. Крім того, наказами головного лікаря КЗ «ДОСПК» було визначено план заходів щодо боротьби зі злочинними проявами та корупцією у вказаному закладі на 2014 та 2015 р.р. та її призначено відповідальною за питання попередження випадків корупції та злочинних її проявів, шляхом проведення розяснювальних розмов з завідувачами структурних підрозділів, лікарями.
20.03.2013 та 22.12.2014 нею з працівниками КЗ «ДОСПК» було проведено семінари на теми: «Корупція та заходи боротьби» і «Поняття корупції та корупційних правопорушень. Антикорупційне законодавство».
Вона дійсно була обізнана про неподання сімнадцятьма посадовими особами КЗ «ДОСПК» декларацій про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік, та не вжила заходів щодо припинення такого правопорушення, оскільки було багато роботи а юриста у їхньому закладі немає.
Факт вчинення правопорушення підтверджується:
витягом з наказу головного лікаря КЗ «Дніпропетровська обласна станція переливання крові» № 61/І-К від 01.06.2000, відповідно до якого ОСОБА_1 призначено на посаду заступника головного лікаря з економічних питань Комунального закладу «Дніпропетровська обласна станція переливання крові» (а.с. 9); посадовою інструкцією ОСОБА_1, відповідно до якої, остання здійснює керівництво роботою по техніко-економічному плануванню, організовує систематичний контроль за ходом виконання планових показників, організовує та забезпечує фінансово-економічну діяльність закладу, інші, тобто являється посадовою особою, на яку покладено організаційно-розпорядчі функції. (а.с. 10-11) копіями наказів головного лікаря Комунального закладу «Дніпропетровська обласна станція переливання крові» № 1 від 02.01.2014 та № 7 від 02.01.2015, відповідно до яких, затверджено план заходів щодо боротьби зі злочинними проявами та корупцією у зазначеному закладі на 2014 та 2015 р.р. та призначено відповідальною за питання попередження випадків корупції та злочинних проявів, дотримання вимог чинного законодавства України з цього питання у закладі заступника головного лікаря з економічних питань ОСОБА_1 (а.с. 12, 14) витягом з журналу проведення семінарських занять Комунального закладу «Дніпропетровська обласна станція переливання крові» (а.с. 16-17) інформацією Комунального закладу «Дніпропетровська обласна станція переливання крові» щодо подання декларацій за 2014 рік. (а.с. 19-20)Вивчивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчинені правопорушення передбаченого ст. 172-9 ч. 1 КУпАП, яке виразилося у невжитті заходів щодо протидії корупції посадовою особою місцевого самоврядування у разі виявлення корупційного правопорушення, доведена повністю та підтверджується матеріалами справи в їх сукупності.
З урахуванням обставин правопорушення, особи правопорушника, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
На підставі зазначеного, керуючись ст. 172-9 ч. 1, ст. ст. 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-9 ч. 1 КпАП України та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий сбір у розмірі 36,54 грн. (тридцять шість) грн. 54 коп. (УДСКУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, р/р 31210206700004, код платежу 22030001, Банк отримувача: ГУДКСУ в Дніпропетровській області, ЄДРПОУ 37989274, код ЄДРПОУ суду 02891368, МФО банку 805012).
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя: В.І. Левч