Рішення № 45499875, 23.06.2015, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
23.06.2015
Номер справи
233/2667/15-ц
Номер документу
45499875
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

233 № 233/2667/15-ц

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2015 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області у складі: головуючого судді Каліуш О. В., при секретарі Радченко Н.А., за участю прокурора Чернякової Г.О., представника відповідача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Костянтинівка цивільну справу за позовом Костянтинівського міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_2 до Костянтинівського медичного училища про стягнення грошових коштів,

В С Т А Н О В И В:

Костянтинівський міжрайонний прокурор Донецької області 13.05.2015 р. звернувся до суду в інтересах ОСОБА_2 з позовом до Костянтинівського медичного училища про стягнення грошових коштів у розмірі 30153 грн., в обґрунтування якого зазначив наступне:

ОСОБА_2 з 01.09.2012 р. навчається у Костянтинівському медичному училищі, яке відповідно до Статуту віднесене до вищого навчального закладу 1 рівня акредитації, та щомісячно з вересня 2012 року по січень 2013 року включно отримує стипендію у розмірі 550 грн., також у листопаді 2012 року нараховано додатково 20 грн.

Батько студентки ОСОБА_2 ОСОБА_3 на день вступу до училища мав стаж підземних робіт 19 років 04 місяці 11 днів.

ОСОБА_2 з урахуванням ч.1 ст.5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» (якоюпередбачено, що діти, батьки яких мають стаж підземної роботи не менш, як 15 років, зараховуються поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України для навчання за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів з гарантованою виплатою за рахунок коштів державного бюджету стипендії в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб) має право на отримання стипендії у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Однак за весь час навчання, а саме з вересня 2012 року по січень 2013 року, стипендія ОСОБА_2 нараховувалась на загальних підставах та була нижчою за рівень пожиточного мінімуму для працездатних осіб, за інший період взагалі не нараховувалась.

Статтею 12 Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік» визначено прожитковий мінімум для працездатних осіб, який з 01.01.2012 р. по 31.03.2012 р. становив 1073 грн., з 01.04.2012 р. по 30.06.2012 р. 1094 грн., з 01.07.2012 р. по 30.09.2012 р. 1102 грн., з 01.10.2012 р. по 30.11.2012 р. 1118 грн., з 01.12.2012 р. по 31.12.2012 р. 1134 грн.

Згідно з п.3 «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» зупинено дію положень окремих законів та визначено перелік законів, які застосовуються у порядку та розмірах, встановлених КМУ, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного Фонду України на 2012 рік. До вказаного переліку Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці» не входив, відповідно його дію не було зупинено.

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб становив з 01.01.2013 р. по 31.11.2013 р. 1147 грн., з 01.12.2013 р. по 31.12.2013 р. 1218 грн.

Згідно з п. 4 «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» зупинено дію положень окремих законів та визначено перелік законів, які застосовуються у порядку та розмірах, встановлених КМУ, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного Фонду України на 2013 рік. До вказаного переліку Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці» не входив, відповідно його дію не було зупинено.

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2014 р. по 31.12.2014 р. становив 1218 грн.

Згідно з п. 6-7 «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» зупинено дію положень окремих законів та визначено перелік законів, які застосовуються у порядку та розмірах, встановлених КМУ, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного Фонду України на 2014 рік. До вказаного переліку Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці» не входив, відповідно його дію не було зупинено.

Таким чином, ОСОБА_2 мала отримувати стипендію у вересні 2012 року в сумі 1102 грн., з 01.10.2012 р. по 30.11.2012 р. 1118 грн., з 01.12.2012 р. по 31.12.2012 р. 1134 грн., у січні 2013 р. 1147 грн., з 01.02.2014 р. по 31.12.2014 р. 1218 грн., в той час як Костянтинівським медичним училищем стипендія ОСОБА_2 нараховувалася на загальних підставах та не за весь період навчання, внаслідок чого ОСОБА_2 недоотримала стипендію у сумі 30153 грн.

У судовому засіданні прокурор Чернякова Г.О. позов підтримала за наведених у позовній заяві підстав.

Позивач ОСОБА_2 до суду не зявилася, надавши заяву про розгляд справи у її відсутність та з посиланням на підтримання позову.

Представник відповідача за довіреністю ОСОБА_1 у судовому засіданні позов не визнав за підстав, аналогічних викладеним у письмових запереченнях проти позову, а саме:

Відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту» фінансування державних навчальних закладів та установ, організацій, підприємств системи освіти здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів, коштів галузей народного господарства, державних підприємств і організацій, а також додаткових джерел фінансування.

Відповідно до ст.51 Закону України «Про освіту» особи, які навчаються у навчальних закладах, мають право на забезпечення стипендією у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України від 12.07.2004 р. №882.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2004 р. №882 «Питання стипендіального забезпечення» затверджено порядок призначення і виплати стипендії. Дія цього порядку поширюється на осіб, які навчаються у навчальних закладах, установах за рахунок коштів відповідних бюджетів.

Положеннями п.6 вищезазначеної Постанови передбачено, що соціальні стипендії призначаються студентам, які навчаються за гірничими спеціальностями, батьки яких загинули або стали інвалідами внаслідок отримання травм на виробництві, професійного захворювання під час роботи на вугледобувних підприємствах.

Вказана Постанова є чинною на теперішній час, однак витрати на стипендіальне забезпечення осіб окремих категорій шахтарів у відповідності до вимог ст.5 Закону України «Про підвищення шахтарської праці» в ній не передбачені.

Крім того, ОСОБА_2 не зверталась та не надавала документи стипендіальній комісії Костянтинівського мідичного училища для призначення їй соціальної стипендії відповідно до ст.5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Відповідно до ст.7 Бюджетного кодексу України бюджетні кошти використовуються тільки на цілі, визначені бюджетними призначеннями та бюджетними асигнуваннями.

Згідно ст.23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобовязання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Зміни розмірів, мети та обмеження в часі бюджетних призначень, крім випадків, передбачених цим Кодексом, здійснюються лише за наявності у законі про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) відповідного положення.

Відповідно до п.30 ст.20 Бюджетного кодексу України визначено кошторис основний плановий фінансовий документ бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобовязань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень.

Так, відповідно до Статуту Костянтинівського медичного училища (далі-Училище) комунальний вищий навчальний заклад, який прийнято у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебуває в управлінні Донецької обласної ради та фінансується за рахунок коштів обласного бюджету.

Кошторисом доходів і видатків Костянтинівського медичного училища на відповідні роки не передбачалось видатки на стипендіальне забезпечення осіб окремих категорій шахтарів у відповідності до вимог ст.5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та станом на 27 квітня 2015 року дебіторська чи кредиторська заборгованість по стипендіям відсутня.

Таким чином, дії Костянтинівського медичного училища у виплаті стипендії ОСОБА_2 у межах асигнувань відповідають чинному законодавству України, а тому відсутні підстави для задоволення позову.

Крім того, Положенням про Міністерство освіти і науки України (МОН), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №630, визначено, що МОН є головним органом у системі централізованих органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах освіти і науки. МОН України відповідно до покладених на нього завдань, реалізує державну політику в частині стипендіального забезпечення.

Разом з тим, відповідно до листа № 1/11-5666 від 17.04.2015 МОН України, де зазначено, що видатки для стипендій відповідно до статті 5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» передбачені тільки для осіб, що навчаються за гірничими спеціальностями.

Відтак, вважає, що позовні вимоги не ґрунтуються на законі та не підлягають задоволенню.

Просив відмовити у задоволенні позову.

Суд, заслухавши сторони, дослідивши надані сторонами докази у справі, вважає, що позов підлягає задоволенню за наступних підстав:

Судом встановлено наступне:

Згідно наказу ректора Костянтинівського медичного училища від 11.08.2012 р. за №70-О (а.с.7) ОСОБА_2 з 01.09.2012 р. зараховано до складу студентів першого курсу денної форми навчання за напрямами (спеціальностями) за державним замовленням згідно з додатком.

З додатку (№ з/п 52) вбачається, що ОСОБА_2 зарахований на навчання за спеціальністю «медична сестра» за кодами особливого вступу 102, 116 (а.с.7-зворот - 8).

Судом перевірено коди особливих умов вступу і встановлено, що код 102 «Особи, які вступили на основі повної загальної середньої ости», а код 116 «Особи, яким за Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці» надано право на вступ до вищого навчального закладу поза конкурсом». Вказана інформація перебуває у вільному доступі та є інформацією, яка відноситься до вільно доступної та загальновідомої.

Крім того, представник відповідача у судовому засіданні визнав, що ОСОБА_2 вступила до Костянтинівського медичного училища поза конкурсом як пільговик, а саме: особа, якій Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці» надано право на вступ до вищого навчального закладу поза конкурсом. Згідно ч.1 ст.61 ЦПК України, обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

Відповідно до п.1.1 Статуту Костянтинівське медичне училище віднесене до вищого навчального закладу 1 рівня акредитації (а.с. 6).

Як вбачається з довідки №70, виданої 31.03.2015 р. Костянтинівським медичним училищем, ОСОБА_2 навчається на 3-му курсі з 01.09.2012 р. по 30.06.2015 року (а.с. 13).

Згідно свідоцтву про народження серії I-НО № 269374, виданого 20.07.1994 р. виконкомом Артемівської міської ради народних депутатів м. Дзержинська Донецької області, ОСОБА_2 народилася 10 липня 1994 року, її батьком записаний ОСОБА_3 (а.с. 10).

Судом встановлено, що батько студента ОСОБА_2 ОСОБА_3 на день вступу доньки до Костянтинівського медичного училища мав стаж підземних робіт 19 років 04 місяці 11 днів, що підтверджується копією трудової книжки ОСОБА_3 серії БТ-IІ № 1830807 (а.с. 12) та довідкою ВП Шахта «Північна» ДП «Артемвугілля» № 01/1963 від 03.07.12 р. (а.с. 11).

15.04.2015 р. ОСОБА_2 звернулася до Костянтинівського міжрайонного прокурора із заявою щодо правильності визначення їй стипендії та представництва інтересів у суді (а.с. 5).

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про прокуратуру» прокуратура України становить єдину систему, на яку відповідно до Конституції України та цього Закону покладається така функція, зокрема, як представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

У відповідності до ч.1 та ч.2 ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина та держави у суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів держави або громадянина у випадках, передбачених законом. Підставою представництва в суді інтересів громадянина є його неспроможність через фізичний стан, недосягнення повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження. Наявність таких підстав має бути підтверджена прокурором шляхом надання суду відповідних доказів. За наявності підстав, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті, з метою представництва громадянина або держави прокурор має право порядку, передбаченому процесуальним законом: 1) звертатися до суду з позовами (заявами, поданнями); 2) вступати у справу, порушену за позовами (заявами, поданнями) інших осіб, на будь-якому етапі розгляду; 3) ініціювати перегляд судових рішень, у тому числі у справі, порушеній за позовом (заявою, поданням) іншої особи; 4) брати участь у розгляді справ.

Підставою звернення прокурора до суду з цією заявою в інтересах громадянина ОСОБА_2 є неспроможність самостійно захистити свої права на отримання стипендії, яке передбачено Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці», враховуючи її скрутний матеріальний стан, а саме отримання нею доходів у розмірі, меншому, ніж встановлений законом прожитковий мінімум.

Суд прийшов до висновку про наявність законних підстав для звернення прокурора в інтересах громадянина ОСОБА_2 до суду із вимогами, що є предметом розгляду даної цивільної справи.

Відповідно до ч.2 ст.62 Закону України «Про вищу освіту» особи, які навчаються у вищих навчальних закладах за денною формою навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, мають право на отримання стипендій у встановленому законодавством порядку.

Згідно ч.5 ст.62 Закону України «Про вищу освіту» розмір академічної та соціальної стипендій, порядок їх призначення і виплати встановлюються Кабінетом Міністрів України.

При призначенні стипендії ВНЗ керуються Порядком призначення і виплати стипендій, затвердженим постановою КМУ від 12.07.2004 р. № 882 «Питання стипендіального забезпечення», дія якого поширюється на осіб, які навчаються у ВНЗ за рахунок коштів державного бюджету.

Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки, а також протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти особи, батьки яких є шахтарями та які мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи, зараховуються поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України для навчання за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів з наданням місць у гуртожитках на час навчання та гарантованою виплатою за рахунок коштів державного бюджету стипендії в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб.

Разом з тим, чинним Порядком призначення і виплати стипендії «Питання стипендіального забезпечення», затвердженим постановою КМУ від 12.07.2004 р. № 882, окремо не передбачена виплата соціальних чи академічних стипендій особам, батьки яких є шахтарями та які мають стаж підземної роботи не менш як 15 років, у тому числі і у підвищеному розмірі. До цього нормативного акту неодноразово вносились зміни та доповнення, однак у відповідність до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» він не приведений.

Однак, положення Порядку призначення виплати стипендій, затвердженого постановою КМУ від 12.07.2004 р. № 882 «Питання стипендіального забезпечення», щодо розміру стипендій не можуть бути застосовані до даного випадку, оскільки пізніше прийнятим Законом «Про підвищення престижності шахтарської праці», який має вищу юридичну силу по відношенню до зазначеної постанови, встановлено інший більш високий рівень стипендії для категорії студентів з числа дітей шахтарів.

Доводи представника відповідача щодо застосовування Закону України «Про освіту», а не положення Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» не заслуговують на увагу, оскільки п.3 Перехідних положень Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» визначено, що закони України та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, до приведення їх у відповідність із цим Законом діють у частині, що не суперечить цьому Закону, а тому для правовідносин, що виникають під час навчання у вищому навчальному закладі особи, батько якої є шахтарем та має стаж підземної роботи не менш як 15 років, пріоритетними є норми Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Відповідно до ст.ст. 22 та 64 Конституції України, право на отримання соціальної стипендії в даному випадку, встановлене законами України (в тому числі і Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці») є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.

Тобто, аналіз норм чинного законодавства, зокрема, ч.1 ст.5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та фактичні обставини, встановлені у судовому засіданні, вказують на право ОСОБА_4 отримувати стипендію у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, однак за весь час навчання позивачу нараховувалась стипендія на загальних підставах та була нижчою за рівень прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У відповідності до ст.12 Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік» визначено прожитковий мінімум для працездатних осіб, який з 01.01.2012 р. по 31.03.2012 р. становив 1073 грн., з 01.04.2012 р. по 30.06.2012 р. 1094 грн., з 01.07.2012 р. по 30.09.2012 р. 1102 грн., з 01.10.2012 р. по 30.11.2012 р. 1118 грн., з 01.12.2012 р. по 31.12.2012 р. 1134 грн.

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб становив з 01.01.2013 р. по 31.11.2013 р. 1147 грн., з 01.12.2013 р. по 31.12.2013 р. 1218 грн.

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2014 р. по 31.12.2014 р. становив 1218 грн.

Натомість, ОСОБА_2 відповідно довідки № 70 від 31.03.2015 р. нараховувалася ординарна стипендія, яка за розміром є значно меншою: вересень грудень 2012 року по 550 грн. щомісячно, січень 2013 року лютий 2015 року 0,00 грн., у листопаді 2012 року нарахована матеріальна допомога в розмірі 20 грн. Загальна сума стипендії за період вересень 2012 року лютий 2015 року (включно) становить 2750,00 гривень (а.с. 13).

Відповідно до розрахунку, складеного Костянтинівським міжрайонним прокурором і не спростованого відповідачем, сума недонарахованої та невиплаченої стипендії ОСОБА_2 за період з вересня 2012 року по грудень 2014 року включно складає 30153 грн. (а.с. 14).

Судом перевірено розрахунок заборгованості із недонарахованої та невиплаченої стипендії, та встановлено його відповідність нормам чинного законодавства України.

Суд не приймає посилання представника відповідача на те, що позовні вимоги не ґрунтуються на законі, оскільки ані Законом «Про вищу освіту», ані Порядком призначення і виплати стипендії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2004 р. №882 «Питання стипендіального забезпечення», не передбачено нарахування заявленої в позові соціальної стипендії ОСОБА_2, а також з доводами про відсутність бюджетних асигнувань на виплату студентам стипендій у розмірі прожиткового мінімуму згідно зі ст.5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», оскільки вказаною нормою виплата зазначених стипендій не поставлена в залежність від наявності на це коштів у бюджеті чи кошторисі навчального закладу, в якому навчається студент, та обмежень для дії цієї норми у 2012-2014 р.р. не встановлювалось.

Людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Суд, звертає увагу на те, що відсутність бюджетного фінансування не може бути причиною невиконання покладених на Костянтинівське медичне училище зобов'язань, оскільки реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Кечко проти України» від 08.11.2005 р., заява №63134/00 ).

Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини. Застосування судами при розгляді справ Конвенції прав людини та основоположних свобод та практики Європейського Суду як джерела права передбачене ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини».

Також суд не приймає до уваги заперечення сторони відповідача проти позову за тих підстав, що ОСОБА_2 в порушення абз.3 п.18 Порядку призначення і виплати стипендії, затвердженого постановою КМ України від 12.07.2004 р. № 822 «Питання стипендіального забезпечення» не зверталася та не надавала документи стипендіальній комісії Костянтинівського медичного училища для призначення соціальної стипендії.

Так, п.18 зазначеного Порядку регламентує утворення стипендіальної комісії навчальними закладами для вирішення питань з призначення та позбавлення академічної або соціальної стипендії (у тому числі спірних), надання матеріальної допомоги учням, студентам, курсантам вищого навчального закладу, заохочення кращих з них за успіхи у навчанні, участь у громадській, спортивній та науковій діяльності, а також склад стипендіальної комісії та її роботу.

ОСОБА_2 була зарахована до Костянтинівського медичного училища поза конкурсом як пільговик - особа, якій за Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці» надано право на вступ до вищого навчального закладу. Відповідні документи про наявність такого права були надані нею ще при вступі до учбового закладу. Ці самі документи і мали бути використані відповідачем при вирішенні питання щодо нарахування соціальної стипендії ОСОБА_2

Враховуючи вище викладене, а також ст.16 ЦК України, згідно якої суд може захистити цивільне право або інтерес у спосіб, що встановлений договором або законом, суд приходить до висновку, що в даному випадку існують підстави та необхідність для захисту прав ОСОБА_2 шляхом стягнення з Костянтинівського медичного училища за рахунок коштів державного бюджету України на її користь недорахованої та невиплаченої стипендії у сумі 30153 грн.

Відповідно до ч.3 ст.88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

Тож відповідача в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в сумі 301,53 гривень.

На підставі ст.ст. 22, 64 Конституції України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 62 Закону України «Про вищу освіту», ст. 5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», постанови КМУ від 12.07.2004 року № 882 «Питання стипендіального забезпечення», Законів України «Про Державний бюджет України» на 2012-2014 роки, ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», керуючись ст.ст. 88, 209,214-215 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги Костянтинівського міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_2 до Костянтинівського мідичного училища про стягнення грошових коштів задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Костянтинівського медичного училища (код ЄДРПОУ 02011226, м. Костянтинівка, вул. Суворова,15) за рахунок коштів державного бюджету України на користь ОСОБА_2, ідентифікаційний № НОМЕР_1, недораховану та невиплачену стипендію у сумі 30153 (тридцять тисяч сто пятдесят три) грн.

Стягнути з Костянтинівського медичного училища (код ЄДРПОУ 02011226, м. Костянтинівка, вул. Суворова,15) судовий збір до спеціального фонду Державного бюджету України у розмірі 301 (триста одна) грн. 53 коп.

Встановити строк для ознайомлення сторін з повним рішенням 26 червня 2015 року, відклавши до цього строку складання повного рішення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.

Суддя: О.В. Каліуш