ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
16 червня 2015 року м. Київ К/800/26838/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Рецебуринський Ю.Й. перевіривши касаційну скаргу Управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 травня 2015 року у справі за позовом Управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру одержаної допомоги малозабезпеченим сім'ям,
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного
судочинства України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Судом встановлено, що до касаційної скарги не додано документу про сплату судового збору за подання касаційної скарги.
У касаційній скарзі позивач посилається на звільнення від сплати судового збору на підставі пункту 20 частини першої статті п'ятої Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року №3674-VI (далі - Закон №3674-VI).
Відповідно до положень пункту 20 частини першої статті п'ятої Закону №3674-VI від сплати судового збору звільняються органи праці та соціального захисту населення - за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством.
Враховуючи викладене, за подання касаційної скарги у даній справі судовий збір сплачується на загальних підставах.
Крім того, відповідачем подано клопотання про звільнення від сплати
судового збору, мотивуючи тим, що Управління є бюджетною установою, утримується за рахунок місцевого бюджету, на даний час немає коштів для здійснення витрат щодо сплати судового збору за подання касаційної скарги.
Відповідно до частини першої статті 88 Кодексу адміністративного
судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відсутність затвердженого кошторису бюджетної установи не є підставою для звільнення від сплати судового збору, встановленого законом.
За таких обставин клопотання Управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації не підлягає задоволенню.
Відповідно до підпункту третього пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI (далі - Закон №3674-VI) за подання касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 70 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Пунктом 1 частини третьої статті 4 Закону № 3674-VI встановлено, що за подання адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" з 1 січня 2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі - 1218 грн.
Отже, судовий збір за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду з урахуванням вимог пункту 1 частини третьої статті 4 Закону №3674-VI становить 1278 грн. 90 коп. (вимоги майнового характеру).
Судовий збір за подачу касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України повинно бути внесено або перераховано на розрахунковий рахунок 31210255700007, отримувач коштів: УДКCУ у Печерському р-ні, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030005 «Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)». Символ звітності: 255.
Документи про сплату судового збору подаються до суду в оригіналі.
Таким чином, касаційна скарга не відповідає вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною третьою статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Таким чином, касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням позивачу терміну для усунення недоліків, а саме - надати документ про сплату судового збору.
У випадку не виправлення недоліків касаційна скарга буде повернута.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 108, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
1. Касаційну скаргу Управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків касаційної скарги до 13 липня 2015 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.Й. Рецебуринський