Постанова № 45334490, 19.06.2015, Оріхівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
19.06.2015
Номер справи
323/1911/15-п
Номер документу
45334490
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 323/1911/15-п

Провадження № 3/323/479/15

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.06.2015 р.м. Оріхів

19 червня 2015 р. м. Оріхів

Оріхівський районний суд Запорізької області в складі

головуючого - судді Мінаєва М.М.,

при секретарі - Тахтаул А.Л.,

за участю прокурора - Шустова В.В.,

особи, яка притягається

до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення за протоколом б/н від 15.06.2015 року, який надійшов від прокурора Оріхівського району Запорізької області радника юстиції ОСОБА_2 відносно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, депутата Димитрівської сільської ради Оріхівського району Запорізької області, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення -

ВСТАНОВИВ:

До Оріхівського районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 15.05.2015 року, складений прокурором Оріхівського району Запорізької області радником юстиції ОСОБА_2 відносно громадянки ОСОБА_1 за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та додані до протоколу матеріали.

Зазначеним протоколом встановлено, що ОСОБА_1, будучи відповідно до п. п. „б" п.1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 року суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, а саме депутатом Димитрівської сільської ради Орхівського району Запорізької області шостого скликання (на підставі рішення Димитрівської сільської ради від 11.11.2010 року № 1 про визнання повноважень депутатів Димитрівської сільської ради Оріхівського району Запорізької області шостого скликання), всупереч вимогам п. 1 ч. 1 ст.12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" щодо обов'язковості подачі декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік до 1 квітня, умисно не подала свою декларацію, чим вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вказаному вище правопорушенні визнала та пояснила, що їй було відомо про обов'язок подати декларацію до 01 квітня 2015 року, але секретар сільської ради йому не нагадав, і тому декларація не була подана через те, що вона забула про наявність цього обов'язку.

Прокурор Шустов В.В. вважає, що факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення мав місце, просив визнати її винною за ч. 1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши в судовому засіданні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, її захисника, покази свідків та висновок прокурора, суд встановив наступне.

Відповідно пп. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" 14.10.2014 року до суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення відносяться народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції". Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", особи зазначені у п. 1, п. п. "а" п. 2 ч. 1 ст. 4 цього ж Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати, і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік.

Також, відповідно до п. 2 порядку зберігання документів і використання відомостей, зазначених у деклараціях про майно, доходи, витрати, зобов'язання фінансового характеру (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 16 від 11.01.2012 року), декларації зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права в особових справах осіб, зазначених у п. 1 цього Порядку (осіб, зазначених у п. 1 та п.п. "а" п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції").

Секретарем Димитрівської сільської ради Оріхівського району Запорізької області ОСОБА_3, на виконання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», всім депутатам ради, було повідомлено про необхідність заповнення декларацій про доходи. В подальшому секретар та голова сільської ради ОСОБА_4 неодноразово проводили роз'яснювальну роботу, акцентували увагу на необхідності подання до сільської ради в строк, передбачений ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», тобто до 1 квітня поточного року. Також останніми неодноразово роз'яснювалися обставини притягнення до адміністративної відповідальності у зв'язку з не поданням у строки, передбачені законодавством, декларації про доходи. Однак протягом 2015 року вказана робота не проводилась.

ОСОБА_1 повідомила суду, що їй відомі вимоги Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» щодо обов'язковості подачі нею, як суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, своєї декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік до 1 квітня, як передбачено нормами Закону України «Про запобігання і протидії корупції», однак вона не подала у строк до 01 квітня 2015 року до Димитрівської сільської ради декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік.

Крім того, матеріалами справи підтверджується, що ОСОБА_1 у власності має земельну ділянку площею 2 га, що розташована на території Димитрівської сільської ради Оріхівського району. Право власності на вказану земельну ділянку підтверджується Державним актом № НОМЕР_1, виданим на ім'я ОСОБА_1 Дану земельну ділянку вона здає в оренду ПП «МИР ЛАЙН».

Вказана земельна ділянка та дохід від неї не були обліковані ОСОБА_1 у зв'язку з не поданням декларації про доходи до 1 квітня 2015 року.

Таким чином, своїми діями, які виразились у неподанні декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», ОСОБА_1 вчинила порушення вимог фінансового контролю, яке є адміністративним корупційним правопорушенням, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується зібраними і дослідженими матеріалами справи, а саме: протоколом б/н про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 15.06.2015 року; поясненнями ОСОБА_1 від 12.06.2014 року; поясненнями ОСОБА_3 від 15.06.2015 року, які вони підтвердили в судовому засіданні; копією державного акту про право приватної власності на землю серії ЗП00013 № 02323, копією договору оренди землі від 01.10.2008 року з додатками, копією державного акту про право приватної власності на землю серії IV-ЗП № 004980, копією Рішення Димитрівської сільської ради від 11.11.2010 року № 1, копією списку депутатів Димитрівської сільської ради.

Обставин, які б пом'якшували чи обтяжували відповідальність ОСОБА_1, судом не встановлено.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

Станом на 01 квітня 2015 року ч. 1 ст. 172-6 КУпАП діяла в редакції, санкція якої передбачала стягнення у виді штрафу в розмірі від 10 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Станом на час розгляду справи ч. 1 ст. 172-6 КУпАП діє в редакції, що передбачає стягнення у виді штрафу в розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (в редакції Закону України "Про запобігання корупції" від 14.10.2014 року), тобто обтяжує відповідальність за таке діяння, а тому застосуванню підлягає ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в редакції, що діяла на час вчинення правопорушення.

Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, суд враховує характер і ступінь вини, обставини справи, ставлення до вчиненого діяння та особу правопорушника, яка працює, раніше до відповідальності не притягалась, її сімейне і матеріальне становище, поведінку після вчиненого правопорушення, і вважає за можливе обмежитись мінімальним розміром штрафу.

На підставі наведеного, керуючись Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції", ст. ст. 23, 24, 34, 35, 172-6, 283-285 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 170,00 грн. (сто сімдесят грн. 00 коп.) на рахунок № 31117106700211, отримувач УДКСУ в Оріхівському районі 21081100, код ЄДРПОУ отримувача: 38025629, банк: ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО банку: 813015 .

У разі несплати правопорушником штрафу у строк п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, постанову про накладення штрафу надіслати для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом та у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника ОСОБА_1 стягнути подвійний розмір штрафу, а саме 340,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір у розмірі 36 грн. 54 коп. на р/р №31211206700211, УДКСУ у Оріхівському районі, 22030001; код ЄДРПОУ одержувача 38025629; банк ГУДКСУ у Запорізькій області; МФО банку 813015; призначення платежу: судовий збір, 37455335, п. 5.

Копію постанови у триденний строк з дня набрання нею законної сили направити до Димитрівської сільської ради Оріхівського району Запорізької області для вирішення питання про притягнення особи до дисциплінарної відповідальності, усунення її згідно із законодавством від виконання функцій держави, якщо інше не передбачено законом, а також усунення причин та умов, що сприяли вчиненню цього правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Оріхівський районний суд Запорізької області прокурором у випадках, передбачених у випадках ст. 7 Кодексу України про адміністративне правопорушення, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Оріхівського районного суду

Запорізької області ОСОБА_5