ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 червня 2015 рокум. Ужгород№ 807/1100/15
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Луцович М.М. вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Рахівської районної державної адміністрації, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача Закарпатська обласна державна адміністрація про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Рахівської районної державної адміністрації, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача Закарпатська обласна державна адміністрація яким просить:
1. Прийняти рішення, яким визнати протиправною бездіяльність Рахівської районної державної адміністрації щодо укладення додаткової угоди до Договору оренди земельної ділянки від 20 квітня 2010 року № 212368154000015 щодо земельної ділянки несільськогосподарського призначення - землі житлової та громадської забудови - загальною площею 0/1399 га (кадастровий номер НОМЕР_1), яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 за межами населеного пункту.
2.Прийняти рішення, яким задовольнити позов шляхом зобов'язання Рахівської районної державної адміністрації укласти додаткову угоду до Договору оренди земельної ділянки від 20 квітня 2010 року № 212368154000015 щодо земельної ділянки несільськогосподарського призначення - землі житлової та громадської забудови - загальною площею 0,1399 га (кадастровий номер НОМЕР_1), яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 за межами населеного пункту.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Так, відповідно до вимог ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Нормативно-правовим актом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору є Закон України "Про судовий збір " (надалі - Закон №3674).
Відповідно до ч.1 ст.3 Закону №3674 судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Водночас, п.3 ч.2 ст.4 Закону №3674 закріплено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2015 року складає 1218 грн. 00 коп.
Постановою Пленуму ВАСУ "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" від 23.01.2015 №2 визначено, що з урахуванням вимог статті 6 Закону №3674-VI :
з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Оскільки позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, то розмір судового збору який підлягає сплаті становить: 146,16 грн. (1218х0,06х2=146,16).
Таким чином залишок суми судового збору, який необхідно доплатити з урахуванням поданого платіжного доручення про сплату судового збору №707 у розмірі 74,00 грн., становить 146,16-74,00=72,16 грн.
Судовий збір позивач має сплати на наступні реквізити: банк одержувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; МФО - 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; отримувач коштів - УК у м. Ужгороді, (м. Ужгород) 22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; призначення платежу - судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача) Закарпатський окружний адміністративний суд код ЄДРПОУ 35231455.
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Таким чином, позивачу при усуненні недоліків позовної заяви належить надати суду докази сплати судового збору за кожну немайнову вимогу, в сумі 72,16 грн.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя -
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Рахівської районної державної адміністрації, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача Закарпатська обласна державна адміністрація про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, вказаних в описовій частині даної ухвали, до 10 липня 2015 року .
Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні, або згідно з частиною 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя М.М. Луцович