У Х В А Л А
16 червня 2015 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:
судді-доповідача Прокопенка О.Б.,
суддів: Гриціва М.І., Самсіна І.Л.,-
розглянувши заяву ОСОБА_2 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 3 квітня 2015 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до управління Міністерства внутрішніх справ України на Придніпровській залізниці про зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и л а:
Дніпропетровський окружний адміністративний суд постановою від 28 серпня 2014 року, залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 12 березня 2015 року, у задоволенні позову відмовив.
Вищий адміністративний суд України ухвалою від 3 квітня 2015 року відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_2 на попередні рішення судів.
Не погодившись із зазначеною ухвалою суду касаційної інстанції, ОСОБА_2 подав заяву про її перегляд Верховним Судом України, посилаючись на наявність підстави, встановленої пунктом 1 частини першої статті 237 КАС.
У заяві ОСОБА_2 посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції пункту 8 частини другої статті 129 Конституції України; пункту 6 частини першої статті 7 КАС; пунктів 12, 52 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 року № 114; пункту 2 статті 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2013 року № 594 «Про формений одяг працівників міліції».
На обґрунтування заяви додано копію рішення Вищого адміністративного суду України від 29 травня 2014 року (справа № К/9991/30767/12), яка, на думку заявника, підтверджує неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Проте аналіз зазначених судових рішень не дає підстав для висновку про наявність неоднакового застосування судом норм матеріального права, оскільки прийняття різних за змістом судових рішень зумовлено різними фактичними обставинами, які були встановлені під час розгляду справ, перевірка правильності встановлення яких не входить до компетенції Верховного Суду України.
Як убачається із самої заяви, наведені в ній доводи щодо помилковості висновків касаційного суду у цій справі фактично зводяться до правової оцінки обставин у справі та дослідження доказів. Відповідно до статті 235 КАС Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
Зазначене не дає підстави для висновку про обґрунтованість поданої заяви.
За таких обставин колегія суддів не вбачає необхідності у відкритті провадження про перегляд справи.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а:
Відмовити у допуску до провадження справи за позовом ОСОБА_2 до управління Міністерства внутрішніх справ України на Придніпровській залізниці про зобов'язання вчинити певні дії, за заявою ОСОБА_2 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 3 квітня 2015 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідачО.Б. Прокопенко Судді: М.І. Гриців І.Л. Самсін