Справа № 578/558/15-п
провадження № 3/578/253/15
П О С Т А Н О В А
І м е н е м У к р а ї н и
16 червня 2015 року смт.Краснопілля
Суддя Краснопільського районного суду Сумської області Косар А.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Краснопілля адміністративну справу стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3, фактично мешкає с. Осоївка, вулиця Леніна, буд. 105, не працюючого, за ч. 2 ст.187 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
26 листопада 2014 року постановою Краснопільського районного суду Сумської області громадянин ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 51 грн. за ч. 1 ст. 187 КУпАП за порушення правил адміністративного нагляду, встановленого відносно нього ухвалою Ковпаківського районного суду м.Суми 18 червня 2014 року. Однак, як вбачається з адміністративного матеріалу, направленого до суду начальником Краснопільського РВ УМВС України в Сумській області відповідно до ст. 221 КУпАП України, належних висновків ОСОБА_1 не зробив, на шлях виправлення не став і 31 травня 2015 року близько 01.30 год. у порушення п. а) ухвали Ковпаківського районного суду м.Суми перебував за межами будинку на вулиці Леніна в с. Осоївка Краснопільського району Сумської області, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП України.
Відповідно вимог ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, вирішується питання, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи.
Вивчивши матеріали справи, відповідно до вимог ст. 278 КУпАП,суд приходить до висновку, що зміст матеріалів про адміністративне правопорушення, складених уповноваженою особою, не відповідає вимогам закону.
Так, відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Положеннями Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 р. № 264/94-ВР та Інструкцією про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, затвердженою спільним наказом МВС України та Державного Департаменту України з питань виконання покарань від 04.11.2003 р. № 1303/203 передбачено порядок ведення індивідуально-профілактичної та наглядової роботи відносно осіб, що перебувають під адміністративним наглядом, в тому числі форми листка контролю за дотриманням встановлених обмежень дій піднаглядним, реєстраційного листка, довідки про результати проведеної бесіди з піднаглядним тощо.
Як убачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 допустив порушення правил адміністративного нагляду 31 травня 2015 року, однак на підтвердження того, що він дійсно був відсутній у вказаний час у будинку за адресою мешкання, до протоколу про адміністративне правопорушення додано лише пояснення свідків, тоді як підтверджуючі матеріали з наглядового провадження як-то копія листка контролю за дотриманням встановлених обмежень, довідки, письмові попередження, відсутні.
Враховуючи викладене, адміністративний матеріал підлягає поверненню для приєднання достатніх і належним чином оформлених доказів.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 256, 276, 278 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Повернути матеріали адміністративної справи стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП до Краснопільського РВ УМВС України в Сумській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А. І. Косар