ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" червня 2015 р. Справа № 809/2186/15
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мигалюка Ю.В.
секретаря Ткачук О.П.,
за участю сторін:
представника позивача: не з'явився,
представника відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Івано-Франківську в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі до ОСОБА_1 акціонерного товариства "Оріана" про стягнення заборгованості в сумі 12 338,91 грн. -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в м.Калуші та Калуському районі звернулося з адміністративним позовом до ОСОБА_1 акціонерного товариства "Оріана" про стягнення заборгованості в сумі 12 338,91 грн.
Позовні вимоги мотивувало тим, що в порушення вимог пенсійного законодавства України за відповідачем рахується заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в сумі 12 338,91 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином, на адресу суду надіслав клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про вручення. Причини неявки суду невідомі.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин суд вважає за можливе подальший розгляд та вирішення даної справи за відсутності представників сторін, на підставі наявних матеріалів справи.
Розглянувши позовну заяву, дослідивши наявні та подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Як було встановлено в судовому засіданні ВАТ "Оріана" зареєстроване як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду україни в м.Калуші та Калуському районі та йому присвоєно індентифікаційний код юридичної особи 05743160 (а.с.7).
18.09.2002 року Господарським судом Івано-Франківської області було порушено провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 акціонерного товариства "Оріана" та введено процедуру розпорядження майном. 16.06.2010 року Господарським судом Івано-Франківської області ухвалено рішення про введення процедури санації боржника ОСОБА_1 акціонерного товариства "Оріана" (а.с.8).
Відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 28 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" під санацією розуміється система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом реструктуризації підприємства, боргів і активів та/або зміни організаційно-правової та виробничої структури боржника.
Згідно ч.2 Прикінцевих положень ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та п.6 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" підприємства зобов'язані відшкодовувати витрати органу Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, що здобули стаж, який дає право на даний вид пенсії на цьому підприємстві.
Як вбачається із матеріалів справи, працівникам Відкритиого акціонерного товариства "Оріана", по виплаті пенсій яким заявляється стягнення, було призначено пенсії відповідно до законодавства України в тому числі Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність".
Відповідно до абзаців 2, 3 ч.9 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.
Пунктом 2 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим(науково-педагогічним)працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи передбачено, що за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Згідно п.5 вищевказаного Порядку розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення.
Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Управлінням Пенсійного фонду України в м.Калуші та Калуському районі на адресу відповідача направлялось повідомлення про суми витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів (а.с.12-24).
Однак ОСОБА_1 акціонерним товариством "Оріана" у передбачені строки не здійснено відшкодування сум витрат понесених позивачем на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Станом на 01.04.2015 р. борг по відшкодуванню пільгових пенсій за період з 01.02.2015 р. по 31.03.2015 р. складає 12 338,91 грн., що підтверджується розрахунком суми заборгованості (а.с.11).
Оскільки підстав для звільнення відповідача від сплати вказаних платежів в судовому засіданні не встановлено, вказана заборгованість в сумі 12 338,91 грн. підлягає стягненню в судовому порядку.
За таких обставин позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 2, 8-14, 86, 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 акціонерного товариства "Оріана" (код ЄДРПОУ 05743160, вул.Євшана,9, м.Калуш, Івано-Франківська область, 77300) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в сумі 12 338,91 грн. (дванадцять тисяч триста тридцять вісім гривень 91 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова складена в повному обсязі 19.06.2015 року.
Суддя (підпис) Мигалюк Ю.В.