УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
19 червня 2015 року Справа № 803/1304/15-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мачульського В.В.,
при секретарі судового засідання Шаблій Л.П.,
за участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області про скасування наказу в частині формулювання підстави звільнення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1, позивач) звернувся з адміністративним позовом до Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області (далі - ГУ МВС України у Луганській області, відповідач) про скасування наказу № 83 о/с від 10.03.2015 року в частині формулювання підстави його звільнення за п.63 «і» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що з липня 2014 року він проходив службу на посаді міліціонера взводу № 1 роти № 3 батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Луганськ-1» ГУ МВС України у Луганській області. Наказом № 83 о/с від 10.03.2015 року його було звільнено з органів внутрішніх справ України у запас ЗС України на підставі п. 63 «і» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, у зв'язку з не проходженням випробування в період іспитового строку.
Вважає що таке формулювання підстави його звільнення не відповідає дійсності, та підлягає зміненню, оскільки керівництво батальйону допускало в своїй діяльності грубі порушення законодавства про службу в органах внутрішніх справ.. В зв'язку з чим почалися переслідування службовців батальйону і він вирішив звільнитися з органів внутрішніх справ за власним бажанням подавши 21.02.2015 року подав рапорт начальнику ГУ МВС України у Луганській області про звільнення за власним бажанням. 03.03.2015 року та 07.03.2015 року повторно подавав рапорти про звільнення його зі служби за власним бажанням у зв'язку з наявністю поважних причин, що перешкоджають виконанню службових обов'язків, а саме упереджене ставлення до нього та його колег з боку начальника забезпечення, зброяра, начальника штабу, однак наказом № 83 о/с від 10.03.2015 року його було звільнено зі служби у зв'язку з не проходженням випробування в період іспитового строку.
Просить суд скасувати наказ № 83 о/с від 10.03.2015 року в частині його звільнення та змінити підстави звільнення з п. 63 «і» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ» (у зв'язку з не проходженням випробування в період іспитового строку) і вважати його звільненим на підставі п. 63 «ж» (за власним бажанням).
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав з підстав викладених в позовній заяві. Просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач на розгляд справи не прибув, звернувся до суду з клопотанням про розгляд справи у відсутності його представника, та подав суду письмове клопотання про залишення позовної заяви без розгляду. Обґрунтовуючи його тим, що наказ про звільнення позивача з посади було вручено йому 13.03.2015 року, однак до суду позивач звернувся тільки 12.06.2015 року. Оскільки позивачем пропущено передбачений законодавством строк звернення до адміністративного суду, просить суд залишити позовну заяву без розгляду.
Відповідно до частини четвертої статті 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили усі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід залишити без розгляду на підставі нижчевикладеного.
Пунктом 2 частини другої статті 17 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Відповідно до частини 1 та 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з частиною третьою статті 99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Як вбачається із матеріалів справи наказом № 83 о/с по особовому складу Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області від 10.03.2015 року ОСОБА_1 у відповідності до Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС України звільнено у запас Збройних сил за п. 64 «і» (у зв'язку з не проходженням випробування в період іспитового строку).
Вищевказаний наказ був отриманий ОСОБА_1 13.03.2015 року, Дана обставина підтверджується також поясненнями позивача наданих в судовому засіданні.
Таким чином, ОСОБА_1 був обізнаний про порушення своїх прав з 13.03.2015 року, а відтак строк звернення до суду із вищевказаними вимогами обчислюється з 13.03.2015 року, а саме з дня коли позивач дізнався про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
З даним адміністративним позовом ОСОБА_1 звернувся до суду 12.06.2015 року року, що підтверджується відбитком штемпеля вхідної кореспонденції Волинського окружного адміністративного суду (вхідний № 8085/51), тобто протягом трьох місяців з дня, коли дізнався про порушення своїх прав.
Зважаючи на вищевикладене, ОСОБА_1 пропущено передбачений законодавством строк звернення до адміністративного суду.
В судовому засіданні ОСОБА_1 не наведено жодного обґрунтування причин пропуску встановленого законом строку звернення до суду та не надано доказів поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до частини першої статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Згідно з пунктом 9 частини першої статті 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Суд не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення ОСОБА_1 до адміністративного суду поважними, оскільки будь-яких належних доказів, які б свідчили про наявність об'єктивних причин, що унеможливлювали б своєчасно позивачу звернутись до суду із зазначеними позовними вимогами позивачем суду не надано.
Згідно частини 3 статті 162 КАС України, якщо в ході судового розгляду справи суд встановить, що провадження у справі відкрито за позовною заявою, поданою з пропущенням установленого законом строку звернення до адміністративного суду, або викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, позовна заява залишається без розгляду.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що адміністративний позов слід залишити без розгляду.
Керуючись статтями 99, 100, 155, 160, 162 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області про скасування наказу № 83 о/с від 10.03.2015 року в частині формулювання підстави звільнення, залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення, а відповідачем з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий
Суддя В.В.Мачульський