ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 686/2256/14-а
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
20 січня 2015 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду ОСОБА_1 , перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_2 на постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 10 грудня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду в м. Хмельницькому про визнання дій по зменшенню пенсії та повернення незаконно утримано утриманих коштів,
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до постанови Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 10 грудня 2014 року у задоволені адміністративного позову відмовлено.
Не погоджуючись із судовим рішенням, ОСОБА_2 оскаржив його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог статей 185-187 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху, з наступних підстав.
Так, апелянтом не дотримано вимог частини 6 статті 187 КАС України, а саме до апеляційної скарги не додано документу про сплату судового збору, як і не надано доказів, які б підтверджували наявність пільг щодо сплати такого збору.
Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається положеннями Закону України "Про судовий збір".
Розміри та ставки судового збору встановлюються згідно із статтею 4 Закону України "Про судовий збір" та розраховуються відповідно до встановленого розміру мінімальної заробітної плати, станом на 1 січня календарного року.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову не майнового характеру 0,06 мінімальної заробітної плати.
За подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Так, мінімальна заробітна плата на 01 січня 2014 року визначена у розмірі 1218 грн.
При цьому, слід зазначити, що судовий збір за подання апеляційної скарги має справлятись за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ м. Вінниці 22030001
Код ЄДРПОУ: 38054707
Банк: ГУ ДКCУ у Вінницькій області
МФО: 802015
№ 1212206781002 "Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)".
Як вбачається з матеріалів справи апелянт оскаржує постанову Вінницького окружного адміністративного суду у не майновому спорі.
В даному випадку розмір судового збору за подання апеляційної скарги визначається таким чином:
1218 х 0,06 х 50% = 36,54 грн.
Апелянтом не додано доказів сплати судового збору.
Недоліки апеляційної скарги може бути усунуто шляхом направлення на адресу Вінницького апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору у встановленому законом розмірі та порядку або ж докази на підтвердження наявності пільг щодо сплати такого збору.
Варто звернути увагу апелянта на те, що статтею 5 Закону України "Про судовий збір" визначено пільги щодо сплати судового збору. Зокрема, пунктом 15 частини 1 цієї статті встановлено, що від сплати судового збору звільняються органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування - за подання позовів щодо спорів, пов'язаних з відчуженням земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності.
Таким чином, положення пункту 15 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір, в цій справі не застосовується оскільки спір у даній адміністративній справі не відноситься до спорів, які визначені в п. 15 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Згідно з частиною третьою статті 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам ст. 187 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу слід залишити без руху з наданням особі, яка подала апеляційну скаргу, строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України,
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 10 грудня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду в м. Хмельницькому про визнання дій по зменшенню пенсії та повернення незаконно утримано утриманих коштів залишити без руху.
2. Запропонувати особі, яка подала апеляційну скаргу, в строк до 03 лютого 2015 року виконати вимоги даної ухвали та усунути виявлені недоліки апеляційної скарги.
3. Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, апеляційна скарга буде повернута особі, яка подала апеляційну скаргу.
4. Копію даної ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідач ОСОБА_1