Справа № 592/5680/15-п
Провадження № 3/592/1342/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2015 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Костенко В.Г., з участю представника митниці ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Сумської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина ОСОБА_3, НОМЕР_1, виданий 29.07.2011 року, не працюючого, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_2, б. 6,
за ст. 483 МК України,
ВСТАНОВИВ:
Відносно ОСОБА_2 складений протокол про порушення митних правил № 0215/80500/15 від 29.03.2015 року за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України. У протоколі зазначено, що 29.03.2015 року о 18-55 год. на митному пості «Катеринівка» Сумської митниці ДФС ОСОБА_2 при вїзді на митну територію України, керуючи автомобілем БМВ 523 І, р.н. GDE 091, номер кузова НОМЕР_2, в якості підстави для переміщення автомобіля надав свідоцтво про реєстрацію автомобіля у Литві № Е571577 від 26.03.2014 року. Втім згідно з відомостями в Державному реєстрі Литовської республіки даний автомобіль знятий з обліку.
При проведенні опитування ОСОБА_2 пояснив, що користується зазначеним автомобілем по відповідній довіреності від власника транспортного засобу. Про те, що автомобіль був знятий з обліку не знає.
В суд ОСОБА_2 не зявився.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що провадження підлягає закриттю у звязку з відсутністю події і складу правопорушення.
Так ч. 1 ст. 483 МК України передбачено відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів, як підстави для переміщення товарів, підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Надані матеріали до протоколу не містять доказів, що ОСОБА_2 вчиняв дії спрямовані на переміщення автомобіля саме з метою приховування від митного контролю.
Відповідно до положень ст.ст. 5-7 МК України встановлені порядок і умови переміщення товарів через митний кордон України, їх митний контроль та митне оформлення, застосування механізмів тарифного і нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, справляння митних платежів, ведення митної статистики, обмін митною інформацією, ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, здійснення відповідно до закону державного контролю нехарчової продукції при її ввезенні на митну територію України, запобігання та протидія контрабанді, боротьба з порушеннями митних правил, організація і забезпечення діяльності органів доходів і зборів та інші заходи, спрямовані на реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, становлять державну митну справу. Державна митна політика - це система принципів та напрямів діяльності держави у сфері захисту митних інтересів та забезпечення митної безпеки України, регулювання зовнішньої торгівлі, захисту внутрішнього ринку, розвитку економіки України та її інтеграції до світової економіки. Державна митна політика є складовою частиною державної економічної політики.
Відповідно до ч. 2 ст. 380 МК України транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від подання документів, що видаються державними органами, уповноваженими здійснювати види контролю, зазначені у статті 319 цього Кодексу.
Таким чином законом дозволяється перетинати кордон України на транспортних засобах особистого користування. При цьому таке переміщення не повинно шкодити митним інтересам України, не повинно шкодити внутрішньому ринку, розвитку економіки.
Тільки сам факт вїзду на територію України на транспортному засобі, який був зареєстрований у іншій державі та з якихось причин був знятий з обліку не може шкодити митним інтересам України. Відтак сам факт вїзду на територію України на такому транспортному засобі не містить складу правопорушення передбаченого ч. 1 ст. МК України.
Більше того відповідно до Правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, затверджених Наказом Державної митної служби від 17.11.2005, № 1118, переміщення таких транспортних засобів можливо, з певними вимогами та обмеженями.
Відтак провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 483, 527, 528 МК України, ст.ст. 247, 283 КпАП України,
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження у справі відносно на ОСОБА_2 за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України у вязку з відсутністю події і складу правопорушення.
Автомобіль БМВ 523 І, р.н. GDE 091, номер кузова НОМЕР_2, повернути ОСОБА_2.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Сумської області через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В.Г. Костенко