Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 червня 2015 р. Справа №818/1804/15
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соп'яненка О.В.
за участю секретаря судового засідання - Усенко І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фермерського господарства "Хоменко В.І." про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, який його представник підтримав та уточнив у судовому засіданні, в якому просить стягнути з фермерського господарства "Хоменко В.І." (далі - відповідач, ФГ "Хоменко В.І.") пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі 316,80 грн. Свої вимоги мотивує тим, що відповідно до ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" відповідач повинен у разі невиконання встановленого статтею 19 цього Закону нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів сплачувати відділенню Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, розраховані виходячи з розміру середньої річної заробітної плати на підприємстві. У зв'язку з порушенням термінів сплати адміністративно-господарських санкцій відповідачу була нарахована пеня в сумі 316,80 грн, яка станом на день розгляду справи залишається не сплаченою.
У судове засідання представник відповідача не прибув, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про отримання ним повістки про виклик, клопотання про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без його участі до суду не подав. Тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі в судовому засіданні відповідача за наявними в ній доказами.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи й оцінивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (далі - Закон) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.
Як вбачається з матеріалів справи, станом на 01.01.2014 р. ФГ "Хоменко В.І." мало актуальну вакансію підсобного робітника для осіб з обмеженими можливостями (а.с.6).
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, відповідач до 16.04.2015 р. повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції в сумі 7200 грн, що підтверджується розрахунком суми позову, пред'явленого щодо стягнення заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій за незайняті робочі місця для працевлаштування інвалідів, та звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2014 рік (а.с.5,6).
Як зазначив представник позивача та вбачається з матеріалів справи, сума адміністративно-господарських санкцій сплачена відповідачем 04.06.2015 р., тобто з порушенням встановленого строку (а.с.13).
За порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій відповідачу було нараховано пеню в сумі 316,80 грн (а.с.5).
Оскільки сума пені відповідачем не сплачена, за ним утворилася заборгованість у розмірі 316,80 грн.
Несвоєчасна сплата відповідачем коштів до Державного бюджету України за нестворене у 2014 році робоче місце для працевлаштування інваліда перешкоджає належному та своєчасному повному фінансуванню заходів по соціальній, трудовій, фізкультурно-спортивній та професійній реабілітації інвалідів та надання цільової позики на створення робочих місць для інвалідів, завдає значної шкоди державним інтересам, не дозволяє повною мірою створити інвалідам необхідні умови, які дають змогу вести повноцінний спосіб життя.
Пеня за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій відповідачем не сплачена, що підтверджується розрахунком суми позову, пред'явленого щодо стягнення заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій за незайняті робочі місця для працевлаштування інвалідів (а.с.5), і складає 316,80 грн.
Таким чином судом достовірно встановлено, що заборгованість відповідача перед бюджетом станом на день розгляду справи залишається не сплаченою і складає 316,80 грн, що підтверджується матеріалами справи та поясненнями представника позивача, тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фермерського господарства "Хоменко В.І." про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені - задовольнити.
Стягнути з фермерського господарства "Хоменко В.І." (41346, Сумська область, Кролевецький район, с. Алтинівка, вул. Демиденка, код ЄДРПОУ 34135200, МФО 380805, р/р 2600572696, банк - відкрите акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль") на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (40030, м. Суми, вул. Горького, 2; отримувач: ГУ ДКСУ у Сумській області, банк отримувача - ГУДКСУ у Сумській області, рахунок 31212230700002, МФО 837013, ЄДРПОУ 37970593) пеню за порушення строків сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі 316,80 грн (триста шістнадцять грн 80 коп).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) О.В. Соп'яненко
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Соп'яненко