Постанова № 45357112, 16.06.2015, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.06.2015
Номер справи
804/5920/15
Номер документу
45357112
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2015 р. Справа № 804/5920/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіБоженко Наталії Василівни при секретаріГончарової В.Г. за участю: представника позивача Максимюка М.Ю. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області до Комунального підприємства "Жилсервіс" Вільногірської міської ради Дніпропетровської області про надання дозволу на проведення позапланової ревізії,-

ВСТАНОВИВ:

Державна фінансова інспекція в Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства «Жилсервіс» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області з позовом, в якому просить надати дозвіл Державній фінансовій інспекції в Дніпропетровській області на проведення позапланової ревізії окремих питань фінсово-господарської діяльності Комунального підприємства "Жилсервіс" Вільногірської міської ради Дніпропетровської області (код за ЄДРПОУ 36489096), а саме: перевірку достовірності обсягів кредиторської заборгованості Комунального підприємства "Жилсервіс" Вільногірської міської ради Дніпропетровської області з оплати робіт відповідно до умов договору субпідряду на виконання робіт по обслуговуванню прибудинкових територій №54/П від 01.03.2014 року, укладеного з Товариством з обмеженою відповідальністю "Жил-Сервіс" міста Вільногірська на 15 робочих днів з дня набрання законної сили цим рішенням.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що планами контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області на І-ІІ квартал 2015 року не передбачено проведення контрольного заходу в Комунальному підприємстві «Жилсервіс» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області, тому позивачу необхідне рішення суду, відповідно до вимог Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», для проведення ревізії підконтрольної установи на виконання ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 09.04.2015 року, якою зобов'язано позивача здійснити таку ревізію.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав адміністративний позов та просив його задовольнити, з підстав зазначених в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд встановив наступне.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 09 квітня 2015 року по справі №904/2092/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Жил-Сервіс» м.Вільногірськ до Комунального підприємства «Жилсервіс» Вільногріської міської ради Дніпропетровської області м.Вільногірськ про стягнення 156 505, 06 гривень зобов'язано Держфінінспекцію в Дніпропетровській області провести перевірку достовірності обсягів кредиторської заборгованості Комунального підприємства «Жилсервіс» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області з оплати робіт відповідно до умов договору №54/П субпідряду на виконання робіт по обслуговуванню прибудинкових територій від 01.03.2014 року (укладеного між сторонами) надати відповідний висновок, прийнятий за результатами перевірки. Ухвалою Дніпропетровського апеляційного Господарського суду від 05.05.2015 року відмовлено у прийнятті апеляційної скарги Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 09.04.2015 року у справі №904/2092/15. Таким чином, ухвала господарського суду Дніпропетровської області від 09 квітня 2015 року по справі №904/2092/15 набрала законної сили, відповідно до вимог Господарського процесуального кодексу України.

Згідно статті 115 Господарського процесуального кодексу України ухвали господарського суду, що набрали законної сили є обов'язковими до виконання.

При цьому, відповідно до п.4.3.4.1. плану роботи Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області на 1 квартал 2014 року Дніпродзержинською об'єднаною державною фінансовою інспекцією проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності КП «Жилсервіс» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області за період з 01.04.2011 по 31.12.2013 роки.

Договір субпідряду на виконання робіт по обслуговуванню прибудинкових територій №54/П від 01.03.2014 року, який є предметом спору в господарському суді Дніпропетровської області - датований березнем 2014 року, тобто поза межами ревізуємого періоду, тому не підлягав перевірці.

Згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові зобов'язані діяти лише на підстав, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так, відповідно до ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939-XII (із змінами та доповненнями) головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні. Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.

Згідно ч.1 ст.4 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Частинами першою та четвертою ст.11 цього Закону передбачено проведення планових та позапланових ревізій.

Відповідно до пояснень представника позивача в судовому засіданні планами контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області на І-ІІ квартал 2015 року не передбачено проведення контрольного заходу в Комунальному підприємстві «Жилсервіс» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області.

Згідно ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, на підставі рішення суду.

Частиною 8 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» передбачено, що орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

За таких обставин, у позивача наявні передбачені чинним законом підстави для проведення позапланової ревізії відповідача у розумінні приписів ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», що є підставою для задоволення позовної заяви та надання Державній фінансовій інспекції в Дніпропетровській області дозволу на проведення позапланової ревізії.

При цьому суд вважає за необхідне зазначити, що такий дозвіл надається позивачу саме з дня набрання законної сили цим судовим рішенням, оскільки відповідно до ст.14 КАС України саме з цієї дати судове рішення стає обов'язковим до виконання на всій території України.

Керуючись ст.ст.71, 86, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області до Комунального підприємства "Жилсервіс" Вільногірської міської ради Дніпропетровської області про надання дозволу на проведення позапланової ревізії - задовольнити.

Надати дозвіл Державній фінансовій інспекції в Дніпропетровській області на проведення позапланової ревізії окремих питань фінсово-господарської діяльності Комунального підприємства "Жилсервіс" Вільногірської міської ради Дніпропетровської області (код за ЄДРПОУ 36489096), а саме: перевірку достовірності обсягів кредиторської заборгованості Комунального підприємства "Жилсервіс" Вільногірської міської ради Дніпропетровської області з оплати робіт відповідно до умов договору субпідряду на виконання робіт по обслуговуванню прибудинкових територій №54/П від 01.03.2014 року, укладеного з Товариством з обмеженою відповідальністю "Жил-Сервіс" міста Вільногірська на 15 робочих днів з дня набрання законної сили цим рішенням.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено згідно з ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.В. Боженко