Постанова № 45361455, 11.06.2015, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2015
Номер справи
810/2233/15
Номер документу
45361455
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 червня 2015 року (17:06) місто Київ № 810/2233/15

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О., за участю секретаря судового засідання Куделі Д.С., прокурора Біньковської А.В., представника позивача Мурги Р.Я., представника відповідача Михайленко Т.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Іванківського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави в особі Іванківського відділення Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області до Комунального підприємства «ІВАНКІВВОДОКАНАЛ» про стягнення коштів у розмірі 54138,55 грн.

Суть спору: Іванківський міжрайонний прокурор Київської області в інтересах держави в особі Іванківського відділення Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства «ІВАНКІВВОДОКАНАЛ» про стягнення коштів у розмірі 54138,55 грн..

Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 29.05.2015 відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не сплачує у встановлений законодавством строк грошові зобов'язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, у зв'язку з чим виник податковий борг в розмірі 54138,55 грн., який позивач просить стягнути у примусовому порядку.

Про дату, час та місце розгляду справи сторони були повідомлені належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.

У призначений день та час до суду з'явився прокурор, представник позивача та представник відповідача.

Прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі, просили суд позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засідання усно визнав позов.

Відповідно до частини першої статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статтею 113 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Заслухавши пояснення представників сторін, всебічно та об'єктивно дослідивши матеріали справи, та оцінивши їх у сукупності, суд

В С Т А Н О В И В:

Комунальне підприємство «ІВАНКІВВОДОКАНАЛ» зареєстровано в якості юридичної особи 24.06.1999, номер запису в Єдиному державному реєстрі про включення відомостей про юридичну особу - 13371200000000103, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 20558770 від 14.05.2015 (а.с. 33-35).

Відповідач взятий на облік в Іванківській МДПІ Київської області ДПС та є платником за користування надрами для видобування корисних копалин.

Матеріали справи свідчать, що заборгованість відповідача з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин виникла у зв'язку з несплатою суми податкового зобов'язання, визначеного самостійно відповідачем у наступних деклараціях:

№ 9041456931 від 19.07.2012 на суму 6372,40 грн., термін сплати 19.08.2012;

№ 9061993718 від 19.10.2012 на суму 6640,90 грн., термін сплати 19.11.2012;

№ 9018987787 від 09.04.2013 на суму 6757,25 грн., термін сплати 20.05.2013;

№ 9041300745 від 11.07.2013 на суму 7007,85 грн., термін сплати 19.08.2013;

№ 9067086104 від 22.10.2013 на суму 6909,40 грн., термін сплати 19.11.2013;

№ 1400001359 від 06.02.2014 на суму 6784,10 грн., термін сплати 19.02.2014;

№ 9021792951 від 18.04.2014 на суму 6739,35 грн., термін сплати 20.05.2014;

№ 9039746478 від 14.07.2014 на суму 6927,30 грн., термін сплати 19.08.2014.

Таким чином, загальна сума заборгованості КП «ІВАНКІВВОДОКАНАЛ» з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, становить 54138,55 грн..

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості позовних вимог з огляду на таке.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпунктом 4.1.1 пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України встановлено, що кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.

Підпунктом 263.11.1 пункту 263.11 статті 263 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що платник плати за користування надрами для видобування корисних копалин та уповноважена особа, визначена відповідно до підпункту 263.1.4 пункту 263.1 статті 263 цього Кодексу, до закінчення граничного строку подання податкових розрахунків, визначеного розділом II цього Кодексу, та за формою, встановленою відповідно до статті 46 цього Кодексу, подають за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, а при видобуванні вуглеводневої сировини, що дорівнює календарному місяцю, податкові розрахунки з плати за користування надрами для видобування корисних копалин до контролюючого органу: за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України.

Підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з пунктом 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пункту 46.1 статті 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Підпунктом 263.12.1 пункту 263.12 статті 263 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що платник плати за користування надрами для видобування корисних копалин та уповноважена особа, визначена відповідно до підпункту 263.1.4 пункту 263.1 статті 263 цього Кодексу, протягом десяти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкового розрахунку за податковий (звітний) період сплачують податкові зобов'язання у сумі, визначеній в розрахунку з плати, поданому ними контролюючому органу.

Таким чином, заборгованість відповідача зі сплати зазначених грошових зобов'язань на загальну суму 54138,55 грн. відповідає ознакам, визначеним підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, відповідно якого податковим боргом визнається сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Матеріали справи свідчать, що Іванківською МДПІ відповідачу виставлено першу податкову вимогу від 05.06.2002 № 1/314 на суму 86697,04 грн., та другу податкову вимогу від 19.09.2002 № 2/357 на суму 97119,24 грн., які були отримані представником КП «ІВАНКІВВОДОКАНАЛ».

Підпунктом 263.13.1 пункту 263.13 статті 263 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що платник несе відповідальність за правильність обчислення суми плати за користування надрами для видобування корисних копалин, повноту і своєчасність її внесення до бюджету, а також за своєчасність подання контролюючим органам відповідних розрахунків згідно з нормами цього Кодексу та інших законів України.

Контроль за правильністю обчислення, своєчасністю і повнотою справляння плати за користування надрами для видобування корисних копалин до бюджету здійснюють контролюючі органи.

Згідно з пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Згідно з підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Таким чином, враховуючи підтвердження матеріалами справи наявності податкового боргу відповідача та дотримання податковим органом законодавчо встановленої процедури стягнення податкового боргу, та те, що відповідач позов визнав у повному обсязі, суд дійшов висновку щодо правомірності вимог позивача.

За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, оскільки відповідають чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.

Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

У судовому засіданні 11.06.2015 оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Повний текст постанови складений та підписаний 15.06.2015.

Керуючись статтями 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

2. Стягнути з Комунального підприємства «ІВАНКІВВОДОКАНАЛ» (07201, Київська область, смт. Іванків, вул. 1-го Травня, 10, ідентифікаційний код 30224197) на користь Державного бюджету України на р/р 33111366700296 в ГУ ДКСУ у Київській області, код ЄДРПОУ 39466569, МФО 821018, ЗКПО 37734420, КБК 13030100, заборгованість з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі 54 138 (п'ятдесят чотири тисячі сто тридцять вісім) гривень 55 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Дудін С.О.