Ухвала суду № 45398272, 23.06.2015, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.06.2015
Номер справи
819/1697/15
Номер документу
45398272
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

Справа № 819/1697/15

23 червня 2015 рокум.Тернопіль

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Чепенюк О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Козівського районного сектору Державної міграційної служби України у Тернопільській області, Олесинської сільської ради Козівського району Тернопільської області про визнання протиправною та скасування зняття з реєстрації місця проживання особи,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Козівського районного сектору Державної міграційної служби України у Тернопільській області, Олесинської сільської ради Козівського району Тернопільської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_3, в якому просить: визнати протиправною та скасувати зняття з реєстрації місця проживання громадянина ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1, 24.12.2010 року, при цьому вважати датою зняття з реєстрації 02.11.1999 року.

У відповідності до вимог пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, та містить такі недоліки.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до частини четвертої статті 105 КАС України позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності. Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом (частина п'ята статті 105 КАС України).

Позивачем у позовній заяві зазначено два відповідача Козівський районний сектор Державної міграційної служби України у Тернопільській області, Олесинську сільську раду Козівського району Тернопільської області, проте в порушення наведених вимог процесуального закону у позовній заяві не викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до кожного з відповідачів, та відсутній зміст позовних вимог до кожного з відповідачів, позов містить вимоги, які не узгоджуються з положеннями частин четвертої, п'ятої статті 105 КАС України.

Зміст позовних вимог - це вимоги позивача (предмет позову), під якими розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.

Оскільки в даному випадку подано позов до декількох відповідачів, то відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 КАС України позивач має викласти зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. В даному випадку відсутність вимог до кожного з відповідачів свідчить про недоліки позовної заяви, які мають бути усунуті до вирішення питання про відкриття провадження у справі.

Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги - це конкретні юридичні факти, з настанням яких суб'єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини. Позивачем не наведено документального та нормативного обґрунтування вимог до відповідачів Козівського районного сектору Державної міграційної служби України у Тернопільській області, Олесинської сільської ради Козівського району Тернопільської області, не зазначено, які права, свободи чи охоронювані законом інтереси позивача порушені саме цими відповідачами.

Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат; немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 року № 80-VIII з 01 січня 2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1218 грн. 00 коп.

Отже, ставка судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру становить 73 грн. 08 коп.

Позивачем не сплачено судовий збір за подання до суду позовної заяви у розмірі, встановленому законом. При цьому, суд зауважує, що постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року N 2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року N 3674-VI «Про судовий збір»» роз'яснено наступне: позови та заяви, які подаються до судів, можуть містити декілька самостійних вимог, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору. З урахуванням вимог статті 6 Закону України «Про судовий збір» з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо. Отже, позовна вимога до кожного з двох відповідачів має бути оплачена судовим збором.

За подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати на рахунок № 31216206784002, отримувач коштів УДКСУ у місті Тернополі, код отримувача 37977726, банк отримувача ГУДКСУ у Тернопільській області, код банку отримувача 838012, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу «Судовий збір, за позовом _____(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Тернопільський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35157712».

У позовній заяві позивач вказав на залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - ОСОБА_3, однак, при цьому, не визначив його статусу відповідно до статті 53 КАС України (на стороні позивача чи на стороні відповідача), не обґрунтував, як рішення у справі може вплинути на права, інтереси або обов'язки цієї особи. Водночас, невизначеність статусу впливає на процесуальні права третьої особи, зокрема, щодо формування її позиції з приводу даного адміністративного позову відповідно частини першої статті 49 КАС України (надання пояснень, заперечень тощо) та позбавляє можливості суд перевірити, чи є передбачені законом підстави для залучення такої третьої особи.

Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків. Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом: 1) оформлення змісту позовних вимог до кожного з відповідачів згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до кожного з відповідачів; 2) сплати судового збору за кожну з позовних вимог у розмірі, встановленому законом, та подання до суду доказів сплати судового збору; 3) обґрунтування клопотання про залучення третьої особи у відповідності до вимог статті 53 КАС України.

Керуючись статтею 108 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Козівського районного сектору Державної міграційної служби України у Тернопільській області, Олесинської сільської ради Козівського району Тернопільської області про визнання протиправною та скасування зняття з реєстрації місця проживання особи залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 02 липня 2015 року.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Чепенюк О.В.

Копія вірна

Суддя Чепенюк О.В.