ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 822/3823/13-а
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
21 січня 2014 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду Ватаманюк Р.В. , перевіривши матеріали апеляційної скарги Міністерства соціальної політики України, Комісія зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 15 жовтня 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Міністерства соціальної політики України, Комісія зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, третьої особи на стороні відповідача - Хмельницька обласна державна адміністрація, Департамент соціального захисту населення Хмельницької облдержадміністрації про скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 15 жовтня 2013 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись із судовим рішенням, Міністерство соціальної політики України, Комісія зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС оскаржило його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог статей 185-187 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху, з наступних підстав.
Так, позивачем не дотримано вимог частини 6 статті 187 КАС України, а саме до апеляційної скарги не додано документу про сплату судового збору, як і не надано доказів звільнення від сплати судового збору, якщо таке має місце.
Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається положеннями Закону України "Про судовий збір".
Розміри та ставки судового збору встановлюються згідно із статтею 4 Закону України "Про судовий збір" та розраховуються відповідно до встановленого розміру мінімальної заробітної плати, станом на 1 січня календарного року.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" мінімальна заробітна плата у місячному розмірі: з 1 січня становить 1147 гривень.
Згідно підпункту 2 п. 3 ч. 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми, тому належить сплатити судовий збір в сумі 34,41 грн.
При цьому в матеріалах справи є попередня апеляційна скарга до якої додано ксерокопію платіжного доручення №982 від 04.11.2013 року про сплату судового збору в розмірі 17,20 грн., тобто недоплата становить 17,21 грн. Окрім того, суд апеляційної інстанції звертає увагу, що ксерокопія платіжного доручення №982 від 04.11.2013 року не є доказом сплати судового збору у відповідному порядку, оскільки до апеляційної скарги повинен додаватись виключно оригінал вказаного документу, оформлений відповідно до встановлених чинним законодавством вимог.
Належними реквізитами для сплати судового збору за подання апеляційної скарги є: ОДЕРЖУВАЧ: УК у м. Вінниці (м. Вінниця), код платежу 22030001 Код ЄДРПОУ: 38054707 Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області МФО: 802015, розрахунковий рахунок 31212206781002.
Частиною 1 ст. 88 КАС України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Проте, позивач не заявляє клопотання про зменшення розміру судових витрат або звільнення від їх оплати, відстрочення та розстрочення
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як встановлено з матеріалів справи, оскаржувана постанова суду першої інстанції прийнята 15.10.2013 року. Копія постанови від 15.10.2013 року була отримана відповідачем 23.10.2013 року, про що свідчить підпис на рекомендованому повідомленні (а.с.91). Проте, апеляційну скаргу відповідачем було подано до суду першої інстанції 17.12.2013 року. Тобто з пропуском встановленого законом строку апеляційного оскарження. Питання про поновлення цього строку в апеляційній скарзі не порушувалося.
Згідно з частинами 3, 4 статті 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу. Апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею і заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутись до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу слід залишити без руху з наданням апелянту строку для усунення виявлених недоліків.
На підставі зазначеного, керуючись ч. 1 ст. 108, ч.2 ст.186, ч.3, 4 ст.189 КАС України, суд -
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу Міністерства соціальної політики України, Комісія зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 15 жовтня 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Міністерства соціальної політики України, Комісія зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, третьої особи на стороні відповідача - Хмельницька обласна державна адміністрація, Департамент соціального захисту населення Хмельницької облдержадміністрації про скасування рішення - залишити без руху.
2. Запропонувати апелянту протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху надати суду апеляційної інстанції докази на підтвердження поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження, та сплати судового збору.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідач Ватаманюк Р.В.