Провадження № 6а/235/150/13
Єдиний унікальний номер 235/5927/13-а
№ 2-а/7641/10/0529
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 жовтня 2013 р. Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
у складі : головуючого - судді Токарєва А.Г.
при секретарі Сизон Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 3 у м.Красноармійську заяву ОСОБА_1 про заміну способу та порядку виконання постанови суду,-
В С Т А Н О В И В:
15.10.2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про заміну способу та порядку виконання постанови Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 21.12. 2010 року, зазначивши, що зазначеною постановою позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені. Визнано протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Красноармійської міської ради Донецької області щодо відмови у виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової компенсації за шкоду заподіяну здоровю відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зобовязано Управління праці та соціального захисту населення Красноармійської міської ради Донецької області за рахунок коштів Державного бюджету України сплатити на користь ОСОБА_1 одноразову грошову компенсацію за шкоду заподіяну здоровю відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 30 мінімальних заробітних плат.
Згідно ухвали Вищого Адміністративного суду України від 29.05.2012 року постанову Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 21.12.2010 року залишено в силі.
Згідно розрахунку, зробленого ОСОБА_1 самостійно, розмір допомоги, яка підлягає сплаті складає 32630,40 грн.
У звязку зі змінами у правовому регулюванні порядку виконання судових рішень, просить змінити спосіб та порядок виконання постанови суду та стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Красноармійської міської ради Донецької області на його користь, за рахунок коштів Державного бюджету України одноразову грошову компенсацію за шкоду спричинену здоровю в сумі 32630,40 грн. згідно с Законом України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Сторони в судове засідання не зявились, про розгляд справи були повідомлені належним чином.
Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України, в зв'язку з неявкою сторін, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши заяву про заміну способу та порядку виконання рішення суду, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що на підставі ст. 263 КАС України заява підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
В провадженні Красноармійського міськрайонного суду Донецької області знаходилась справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Красноармійської міської ради Донецької області про визнання неправомірною відмови у виплаті одноразової грошової компенсації за шкоду заподіяну здоровю у розмірах встановлених законом та зобовязання сплатити недоотриману суму одноразової допомоги.
Постановою Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 21.12.2010 року вказаний адміністративний позов було задоволено повністю. Визнано протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Красноармійської міської ради Донецької області щодо відмови у виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової компенсації за шкоду заподіяну здоровю відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зобовязано Управління праці та соціального захисту населення Красноармійської міської ради Донецької області за рахунок коштів Державного бюджету України сплатити на користь ОСОБА_1 одноразову грошову компенсацію за шкоду заподіяну здоровю відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 30 мінімальних заробітних плат.
Згідно ухвали Вищого Адміністративного суду України від 29.05.2012 року постанову Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 21.12.2010 року залишено в силі.
На підставі постанови Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 21.12.2010 року, 01.08.2012 року було видано виконавчий лист.
За вищезазначеним виконавчим листом, ОСОБА_1 здійснено нарахування одноразової грошової компенсації за шкоду заподіяну здоровю відповідно до ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 30 мінімальних заробітних плат.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2013 рік» встановлено, що у 2013 році норми і положення статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених КМУ, виходячи з наявних ресурсів Державного бюджету України.
Таким чином, виникли обставини, що виключають можливість виконання відповідного рішення у повному обсязі.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є, зокрема, державний орган. Водночас судові рішення у справах, пов'язаних із соціальними виплатами, які мають зобов'язальний характер щодо проведення таких виплат, не належать до зазначених у згаданій статті видів рішень, що унеможливлює їх виконання без зміни його способу.
Як вбачається із ч.1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Відповідно до листа ВАСУ від 13.06.2013 р. N 846/12/13-13, частина 1 ст. 263 не містить виключного переліку обставин, що є підставою для вирішення питання про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Суди повинні враховувати, що підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення є обставини, що роблять виконання судового рішення неможливим. Таким чином, зміни у правовому регулюванні порядку виконання судових рішень, боржником за якими є державний орган, яким не передбачено виконання рішень зобов'язального характеру, унеможливлюють їх виконання. Така обставина є підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти вжиття адміністративним судом нових заходів для реалізації рішення. Ці заходи повинні забезпечити виконання конкретного судового рішення і не поширюватися на відносини, які виникли після його ухвалення.
У цій категорії справ зміна способу і порядку виконання рішення можлива шляхом зміни зобов'язання здійснити виплати на стягнення цих виплат. Така зміна можлива лише у разі виконання боржником зобов'язальної частини рішення про нарахування соціальних виплат. При цьому адміністративний суд повинен виходити з розміру заборгованості боржника перед стягувачем, що виникла під час виконання судового рішення.
Згідно довідки від 14.02.2013 року ОСОБА_1 здійснено нарахування одноразової грошової компенсації за шкоду заподіяну здоровю відповідно до ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». в розмірі 30 мінімальних заробітних плат. Розмір допомоги складає 26070,00 грн.
Розмір одноразової допомоги, згідно розрахунку, зробленого ОСОБА_1 самостійно, складає 32630,40 грн., однак суд, не може взяти до уваги цей розмір допомоги, оскільки в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження нарахування саме цієї суми.
Оскільки виконати постанову Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 21.12.2010 року у спосіб і порядок встановлений судом неможливо в зв'язку з відсутністю грошових коштів у Управління праці та соціального захисту населення Красноармійської міської ради Донецької області, та у зв'язку з нарахуванням одноразової грошової компенсації за шкоду заподіяну здоровю відповідно до ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 30 мінімальних заробітних плат, розмір допомоги складає 26070,00 грн., суд вважає необхідним змінити спосіб і порядок виконання постанови Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 21.12.2010 року, а саме стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Красноармійської міської ради Донецької області на користь ОСОБА_1 суму одноразової грошової компенсації за шкоду заподіяну здоровю відповідно до ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 26070,00 грн.
Керуючись ст. 263 КАС України,
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про заміну способу та порядку виконання постанови суду - задовольнити частково.
Змінити спосіб і порядок виконання постанови Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 21.12.2010 року по справі № 2а-7641/10 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Красноармійської міської ради Донецької області про визнання неправомірною відмови у виплаті одноразової грошової компенсації за шкоду заподіяну здоровю у розмірах встановлених законом та зобовязання сплатити недоотриману суму одноразової допомоги.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Красноармійської міської ради Донецької області, ідентифікаційний код 34941051, за рахунок коштів Державного бюджету України на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, одноразову грошову компенсацію за шкоду заподіяну здоровю відповідно до ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 30 мінімальних заробітних плат в розмірі 26070,00 грн.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Донецького Апеляційного адміністративного суду через Красноармійський міськрайонний суд протягом пяти днів з дня проголошення ухвали . Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує , апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали .
Суддя: