Ухвала суду № 45404392, 23.06.2015, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.06.2015
Номер справи
754/659/15-а
Номер документу
45404392
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 754/659/15-а Головуючий у 1-й інстанції: Бабко В.В. Суддя-доповідач: Ключкович В.Ю.

У Х В А Л А

Іменем України

23 червня 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ключковича В.Ю.,

суддів Борисюк Л.П.,

Собківа Я.М.,

при секретарі Шевчук К.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Міністерства оборони України на постанову Деснянського районного суду м. Києва від 23 квітня 2015 року у справі за адміністративним позовом Заступника військового прокурора Дарницького гарнізону в інтересах ОСОБА_3, яка діє від свого імені та як законний представник ОСОБА_4 до Міністерства оборони України, треті особи: Київський міський військовий комісаріат, Деснянський районний у м. Києві військовий комісаріат, військова частина В0624, про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

Заступник військового прокурора Дарницького гарнізону звернувся до Деснянського районного суду м. Києва за захистом соціальних прав та гарантій ОСОБА_3, яка діє від свого імені та як законний представник ОСОБА_4 з позовом до Міністерства оборони України про визнання протиправною бездіяльності відповідача та зобов'язання нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу, пов'язану зі смертю військовослужбовця.

Обґрунтовано позов тим, що ОСОБА_3 у своїй заяві до військової прокуратури Дарницького гарнізону вказала на грубе порушення органами державної влади, в особі відповідача, своїх прав та інтересів, а саме про не нарахування та невиплату відповідачем одноразової грошової допомоги, пов'язаної зі смертю чоловіка, який у момент загибелі проходив військову службу, а також ігнорування її законних вимог, викладених у зверненні. Чоловік позивача - ОСОБА_5 проходив військову службу та був включений до списків військової частини - польова пошта В0624, у військовому званні "солдат". ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_5, виконуючи свої службові обов'язки під час проведення антитерористичної операції на сході України, отримав вогнепальну вибухову травму, від якої того ж дня помер. Довідкою про причину смерті та лікарським свідоцтвом про смерть встановлено причину смерті ОСОБА_5: вогнепальна вибухова травма, сліпе осколкове поранення голови з пошкодженням головного мозку, яка одержана в результаті дій передбачених законом та пов'язана з проведенням воєнних операцій. У зв'язку з цим, наказом командира військової частини В0624 солдата ОСОБА_4, стрільця-помічника гранатометника 3 відділення охорони 1 роти було виключено із списків особового складу частини та всіх видів забезпечення. Позивач та її малолітній син перебували на утриманні загиблого. На даний час, єдиним засобом до існування та забезпечення сім'ї після загибелі чоловіка, який був основним годувальником сім'ї, є заробітна плата позивача, яка працює помічником вихователя з середньомісячною заробітною платою у розмірі 1200грн, а тому позбавлена належних засобів до існування та виховання дитини.

Постановою Деснянського районного суду м. Києва від 23 квітня 2015 року адміністративний позов задоволено. Визнано дії Міністерства оборони України, щодо нарахування та виплати ОСОБА_3, яка діє від свого імені та як законний представник ОСОБА_4, одноразової грошової допомоги, пов'язаної зі смертю військовослужбовця ОСОБА_5 неправомірними. Зобов'язано Міністерство оборони України здійснити нарахування та виплату ОСОБА_3, яка діє від свого імені та як законний представник ОСОБА_4 одноразову грошову допомогу, пов'язану зі смертю військовослужбовця ОСОБА_5, виходячи з розмірів, визначених ст. 16-2 Закону України "Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей", у розмірі 609 000,00грн (шістсот дев'ять тисяч гривень).

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, Міністерство оборони України звернулося з апеляційною скаргою, в якій, з урахуванням заяви про зміну та доповнення апеляційної скарги, просить пункт 2-ий прохальної частини викласти в наступній редакції: « змінити постанову Деснянського районного суду м. Києва від 23.04.2015 у справі №754/659/15-а, зобов'язавши Міністерство оборони України здійснити нарахування та виплату ОСОБА_3 та її неповнолітньому сину ОСОБА_4 одноразову грошову допомогу, пов'язану зі смертю військовослужбовця ОСОБА_5, виходячи з розмірів , визначених ст. 16-2 Закону України «Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей» , пропорційно, в розмірі 2/3 частини від 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату смерті, в сумі 406000 (чотириста шість тисяч) грн.. 00 коп. в рівних долях кожному.»; доповнити прохальну частину пунктом 3-ім наступного змісту «В іншій частині позову відмовити».

Обґрунтовуючи вимоги апеляційної скарги (з урахуванням заяви про зміну та доповнення апеляційної скарги), апелянт зазначає, що в оскарженому судовому рішенні не вирішено питання щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги батьку загиблого ОСОБА_6 ( або відмови йому). На думку апелянта, при зверненні батька загиблого з заявою про виплату одноразової грошової допомоги, при виконаному рішенні Деснянського районного суду м. Києва від 23.04.2015 справі № 754/659/15-а, фактично призведе до подвійної виплати одноразової грошової допомоги, яка по суті є одноразовою.

Заслухавши суддю-доповідача, вислухавши пояснення учасників процесу, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно ст. 195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198 та ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджено, що згідно з витягу наказу командира військової частини В0624 від 04.08.2014 року № 37 у відповідності до мобілізаційного призначення було призначено солдата ОСОБА_5 оператором 2 протитанкового відділення протитанкового взводу стрілецької роти, ВОС-139543А, призваного Сватівським РВК Луганської області, 04 серпня 2014 року (а.с.8).

ІНФОРМАЦІЯ_5 року ОСОБА_5 виконував службові обов'язки під час проведення антитерористичної операції на сході України.

Того ж дня, ОСОБА_5 перебуваючи у зоні проведення антитерористичної операції та виконуючи свої службові обов'язки був травмований під час вибуху снаряду біля с. Металіст, Луганської області та отримав вогнепальну вибухову травму, від якої того ж дня помер.

Згідно з довідкою про причину смерті та лікарського свідоцтва про смерть від 17.08.2014року № 184, причиною смерті ОСОБА_5 стала вогнепальна вибухова травма, сліпе осколкове поранення голови з пошкодженням головного мозку, яка одержана у результаті дій передбачених законом та пов'язаних із проведенням воєнних операцій (а.с.13).

Згідно з наказом командира військової частини В0624 від 06.09.2014 року № 61 солдата ОСОБА_5, стрільця-помічника гранатометника 3 відділення охорони 1 роти виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення. Смерть пов'язана із виконанням обов'язків військової служби (а.с.11).

Відділом реєстрації смерті у м. Києві складено відповідний актовий запис № 14810, 01.09.2014 року видано свідоцтво про смерть Серії НОМЕР_1 (а.с.12).

На утриманні ОСОБА_5 перебувала дружина (відповідно до свідоцтва про одруження, актовий запис №1586 від 19.11.1999року, а.с.18) - ОСОБА_3 та малолітній син (відповідно до свідоцтва про народження, актовий запис № 597 від 26.04.2000року, а.с.19) ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Даючи правову оцінку обставинам справи в межах апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції зазначає наступне.

Відповідно до підпункту 1 пункту 2-го статті 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 № 2011-ХІІ (далі -Закону від 20.12.1991 № 2011-ХІІ) одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби;

Згідно зі ст. 16-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей" у випадках, зазначених у п.п.1-3 п. 2 ст. 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста. Члени сім'ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста визначаються відповідно до CK України, а утриманці - відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Ці положення кореспондуються з Порядком призначення і виплати одноразової: грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження службі військовому резерві, затвердженого Постановою КМУ від 25 грудня 2013 року №975 (далі - Порядок № 975).

Відповідно до пункту 5 Порядку №975, одноразова грошова допомога призначається і виплачується у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату загибелі (смерті), рівними частками членам сім'ї, батькам та утриманцям загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста.

Якщо одна із зазначених осіб відмовляється від отримання одноразової грошової допомоги, її частка розподіляється між іншими особами, які мають право на її отримання.

Заява про відмову від отримання одноразової грошової допомоги повинна бути нотаріально посвідчена в установленому законодавством порядку.

Члени сім'ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці - відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до ст. 3 Сімейного кодексу України, сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Подружжя вважається сім'єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв'язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Дитина належить до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає. Права члена сім'ї має одинока особа. Сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральними засадам суспільства.

Таким чином, з аналізу наведених норм судом першої інстанції вірно встановлено, що дружина загиблого військовослужбовця ОСОБА_5 - ОСОБА_3 та його малолітній син ОСОБА_4 є членами сім'ї ОСОБА_5, а відтак мають право на призначення та отримання одноразової допомоги у зв'язку з його загибеллю.

Як вбачається зі змісту апеляційної скарги та заяви про зміну та доповнення її, апелянт, як на підставу для зміни рішення суду першої інстанції, посилається на те, що в оскарженому судовому рішенні не вирішено питання щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги батьку загиблого ОСОБА_6 або відмови йому.

При цьому апелянт зауважує, що згідно витягу із протоколу № 16 від 18.05.2015 Комісія з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби, розглянувши подані документи, дійшла висновку про можливість призначення одноразової грошової допомоги дружині та сину загиблого ІНФОРМАЦІЯ_5 внаслідок травми, пов'язаної з виконанням обов'язків військової служби, солдата ОСОБА_5 (Київський МВК) на підставі свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від 01.09.2014 в розмірі 2/3 частини від 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату смерті, в сумі 406000 (чотириста шість тисяч) грн.. 00 коп. в рівних долях кожному (а.с.178).

Даючи оцінку цим доводам апелянта, суд апеляційної інстанції вважає їх такими, що не спростовують висновків суду першої інстанції, викладених в оскаржуваному рішення, та не можуть бути підставою для його зміни, виходячи з наступного.

За положеннями п. 10 Порядку члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого), яким призначається та виплачується одноразова грошова допомога, подають за місцем проходження служби (зборів) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста або уповноваженим структурним підрозділам державних органів, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважений орган), такі документи:

1. заяву кожного повнолітнього члена сім'ї, батьків та утриманців загиблого (померлого), які мають право на отримання допомоги, а у разі наявності неповнолітніх дітей - іншого з батьків або опікунів чи піклувальників дітей про виплату одноразової грошової допомоги;

2. витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста із списків особового складу військової частини (підрозділу, органу);

3. витяг з особової справи про склад сім'ї військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста, призваного на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.

До заяви додаються копії:

документа, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста, зокрема про те, що вона не пов'язана з вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи самогубства;

свідоцтва про смерть військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста;

свідоцтва про народження військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста - для виплати одноразової грошової допомоги батькам загиблого (померлого);

свідоцтва про шлюб - для виплати грошової допомоги дружині (чоловікові);

довідки органу реєстрації або відповідного житлово-експлуатаційного підприємства, організації чи органу місцевого самоврядування про склад сім'ї військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста;

сторінок паспортів повнолітніх членів сім'ї з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації;

свідоцтва про народження дитини - для виплати одноразової грошової допомоги дитині;

документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою);

рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті, сільської, селищної, ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста);

рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого) (надають особи, які не були членами сім'ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні.

Частиною 6 ст. 16-3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та, членів їхніх сімей" та пунктом 12 Порядку визначено, що одноразова грошова допомога призначається і виплачується Міністерством оборони України, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, а також органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов'язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами (далі - розпорядник бюджетних коштів).

Відповідно до п. 13 керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого додаються документи, зазначені в п. 10 і п. 11 цього Порядку. Розпорядник бюджетних коштів приймає у місячний строк після надходження зазначених документів рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги і надсилає його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або у разі відмови для письмового повідомлення заявника із зазначенням мотивів відмови.

Як вбачається з матеріалів справи, 08.10.2014 року до розпорядника бюджетних коштів - Департаменту фінансів Міністерства оборони України керівником уповноваженого органу - тимчасово виконувачем обов'язків військового комісара Київського міського військового комісаріату на виконання положень п. 13 надіслано висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги сім'ї загиблого військовослужбовця, до якого додано документи, зазначені в п. 10 і п. 11 цього Порядку за вих.№7262 (а.с.38).

В даному висновку зазначено, що на підставі поданих документів командування вважає, що члени сім'ї або утриманці, а саме:дружина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2; син - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3; мати - ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_4 (нотаріальна заява про відмову своєї частки на користь невістки);батько - ОСОБА_6 (шлюб із ОСОБА_9 розірвано 13.11.1979 р. свід.НОМЕР_2. Інформація про місце проживання відсутня.) мають право на одержання грошової допомоги в розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб (1218,00) на дату смерті (ІНФОРМАЦІЯ_5) в сумі 609 000 (Шістсот дев'ять тисяч) 00 коп. рівними частками.

До висновку від 08.10.2014 додано документи на 21-му аркуші згідно додатку.

Департаментом фінансів Міністерства оборони отримано необхідний пакет документів від Київського міського військового комісаріату стосовно для призначення одноразової грошової допомоги членам сім'ї загиблого ОСОБА_5,

Судом першої інстанції вірно встановлено, що після отримання всіх документів, необхідних для виплати одноразової грошової допомоги членам сім'ї загиблого військовослужбовця ОСОБА_5, керівником уповноваженого органу - тимчасово виконувачем обов'язків військового комісара Київського міського військового комісаріату на виконання положень п. 13 надано розпорядникові бюджетних коштів - Департаменту фінансів Міністерства оборони України висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги сім'ї загиблого військовослужбовця, до якого додано документи, зазначені в п. 10 і п. 11 цього Порядку.

Проте, суд апеляційної інстанції звертає увагу на те, що у передбачений пунктом 13 Порядку №975 місячний строк після надходження зазначених документів розпорядником коштів не прийнято ні рішення про призначення, ні рішення про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги з надісланням його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або у разі відмови для письмового повідомлення заявників із зазначенням мотивів відмови.

Враховуючи вищевикладене, вірним є висновок суду першої інстанції, що у даному випадку посадовими особами Київського міського військового комісаріату належним чином виконано обов'язки, покладені на них Порядком, що надало можливість розпорядникові бюджетних коштів прийняти рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги, проте таке у визначений Порядком строк не було прийнято.

З огляду на зазначене, судом апеляційної інстанції не взято до уваги і посилання апелянта на витяг із протоколу № 16 від 18.05.2015, в якому Комісія з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби, розглянувши подані документи, дійшла висновку про можливість призначення одноразової грошової допомоги дружині та сину загиблого ІНФОРМАЦІЯ_5 внаслідок травми, пов'язаної з виконанням обов'язків військової служби, солдата ОСОБА_5 (Київський МВК) на підставі свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від 01.09.2014 в розмірі 2/3 частини від 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату смерті, в сумі 406000 (чотириста шість тисяч) грн.. 00 коп. в рівних долях кожному

Крім того, даний витяг з протоколу не може бути взято до уваги з огляду і на те, що Комісією висновок про можливість призначення одноразової грошової допомоги позивачу та її сину дружині та сину загиблого зроблено 18.05.2015, тобто після прийняття оскаржуваного рішення судом першої інстанції( 23.04.2015).

Суд апеляційної інстанції відкидає доводи апелянта, щодо можливої подвійної виплати одноразової грошової допомоги при виконаному рішенні Деснянського районного суду м. Києва від 23.04.2015 справі № 754/659/15-а за умови звернення батька загиблого із заявою про виплату одноразової грошової допомоги, враховуючи наступне.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Так, судом апеляційної інстанції із пояснень учасників процесу встановлено, що батько загиблого військовослужбовця ОСОБА_5 - ОСОБА_6 після розірвання шлюбу із матір'ю загиблого, у 1979 році виїхав для постійного проживання до Російської Федерації і інформації про його місце проживання відсутня. Судом апеляційної інстанції взято до уваги і той факт, що із заявою про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку із смертю сина до військового комісаріату не звертався, що додатково свідчить про його незацікавленість в отриманні такої.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В ході розгляду справи позивачі довели суду ті обставини, на які вони посилалися в обґрунтування заявлених вимог, а відповідач не надав суду належних доказів на підтвердження своїх заперечень проти позову та в обґрунтування вимог апеляційної скарги.

За таких обставин, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції постановлена з дотриманням норм процесуального та матеріального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, у зв'язку з чим підстав для зміни чи скасування постанови суду першої інстанції не вбачається.

Керуючись ст.ст. 160,198,200, 205,206, 212, 254 КАС України, суд,

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Міністерства оборони України - залишити без задоволення.

Постанову Деснянського районного суду м. Києва від 23 квітня 2015 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Повний текст ухвали складено та підписано 23.06.2015.

Головуючий суддя: В.Ю. Ключкович

Судді: Л.П. Борисюк

Я.М. Собків

.

Головуючий суддя Ключкович В.Ю.

Судді: Борисюк Л.П.

Собків Я.М.