ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №2а/0270/4334/12
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
19 жовтня 2012 року м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду ОСОБА_1, перевіривши матеріали апеляційної скарги Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2012 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області, за участю третьої особи на стороні відповідача - Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання неправомірними дій та зобов'язати вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2012 року задоволено даний позов.
Не погоджуючись із судовим рішенням, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог статей 185-187 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху, з наступних підстав.
Так, згідно з п.4 ч.2 ст.187 КАС України в апеляційній скарзі зазначається обгрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права.
Пунктом 3 частини 1 статті 198 КАС України встановлено, що за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати її та прийняти нову постанову суду.
При цьому статтею 202 КАС України визначені підстави для скасування судового рішення та ухвалення нового рішення, зокрема це:
1) неповне з"ясування судом обставин, що мають значення для справи;
2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими;
3) невідповідність висновків суду обставинам справи;
4) порушення норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи або питання, а так само розгляд і вирішення справи неповноважним судом; участь в ухваленні постанови судді, якому було заявлено відвід на підставі обставин, які викликали сумнів у неупередженості судді, і заяву про його відвід визнано судом апеляційної інстанції необгрунтованою; ухвалення чи підписання постанови не тим суддею, який розглянув справу.
З аналізу вищезазначених норм випливає, що зміст апеляційної скарги (в даному випадку з кінцевими вимогами про скасування постанови суду першої інстанції) повинен відображати саме ті підстави, згідно яких це рішення підлягає скасуванню.
Отже, в цьому випадку підстави для скасування постанови суду першої інстанції повинні співпадати з причинами звернення особи, яка подала апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції.
Дослідивши текст апеляційної скарги, суд вважає, що відповідачем взагалі не надано жодного належного обгрунтування щодо підстав скасування судового рішення. Отже, зміст апеляційної скарги не відповідає вищевказаним нормам.
Поряд з іншим слід вказати, що відповідно до ч.6 ст.187 КАС України до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Проте при дослідженні матеріалів адміністративної справи встановлено, що апелянтом, всупереч зазначеному, до матеріалів справи не долучено копії апеляційної скарги для позивача та третьої особи по справі. Зазначене в свою чергу унеможливлює направлення копій даного документу всім особам, які беруть участь у справі, згідно пункту 2 частини 1 статті 190 КАС України.
Окрім того суд апеляційної інстанції звертає увагу позивача на те, що з 01 листопада 2011 року правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається положеннями Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у адміністративному судочинстві розмір судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Водночас, належними реквізитами для сплати судового збору за подання апеляційної скарги є: Отримувач: УДКСУ м. Вінниці 22030001, код ЄДРПОУ: 38054707, Банк: ГУ ДКCУ у Вінницькій області, МФО: 802015, р/р 31212206781002.
В той же час, як вбачається з доданої до матеріалів справи квитанції №102374.150.1 від 05 жовтня 2012 року, апелянтом сплачено судовий збір за невірними реквізитами: Отримувач: ТУ ДСА України у Вінницькій області, код ЄДРПОУ: 38054707, Банк: ГУ ДКCУ у Вінницькій області області, МФО:802015, р/р 31219206784002.
Отже, дана квитанція не може слугувати належним доказом сплати відповідачем судового збору за подання апеляційної скарги.
Згідно з частиною третьою статті 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам ст. 187 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу слід залишити без руху з наданням особі, яка подала апеляційну скаргу, строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2012 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області, за участю третьої особи на стороні відповідача - Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання неправомірними дій та зобов'язати вчинити певні дії, - залишити без руху.
2. Надати особі, яка подала апеляційну скаргу, десятиденний термін для усунення недоліків з моменту отримання даної ухвали.
3. Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що в разу неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, апеляційна скарга буде повернута особі, яка подала апеляційну скаргу.
4. Копію даної ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідачОСОБА_1